Sierra kurulumunda dil seçim ekranını geçmiyor

aufuk1

JEDI
30 Eki 2017
202
36
221
48
Merhaba ikinci HD'ye tekrar sierra kurmaya çalışıyorum fakat kurulumda boot oluyor sonrasında dil seçim ekranını geçmiyor, burada takılı kalıyor. Daha önce forumdan indirdiğim 10.12.6 imajıyla kurulumda yapmıştım şimdi neden dil seçim ekranında kalıyor anlayamadım.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,480
4,423
4,401
İmaj hala aynı imaj. Hiç bir şey değiştirmedik. Sistem bilgilerini paylaşmalısın. Ayrıca taklılan yer neresi? Burada takılıyor? Neresi orası? 188 mesajın var ve sana bunları yazmak zorunda kalmamamız lazım. Farklı bir diske kurulum dene. Kurulumda farklı USB portlarını kullan.

aufuk1

JEDI
30 Eki 2017
202
36
221
48
Haklısın yardım almak için daha açık yazmak gerekiyor.
Evet imaj aynı imaj hata vermesinin nedeni birşeyi atlamamda ama anlayamadım bende, daha önce bu imajla başarılı kurulumlarda yaptım. PC tarafınan imajı usb'ye yazdırıyorum, uygun config dosyasını efi içine atıyorum ve kuruluma başlıyorum. Benimde hiç beklemediğim bir hata durumu. USB'den boot oluyor, kurulumun ilk başlangıcındaki sistemi hangi dil de kurmak istersiniz ekranında kalıyor, devam et butonuna basıyorum ama ilerlemiyor. HP Elitebook 9470m üzerine kurmaya çalışıyorum, i7 işlemcili ve hd4000 ekran kartı var.

aufuk1

JEDI
30 Eki 2017
202
36
221
48
Tamam deneyeceğim, sonucu yazacağım, teşekkürler.
-----------------------------

Malesef bu efi klasörüyle sistem açılmıyor. Sierra install kendi efi'siyle başlatınca dil seçimi bölümünü mouse oynatınca geçti fakat devam etmiyor ve log dosyasında şu hatalar çıkıyor, ekran resmini paylaşıyorum.

ht.jpg

-----------------
-----------------

Sorun çözüldü. Anlatması uzun süreceği için yazmıyorum, özet olarak bios nedeniyle sistem saati bazen doğru çalışmadığı için böyle bir hata oluşuyormuş.

Son düzenleme: