1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Toshiba c55 a-1JJ uyumu ?

'Hackintosh Uyumlu Donanımlar' forumunda tewfik tarafından 15 Mart 2019 03:25 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Sistemim resimlerdeki gibi, Uyum durumu nedir? Uyumlu ise hangi sürümü önerirsiniz ?

vKrriIfuRCTeHEZnZW8tSChn88hjBIrg.png
    vKrriIfuRCTeHEZnZW8tSChn88hjBIrg.jpeg

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. Mojave kurulumu deneyebilirsin. Kuruluma başlamadan önce bios ayarlarını Hackintosh için ayarlamalısın. Ve hd4000 config dosyasını kullan. Wifi kartın için burdaki ar9565 klasöründeki sadece IO80211Family.kext i kur. macOS Mojave için AR5WB222,AR946x,AR9485,AR9565 için kext | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
    Ethernet için ; https://osxinfo.net/eklentiler/alxethernet-kext-zip.6674/
    Yada; AtherosE2200Ethernet 2.2.2 Sürümü | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
    Ses için Aida64 ile codec ini ögrenip bu konuyu incele ;AppleALC.kext ile Hackintosh Cihazlarda Ses Aktif Etmek | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
    Olmaz ise ; VoodooHDA 2.9.0 Ses Kurulum Paketi | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Merhaba;
    Önerdiğiniz gibi Mojave indirdim usb yazdırdım. Fakat Configten HD4000 seçtikten sonra, install diyorum elmada kalıyor..

R1nZ0N8AhkDey37WhRydVkytWdSXVZv-.jpeg
    R1nZ0N8AhkDey37WhRydVkytWdSXVZv-.jpeg

4. Sistemi -v yani verbose mode ile açıp hata görselini paylaşmalısın.

5. Buyrun
    rrc-v8wkYpzdPXRoF8I12Ie6TKUWKvi8.jpeg

6. 10: Attempting system restart...MACH Reboot

Bunun için Config / Drop tablet altına aşağıdaki düzenlemeleri ekleyin.

Kod:

<key>ACPI</key>

<dict>

<key>DropTables</key>

<array>

<dict>

<key>Signature</key>

<string>MATS</string>

</dict>

<dict>

<key>Signature</key>

<string>DMAR</string>

</dict>

<dict>

<key>Signature</key>

<string>BGRT</string>

</dict>

</array>

Olmaz ise standart config ile dene.

7. Bu işlemi windows üzerinde mi yapacağım ? Zira nereden eklenecek göremedim :(

6mRdIw9Z8Gnm8aQA0rn0k7u0bmBsr9GZ.jpeg

8. Wordpad ile açıp el ile ekle.

9. Söylediğiniz gibi wordpadte ekledim, olmadı yine elmada kalıyor. Normal config seçiyorum o da aynı durum...

10. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
Yükleniyor...
Yükleniyor...