ÇÖZÜLDÜ System uptime in nanoseconds hatası alıyorum.

OlyJacksoN

APPRENTICE
22 Eki 2018
50
5
0

Güvenlik güncelleştirmesi yaptıktan sonra bu hatayı aldım. Yardımlarınızı bekliyorum.

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,364
441
1,851
33
Diyarbakır/Amed
"System uptime in nanoseconds" Hatası Alıyorum
  • BIOS ayarlarının doğru olduğundan emin olun.
  • USB 3.0 portu kullanıyorsanız USB 2.0 portu kullanın.
  • USB 3.0 Flash Disk kullanıyorsanız USB 2.0 kullanın.
  • BIOS UEFI ise Legacy olarak deneyin.
  • Clover Boot Menü / Options / Boot ARG içine cpus=1 komutunu ekleyin.
  • EFI / CLOVER / Kexts / Others içinde ki kextleri FakeSMC.kext dışındakilerinin yedeğini aldıktan sonra silip tekrar deneyin.
  • Clover Boot Menü / Options / Graphics/ Inject Intel işaretli yada işaretli olmadan deneyin.
  • Clover Boot Menü / Options / Graphics/ Inject EDID işaretli yada işaretli olmadan deneyin.
  • USB /EFI içindeki Kurulum Sonrası Araçlar / Config dosyaları klasöründen donanımınıza uygun olanını belirleyip yine aynı klasördeki rehbere göre hazırlayıp kullanın.
Normalde aldığın hatanı çözümü budur. Eğer bunları denediysen -no_compat_check komutunu kullanıp deneyin. Olmaz ise sistem kimliğini macbook air 5,1 olarak ayarlayıp deneyin.

OlyJacksoN

APPRENTICE
22 Eki 2018
50
5
0
Maalesef hepsini tek tek denedim hiçbiri de işe yaramadı. Yalnız;
EFI / CLOVER / Kexts / Others içinde ki kextleri FakeSMC.kext dışındakilerinin yedeğini aldıktan sonra silip tekrar deneyin.
Bu alıntıdaki gibi yaptığımda verdiği hata aynıydı yine fakat yukarıdaki resme göre numarası değişikti, içinden sadece bir kexti aldığımda ise farklı bir numara ile aynı hatayı veriyordu. Yukarıdaki resimde olan hatada sistem hatayı verdiği gibi yeniden başlatıyordu PC yi fakat alıntıdaki gibi kextleri sildiğimde ise PC hatada kalıyor kendini başlatmıyordu. Ama sonuçta hata hala gitmedi. :)

Benim Mac OS bir işletim sistemi yükleme nedenim güvenlik amaçlı en azından windowstan daha güvenilir diye düşünüyorum. icloud gibi uygulamalarda olunca tadından yenmez.
Tam da Sierra yı stabil bir şekilde kurmuşken bir de güvenlik güncelleştirmelerini kurayım tam olsun derken böyle bir hata verdi. :teary:
Bir de güvenlik güncellemesi demişken hepsini birden değil de önce ilk güvenlik güncellemesini kurayım sonra da diğerini kurarıım dedim. Fakat ilkinde hata verdi. Birkaç sorum olacak bununla ilgili de
Sadece en sonuncusunu kursam olur mu? Ya da hepsini birden mi kurayım?(Eğer şimdiki sorunum düzelmezse sıfır kurulum sonrası..)
Eğer olmadı en son mojave betik güncellemesi gibi buna da güvenlik güncellemeleri için betik güncellemesi yapabilir mi @montezuma hocamız. :angel:

OlyJacksoN

APPRENTICE
22 Eki 2018
50
5
0
Güncellendi:
High Sierra da güvenlik güncellemesi sorunsuz yüklenince daha stabil olan sierra da yeniden denemek istedim.
High Sierra dan clover dosyası ile config dosyasını sierra da efi içinde gerekli yerlere attım. Güvenlik güncelleştirmeleri sorunsuz yüklendi.
Fakat şimdi de sierra da WiFi aygıtı yok diyor yeniden yükledim fakat sorun çıkarıyor. PC hiç açılmadı yeniden başlatıyor kilit ekranına gelmeden. Fakat safe mod ile açıldı. WiFi tanınmış şekilde.
Birkaç denemeden sonra yeniden başlatma sorunu ortadan kalktı fakat açılışta PC çok kasıyor. Ram 3.20 civarında kullanılıyor. Önbellekteki dosyada 700 mb civarında oluyor! Kasmalar mevcut çözümü var mı?

@S10soz_21 @montezuma
Wifi kexti değiştirince Ram 2.10gb önbellekte 1.70 gb civarında kullanılıyor.
PC bildiğiniz rahatlıyor fakat o zaman da wifi çalışmıyor. :frown:

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,364
441
1,851
33
Diyarbakır/Amed
ÇÖZÜLDÜ - Atheros AR9285 Tanıtma Sorunu | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
@S10soz_21 Hocam siz burada bu sorunu halletmişsiniz ben de buradaki dosyayı aldım 1-2 deneme yaptım bir ara pc hiç kasmadan ramda normal değerlerde çalıştı. Fakat sonra tekrar kasmaya başladı. Size zahmet burada yaptığınız ayarı benim pc ye nasıl uyarlarız yardımcı olursanız sevinirim.
Bu konudaki yaptığım şey sadece ar9285 tanıtmaktır. Stabilite ile ilgili değil. Stabil çalışmasını istiyorsan dsdt/ssdt dosyalarına sistemin için uygun yamaları yapman lazım.

• Like
Tepkiler: OlyJacksoN

OlyJacksoN

APPRENTICE
22 Eki 2018
50
5
0
Sierra açılmıyor da kendini yeniden başlatıyor. Bu Wifi kextlerinden hangilerini silmeliyim ki geri açılsın.

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,364
441
1,851
33
Diyarbakır/Amed
Sanırsam kexleri yüklerken rebuild cache yapmamışsın. -x ile sistemi açmaya çalış. Ondan sonra yüklediğin son kexleri silip dene. Ar9285 için ilk önce imajın içinden IO80211Family.kext i S/K/E kur ve son olarak ar9285 tanıtmaktaki ATH9KInjector.kext i clover /kext /other klasörüne kopyala.

• Like
Tepkiler: OlyJacksoN

OlyJacksoN

APPRENTICE
22 Eki 2018
50
5
0
Sanırsam kexleri yüklerken rebuild cache yapmamışsın. -x ile sistemi açmaya çalış. Ondan sonra yüklediğin son kexleri silip dene. Ar9285 için ilk önce imajın içinden IO80211Family.kext i S/K/E kur ve son olarak ar9285 tanıtmaktaki ATH9KInjector.kext i clover /kext /other klasörüne kopyala.
Hocam ALLAH (cc) razı olsun @montezuma ve @S10soz_21 sizin gibi bilgi sahibi insanların paylaşımı ve yardımı sayesinde stabil ve güncel bir Sierra OS işletim sistemine sahip oldum.

• Like
Tepkiler: S10soz_21