1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ÇÖZÜLDÜ USB’den boot ettikten sonra gelen ekran

'Sierra' forumunda cdlbz tarafından 7 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. SİSTEM BİLGİLERİ:
    Monster W150ER i7 3610qm GT650m
    Merhaba arkadaşlar, yeni üye oldum uzun zamandır aklımda vardı macOS kurulumu yapmak kısmet bugüneymiş.
    Bilgiler için ayrıca teşekkür ederim bu arada. Önceden hackintosh ve tomyx86 larda çok uğraşmıştım bir keresinde bios çökerttikten sonra daha bulaşmamıştım yöntemleriniz hoşuma gitti ancak hem Sierra imajıyla hem de High Sierra imajıyla da USB’den boot ettikten sonra resimdeki gibi ekran geliyor clover veya saf efi shelle benzetemedim içersinde dvd ve hdd efi seçenekleri ve boot ekleme çıkarma işlemleri var. Bios ayarlarını olması gerektiği gibi yaptım, rufus kullanıyordum ama önerdiğiniz program ile de yazıp denedim sonuç değişmedi.
    Yardımlarınızı rica ediyorum, teşekkürler.
    _OQFdZv7cbYeHIefBUhm4NnEDBu7VRPD.jpeg

2. Clover Boot Etmek istediğmde Boot Maintenance Manager ( Boot Bakım Yöneticisi) çıkıyor.

Bu hata USB 3.0 kaynaklı. Çözüm USB 2.0 kullanmak.
    Eğer USB 2.0 port yoksa Boot Maintenance Manager üzerinden boot etmeye çalışın.
    Boot Maintenance Manager seçin ve Enter basın.
    Boot From File seçin ve Enter basın.
    USB seçin ve Enter basın. ( Yada sistem sürücünüz deki önyüklemeden seçin.)
    EFI seçin ve Enter basın.
    BOOT seçin ve Enter basın.
    BOOTX64.efi seçin ve Enter basın.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Bu hata bana da oldu başlangıçta UEFI usb seçmediğim için :)

baris_karaer bunu beğendi.
  4. USB 2.0 portundan taktığımda sorunsuz ulaşabildim. Buraya kadar sorun yok, install işlemine geçtim sonra bir baktım ki touchpad çalışmıyor USB’den taktım bir tane mouse görmedi o anda restart edeyim görsün dedim kapattım powerdan laptopu yine biosu elime aldım :biggrin: neyse cmos resetledim şimdi tekrardan geldim ama görmüyor mouse sadece klavye ile geçemem mi kurulumu acaba mesela disk utility gelmek için utilities menüsünü seçmem gerekli alt +u falan denedim Windows gibi ama olmuyor mümkün mü bu?

Ctrl+f2 ile seçebildim disk utility i sonra ctrl+f3 ile de disk utility e focus da verebildim ancak menüden erase seçtikten sonra disk adından öteye geçemiyorum. Erase butonuna focusu alamadım bir türlü.

Başka bir mouse alıp kurulum yaptım ama kurulum bitip tekrar kurulmuş diskten açmaya çalışınca bi süre sonra siyah ekranda kalıyor neden acaba

5. bende bu sorunun aynısını yaşıyorum ancak dosyadan boot etmeye çalıştığımda da aynı ekrana geri atıyor ve boot etmiyor

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
Yükleniyor...
Yükleniyor...