ÇÖZÜLDÜ Şu efi dosyası cihazımda çalışmıyor siyah ekranda takılıyor

Furkan Kapıcı

PADAVAN
15 Tem 2020
132
10
71
Cihazıma uyumlu olduğunu duyduğum şu efi dosyası siyah ekranda kalıyor Apple logosu dahi görünmüyor.

BootLoader
OpenCore
Laptop Modeli
Lenovo G50-70
İşlemci Modeli
Intel Core i3 4010U
Grafik Kartı
İntel HD Graphics Family
Ses Kartı Modeli
Conexant SmartAudio HD
Ağ Aygıtları
Realtek PCIe GBE Family Controller & Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter
Disk ve RAM
465.76GB SHDD (Hybrid) & 4GB DDR3 1600MHz

kindo

MASTER YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Eki 2020
5,036
1,940
4,401
Sorunu anlatma biçimi ile çözüm yönteminizi zorlaştırıyorsunuz. Sizin cihazın aynısını kullanan birini bulma olasılığınız zor. Önce rehbelerleri takip ederek sıfırdan kurulum yapın daha sonra bu EFI içerisinde sizin cihazlara dönük iyileştirmeler varsa dönüp kullanabilirsiniz.

İmanızdaki sistem için bu foruma bakın.
ÇÖZÜLDÜ - Lenovo g50-70 monterey kurulumu - osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
Yeni Kurulumlarda forum imajı ve paylaşılan EFI dosyalarını kullanın. Bu dosyalar ile yaptığınız kurulumlarda aldığınız hataları mümkünse hata görseli ile birlikte konu açarak anlatın.
Bu rehber kurulum için bütün adımları içerir.
[Rehber] OpenCore ile Adım Adım macOS Kurulumu - osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

BootLoader
OpenCore 0.7.7
Laptop Modeli
Monterey 12.1
Anakart Modeli
Faxconn H55MXV
İşlemci Modeli
Intel Core i7-860
Grafik Kartı
Asus RX 460
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC662
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8111
Disk ve RAM
8 GB SDRAM - Crucil 240 GB SSD

Furkan Kapıcı

PADAVAN
15 Tem 2020
132
10
71
Aslında sorun muhtemelen reset nvram yapmamam ile ilgiliymiş galiba kısacası sorunu çözdüm.

BootLoader
OpenCore
Laptop Modeli
Lenovo G50-70
İşlemci Modeli
Intel Core i3 4010U
Grafik Kartı
İntel HD Graphics Family
Ses Kartı Modeli
Conexant SmartAudio HD
Ağ Aygıtları
Realtek PCIe GBE Family Controller & Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter
Disk ve RAM
465.76GB SHDD (Hybrid) & 4GB DDR3 1600MHz
  • Like
Tepkiler: kindo
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler