Verbose Mode (-v) kapatma

Seyfullah N

APPRENTICE
8 Ocak 2018
57
17
21
15
İlk önce merhabalar .

Forumda buna ait herhangi bir konu bulamadığım için bu konuyu açıp sizinle verbose modeyi nasıl kapatacağımızı göstermek isterim .

Uyarı:Bu işlemleri yapmadan önce config dosyanızı yedeklemeniz faydanıza olacaktır .

Verbose Mode nedir ?
Verbose mode işletim sistemini boot ederken oluşan hataları görmemizi sağlayan log kaydı denebilir . Verbose mode Clover Boot'da varsayılan olarak açık gelir ve masaüstüne ulaşıp bütün sürücüleri ve kextleri kurana kadar da kapatmamanız tavsiye edilir . Boot Args da -v olarak ifade edilir .

Herşey başarılıysa ve bitmiş ise nasıl kapatacağımızı görelim ;

İlk olarak Clover Boot ekranına ulaşalım ;

R8orRrdk77k9_KtSSYgSpb9HpmBldaAN.png


Daha sonra da ayarlar(settings yani çark simgesine) klavye yada mouse ile gelip tıklayalım ;

R8orRrdk77k9_KtSSYgSpb9HpmBldaAN.png


Ve daha sonra da ilk seçenek olan Boot Args kısmında ki "-v" yazısını silelim;
Uyarı:Bu işlemi yapmadan önce bir kamera ile yada bir kağıda yazan yazıyı not etmeniz faydalı olacaktır . Silme işlemi sırasında bir hata yapma durumunda config dosyanızda kayıplara yol açabilir .

R8orRrdk77k9_KtSSYgSpb9HpmBldaAN.png


Sildikten sonra sadece "Enter" tuşuna basalım ve menüden çıkıp normal bir şekilde boot edelim . Karşımıza yazılar yerine Apple logosu ve yüklenme barı çıkacaktır .

İyi Mac OS'li ve Apple'lı günler :closedeyesmile:
 

Xrated

APPRENTICE
25 Şub 2019
4
0
0
31
Merhaba -verbose modu açık değilken macosu başlattığımda apple logosu 2 saniyeliğine görünüyor ve sistem restart atıyor kendine. Ancak verbose açık olduğunda sistem yükleniyor. Sebebi nedir? @montezuma @S10soz_21
 

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,246
410
1,851
28
Diyarbakır/Amed
Normalde öyle olmaması lazım. Normalde bu komut sadece yazıların görünmesini sağlıyor. Kext programı ile disk izinlerini onar. Birde clover Boot menüdeyken f11 tuşuna basıp nvram sıfırlayıp dene.
 

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler