USB olmadan boot edemiyorum

kykmert

APPRENTICE
18 Mar 2018
59
2
21
21
ANKARA
Clover boot loader kurulumunu yaptım ama usb olmadan clover ekranında sistemi seçince siyah ekranda kalıyor ilerlemiyor @montezuma diskutil list şu şekilde;

Kod:
Clove/dev/disk0 (internal, physical):

#:                       TYPE NAME                    SIZE       IDENTIFIER

0:      GUID_partition_scheme                        *500.1 GB   disk0

1:                        EFI EFI                     209.7 MB   disk0s1

2:                  Apple_HFS Sierra                  499.2 GB   disk0s2

3:                 Apple_Boot Recovery HD             650.0 MB   disk0s3

kykmert

APPRENTICE
18 Mar 2018
59
2
21
21
ANKARA
Clover Bootloader nasıl yapıyorsun?
Baktığım rehberlerde Windows yanına kurulan Hackintosh için anlatılmış anladığım kadarıyla,benim diskte Windows yok tamamına Sierra kurdum.Clover bootloader’ı kurarken Install for Uefi booting only,install clover in the Esp,Drivers64Uefi>OsxAptioFixDrv-64 ve Install Rc scripts on target volume seçeneklerini işaretleyip kurdum.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,480
4,423
4,401
USB ile tekrar boot edip CLover Boot Menü / Boot Options gel ve add clover boot options for all entries seçeceğini seç. BUndan sonra BIOS / Boot Priority içinde Clover Boot ilk sıraya al.

kykmert

APPRENTICE
18 Mar 2018
59
2
21
21
ANKARA
Neden atıyorsun? Sen Clover Bootloader kurulumunu yaptıktan sonra USB içindeki dosyaları HDD / EFI / CLOVER içine kopyalaman yeterli. Hatta HDD / EFI CLOVER klasörünü USB / EFI / CLOVER ile tamamen değiştirip deneyebilirsin.
bunu yaptım zaten couldn't allocate runtime area hatası alıyorum ama

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,480
4,423
4,401
Eğer USB ile sorunsuz boot ediyorsan sorun CLover Bootloader kurulumunda bir hata yapıyorsundur. HDD / EFI içindeki bütün dosyaları sil ve Clover Bootloader kurulumunu tekrar yap. Sorun devam ederse EFI'yi bir paylaş.

kykmert

APPRENTICE
18 Mar 2018
59
2
21
21
ANKARA
Eğer USB ile sorunsuz boot ediyorsan sorun CLover Bootloader kurulumunda bir hata yapıyorsundur. HDD / EFI içindeki bütün dosyaları sil ve Clover Bootloader kurulumunu tekrar yap. Sorun devam ederse EFI'yi bir paylaş.
Usb ile sorunsuz boot ediyorum efi içindekileri silip clover’ı tekrar yükledim sistem açılmıyor siyah (boş) ekranda takılıyor

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,480
4,423
4,401
Bir zahmet şu Clover Özelleştirmesini nasıl yaptığınla ilgili bir resim paylaş.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,480
4,423
4,401
USB içinden sadece Drivers64UEFI klasörünü HDD / EFI içine taşı. Daha sonra #4 mesajda dediğim adımları uygula.