1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

[Video Rehber] Dual Boot macOS High Sierra ve Windows 10 Kurulum

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda montezuma tarafından 26 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. Video çok başarılı olmuş hocam, teşekkürler :)

zamirpolen ve montezuma bunu beğendi.
  3. Videoda anlamadığım bir nokta var. Temiz kurulum için ikinci kurulum dosyalarını indirip diski bölümlemek gerekiyor mu?

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  4. İkinci kurulum dosyalarını her halükarda indiriyorsun. Ve bu indirdiği dosyayı bölüntülediğin yada bölüntümeden macOS kurmak istediğin HDD içine atıyorsun. Ve ardından rehberde anlatılanları takip ediyorsun.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. Sadece macos kurmak için bir yöntem var mı acaba windowssuz? Linux ve windows cihazlara erişimim var şu an.

6. USB kurulum imajını Windows üzerinden hazırlayıp direk olarak macOS Sierra kurulumu yapabilirsin.

7. Tesekkürler.

High Sierra 10.13 Kurulum İmajı | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu burada

macOS High Sierra 10.13 İmajı ile Kurulum ( Sadece GPT olarak Formatlı kurulum için. MBR desteklemez)
    seçeneğinden yapmam gerekiyor galiba.

Ama 2. adımda 10.12.6 var.

Aşağıdaki rehberi takip ederek indirdiğiniz imajı USB'ye yazdırın.
    macOS Sierra 10.12.6 Güncel Kurulum İmajı | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Tek high sierra kurulumu için aşağıdaki dosyayı kullanmam yeterli mi?

macOS High Sierra DizÜstü kurulum İmajı MBR & GPT ( Hem tek HDD, hem de Windows yanına kurulumu destekler) Bazı grafik kextler silindi.

8. İkinci adımın neresinde 10.12.6 var? Video rehber sadece High Sierra ile ilgili kurulum rehberi.
    Rehberleri dikkatli incele. O dosya tek başına yeterli değil.

9. Merhabalar. Kurulum sırasında kodları öğrenmek için girdiğimiz bölümde disktutil info /Volumes/Mac yazıyorum. Kendi diskimi Mac olarak adlandırdım. Diskler arasında görünmesine rağmen kodu yazdıktan sonra " could not found volumesMac" hatası alıyorum. Sebebi ne olabilir?

Yükleniyor...
Yükleniyor...