Toshiba L830 HD 4000 sorunu

tolga

APPRENTICE
24 May 2017
19
5
21
27
istanbul
Merhaba

Ben toshiba L830 model bir laptopa sahibim başarılı bir şekilde kurulumu gerçekleştirdim ve çoğu donanımı tanıttım ancak cihazim fabrikasyon olarak dahili gpu devre dışı olarak üretilmiş bu nedenle HD 4000 aktif edemedim
HD 7550m ekran kartınıda tanıtamadım ekran kartı 4 MB olarak görüyor

benzer bir cihaza yükleme yapan olduysa yada konuda bilgili arkadaşların fikrini bekliyorum

Cpu: i5 3337u
Ekran kartı : HD7550M
Ağ Bağdaştırıcısı Qualcomm Atheros AR8151
Satellite L830-152 - Toshiba

Moderatörün son düzenlenenleri:

linepower

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
1 Mar 2017
392
206
301
Laptop Modeli
Asus K555UQ
İşlemci Modeli
Intel Core i5-6200U
Grafik Kartı
HD 520
Ses Kartı Modeli
ALC256 - Scarlett Solo Focusrite
Ağ Aygıtları
AR928X
Disk ve RAM
120GB SSD & 1TB HDD & 12GB DDR3 Ram

tosbaha

PADAVAN
MODERATOR
DEVELOPER
11 Mar 2017
140
114
0
43
AMD kartları ile hiç uğraşmadım ama eğer GPU dump edilebilirse belki forumda bulunan AMD konusu yardımcı olabilir. Wındows üstünden GPU-Z programı ile bunu yapabilirsiniz. GPU-Z yi açtıktan sonra BIOS yazan kısmın sağ tarafında bir buton var "Save BIOS" yazıyor. Save to file deyin. Eğer bu şekilde dosyayı alabilirseniz, ATI / AMD Grafik Kartları için Framebuffer Düzenlemek konusunu izleyerek belki sonuç alabilirsiniz.

JASON

APPRENTICE
20 Ara 2019
2
0
1
Bendede aynı bilgisayara var, şu an kursam ne olur ? kullanabilirmiyim ?

tolga

APPRENTICE
24 May 2017
19
5
21
27
istanbul
Sistemde hali hazırda bulunan harici amd ekran kartını çalıştırmak imkansız gibi bişey. dahili gpu hd4000 de toshiba tarafından fabrikasyon kapalı olarak geliyor. Hd 4000 aktif etmeden kullanmak cok zor sürekli donuyor. bulabilirseniz custom bios ile belki açılabilir ama düşük bir ihtimal hocam bence uğraşmayın ben kaç ay uğraştım çözemedim.