Genel TEKNOLOJİ VE İNSANLIK

Enis ÖZEN

APPRENTICE
29 Ocak 2017
86
31
21
37
Yaşadığımız son günlerde hergün yeni birşey çıkıyor. Biz gün geçtikçe tembelleşiyoruz , teknoloji bir yandan bize fayda sağlarken bir yandan bizi robotlaştırıyor. Bir de biliyoruz ki firmalar kar amacıyla bize varolan teknolojiyi yavaş yavaş veriyor, tipki anne sütü gibi hergün azar azar yeni birşey çıkıyor ve gün geçtkçe insanlık daha da ölüyor. Söylediklerim yanlış anlaşılmasın teknoloji düşmanı değilim, bende bütün işlerimi bilgisayar ile hallediyorum gün boyu saatlerce bilgisayar başında oturuyorum. İşte bu yüzdendir ki bazen bu makinelerden uzakta yaşamak nasıl olur diye hep düşünmüsümdür. Sizinde görüşlerinizi alarak bir tartışma konusu açma gereği duydum. Bu arada yine teknolojiyi kullanıyoruz konuşmak için iyice tambelleştik bakarsanıza. :D:D
 

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Artık makinelerden uzak ya da onlarsız yaşamak mümkün görünmüyor. Zira herşeyimiz bunlara bağlı. İnternetin olmadığı bir an düşün mesela. Elindeki telefon çöp, bilgisayarlar çöp. Amazon Ebay, Facebook, ve daha nicesi İFLAS! ;) Dünya ekonomik olarak çöker. Bildiğin kıyamet senaryosu. Bir de bunlara yaşayacağımız yoksunluk duygusunu ekle. Fena.. Çok fena;)
izbEDwDRsce2Lm0K5-1-9RL1-2bwRJK5.gif
 
BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

Enis ÖZEN

APPRENTICE
29 Ocak 2017
86
31
21
37
Evet ustad makineler artık heryerde çevremizi sarmış durumdalar. Her işimizi onlarla görüyoruz. Akıl alacak gibi değil dediğiniz gibi onlarsız yaşamak mümkün değil gibi. Teknoloji öyle bir kavram ki sonu yok gibi her geçen gün yeni birşey çıkıyor takip et zor. Artık insanların işi gören robotlar çıktı ve çok acı ki böyle giderse robotlar insanların yerini alacak. Bizim için herşeyi robotlar yapacak. Tembel bir nesil yetişiyor.
 
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler