UEFI Kurulum ve wifi sorularım.

Doggukan

APPRENTICE
21 Ağu 2018
39
11
21
20
Sistemimde 128gb m.2 ssd ve 1tb hdd bulunmakta.ben bu sefer direk windows olmadan ssd kurlum yapmak istiyorum fakat bazen kurulum disk izlencesi bölümü formatlamayabiliyor.normalde hdd kurarken kurulum oncesi 300mb efi partition ve 120-200 gb hdd içinde apple hfs+ partition açardım windows üzerinden sonra kuruluma geçerdim.fakat şuan komple ssdyi silmek istiyorum nasıl bir yol izlemeyim? aklımda lubuntu üzerinden girip gparted tarzı programla ssd sıfırlamak var. fakat hfs+ veya apfs partition açabiliyormu haturlamıyorum.

2. sorum ise kurulum sonrası imessage rehberini yapacağım fakat laptop modeme uzak kablom kısa yani sadece kurulum ve ayarlama yaparken takabilirim etherneti.uyumlu bir usb wifi adaptörüm var onu kullanmayı planlıyorum.sorum şu usb wifi adaptörü ile imessage facetime siri felan çalışırmı? (facetime vs. iphone telefon olmadığı için çok kullanacağım bi fonsiyon değil aslında ama çalışması hoş olur.siri ise çalışması daha önemli diğerlerine göre.)
 

Doggukan

APPRENTICE
21 Ağu 2018
39
11
21
20
Önceden denedigimde nedense formatlamiyordu.sanirim komple disk yerine partition yaptigimdan kaynakli bi sorundu.

usb wifi kismina baktim bikac cozum var gibi yabanci kaynaklarda fakat ugrasmaya zamanima degmeyecek gibi ayrica kesin sonuc almayadabilirkm.

cok tesekkurler yardimlariniz icin.
 

Benzer konular

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler