1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Toshiba Satellite L500-1UU Mojave Clover Kapanıyor

'Mojave' forumunda CoolDerin tarafından 6 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Öncelikle herkese kolay gelsin.
    Toshiba Satellite L500-1UU laptopum var. Laptop imajımı indirdikten sonra yazdırdım. Ama F12 ile Boot Menüsüne ulaşıp USB'yi seçtiğim zaman sol üstte beyaz çizik var ve sonra (birkaç dakika sonra o beyaz çizik geldikten) kapanıyor.
    Saygılar.

SİSTEM ÖZELLİKLERİM:
    Intel Core i3 330M
    4GB RAM
    ATI Radeon Mobility HD4570

2. Sistemin mojave ile uyumsuz. El capitan sürümünü denemeni öneririm.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Başlatmanın başka bir yolu yok mu? Olmaz mı? Hangi parçasız uyumsuz?

4. Hem işlemcin hemde ekran kartın mojave ile uyumsuz. Normalde high sierrayla uyumlu gözüküyor. Tabi high sierra kurulurmu bilemem. Bunun için denemen lazım. Ama el capitan sürümü diğer sürümlerden daha stabil çalışır. Birde wifi kartın uyumlumu onu bilemem. Sitedeki model ise uyumsuzdur.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. Wifi kartım ile ekran kartım uyumsuz biliyorum. İşlemcinin komut setinde SSE 4.2 var ama Apple'ın kullandığı değil mi? NullCPUPowerManagement ile olmaz mı?

6. Kurulumu tamamlasan dahi ekran kartın tanıtamadığın için sistemde donmalar oluşur. Tabi illaki mojave kurulum yapacağım diyorsan smbios u ve inject atiyi ,inject edid işaretleyip deneyebilirsin.

7. Ama açılmıyor o "Boot Mac OS From ....." yazan bootloaderın seçim ekranı. Oraya gelemiyorum.

8. Bios ayarlarını hackintosh için yapılandırdın mı? Eğer yapmadıysan ;
    Kuruluma geçmeden mutlaka BIOS ayarlarınızı yapmanız gerekiyor.
    • VT-d= Disabled
    • DEP data execution prevention: Enable
    • Secure Boot: Disabled
    • Legacy Boot: ( Opsiyonel)
    • Fast boot: ( eğer varsa) Disabled
    • CSM: Enabled yada Disabled. Duruma göre.
    • Boot From USB yada Boot From External= Enabled
    Not: Eğer UEFI modda sistem boot ekranında bozuk ekranla karşılaşırsanız, Legacy boot yada CSM=Enabled yapın.
    Eğer bunları yaptıktan sonra olmassa yapacak bir şey yok.

9. VT-x vardı onu Disabled yaptım.

UEFI sistemim yok.

10. Sonuç ne oldu. Ben imzamdaki hp laptopa p6200 işlemcisini 380m ile değiştirdim. High sierra sürümüne kadar sürümleri kurdum. En Stabil çalışan sürüm el capitan. Mojave kurulumunu denemediğim için kurulurmu kurulmazmı onu bilmiyorum. Bunu söylemek istedim.

Yükleniyor...