Araçlar SuperDuper! Sistem Yedekleme Programı

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,033
4,319
4,351

RLpVhDw.png
Bu kullanışlı program ile sisteminizin boot edilebilir yedeğini alabilirsiniz. Bu sayede güncelleme sonrası yada yanlış bir sürücü durumunda vs kaynaklanan bir sorunda sorunsuzca bu yedekten geri dönebilirsiniz.
Not: Program ile yedek hazırlandıktan sonra, Clover bootLoader kurulumunu yapmayı unutmayın.

Program İndirme Linki:​
download
Uygulamanın APFS destekleyen beta sürümü için:
Download SuperDuper! 3.0 B7

Son düzenleme:

zamirpolen

JEDI
8 Ocak 2017
250
87
0
36
İzmir
Yedeğe Clover bootloader kurulumu yaptıysan, bu yedek disk üzerinden sistemi başlatabilirsin.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Windows'da yedek tek parça oluyordu, orda acronis true image kullanıyordum.
Şimdi ssd kullanıyorum yedeği başka diske alınca o zaman diski mi kullanmak zorunda kalıcam ?
Yeniden SSD ye kuramaz mıyım yedeği ?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,033
4,319
4,351
Windows'da yedek tek parça oluyordu, orda acronis true image kullanıyordum.
Şimdi ssd kullanıyorum yedeği başka diske alınca o zaman diski mi kullanmak zorunda kalıcam ?
Yeniden SSD ye kuramaz mıyım yedeği ?
Elbette kurarsın. Yine ayni uygulamayı kullanarak yedekten SSD'ye aktarım yapabilirsin.

• Like
Tepkiler: zamirpolen

ugacomtr

PADAVAN
9 Şub 2017
171
50
251
36
merhabalar. eski harddiskimdeki kurulu olan 10.11 el capitan ı yeni aldığım ssd ye bu programla windowstaki acronis gibi klonlayabilir miyim? ekstra clover vs kurmama gerek var mıdır? teşekkürler.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,033
4,319
4,351
Evet klonlayabilirsin. Klonladıktan sonra Clover bootloader kurulumu yapmam gerekiyor tekrar.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,033
4,319
4,351
Kurulumdan sonra ihtiyacın olabilecek kextleri USB / EFI / Kurulum Sonrası Araçlar içindeki Multibeast adlu uygulama ile kurabilirsin. Donanımın için uygun kext yoksa, yeni bir başlık altında bunun belirtirsen yardımcı oluruz.

maliturkcan

APPRENTICE
27 Nis 2017
93
10
21
23
1lbCbjVC_IcQTG8WE90xVlKT-xvtRj8X.jpeg

bu hatayı alıyorum sorun nedir sizce
bi de hard diskimi seçemiyorum bu arada bağladığım harici diskin dosya biçimi ntfs

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,033
4,319
4,351
Yedek almak istediğin disk Mount edilemiyor. Diskin ile ilgili hata olabilir. Diskinin formatı nedir? Diskini formatlayıp tekrar dene.

• Like
Tepkiler: maliturkcan

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,033
4,319
4,351
İlk olarak söylemem lazım. Yapacağın bölümtüleme işleminde diskindeki verileri kaybetme riskin var. Buna rağmen yapacaksan da öntanımlı olarak bıraksan yeterli.

• Like
Tepkiler: maliturkcan

ismozy

PADAVAN
DENEYİMLİ ÜYE
26 Haz 2017
187
48
221
38
Ankara
Seagate Backup Plus Portable Drive isimli diskimi paragon ile bölümlendirerek HFS formatladığım kısmına yedekleme yaptım.
Bootloader kurulumunu hangi tür disk (GBT? MBR?) yöntemiyle nereye (EFI? OSX?) kurmam gerekli bunu çözemedim.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,033
4,319
4,351
Seagate Backup Plus Portable Drive isimli diskimi paragon ile bölümlendirerek HFS formatladığım kısmına yedekleme yaptım.
Bootloader kurulumunu hangi tür disk (GBT? MBR?) yöntemiyle nereye (EFI? OSX?) kurmam gerekli bunu çözemedim.
Bootloader kurulumunu kök dizin içine yapmalısın. Zira yedek aldığın disk GPT olarak biçimlendirilmedi.

• Like
Tepkiler: ismozy

stpro

APPRENTICE
7 Eyl 2017
62
7
0
39
selamlar yedeğe clover kurulumu yapmak nasıl oluyor acaba, amatörce birşey yazıcam cep telefonla video çekimine bile razıyım yani videoda görmek isterdim çünkü , yedek sonrası neler yapılabileceği konusunda çok acemiyim.