1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

[Video Rehber] Dual Boot UEFI Windows 10 ve macOS Sierra

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda montezuma tarafından 12 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Bir video rehber daha hazırladık. Bu rehberde UEFI Windows yanına Hackintosh Sierra kurulumunun nasıl yapılacağını, Hackintosh kurulumda temel adımların ne olacağını anlattık. Zira forumda en sık karşılaştığımız soru, "UEFI Windows yanına Mac kurulumu yaptık ama Mac UEFI olarak boot etmiyor" idi. Bu rehberde bunun için gerekli adımları paylaştık.
    Bunların yanında, Sesin kurulum ile beraber nasıl çalışacağını, iMac 17,1 sistem kimliği kullanıldığında alınan siyah ekran hatasının çözümümü de bu rehberde bulabilirsiniz.
    İyi Seyirler.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #1 montezuma, 12 Mayıs 2017
    Son düzenleme: 12 Mayıs 2017
    mecnunieserler, ceremy, Ediko ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. Selamlar. Tam da dediginiz gibi herşeyi yaptım. başarılı bir biçinde windows + sierram çalışmaktadır. Peki bu işlemler bittikten sonra aynı harddiske linux (ubuntu kullanıyorum) eklemenin yöntemi nedir? Sistem bozulmadan kurmak mümkün müdür?
    ikinci sorum ise ayrı bir hdd ye de kurabilirim eger kolay ve sorunsuz yöntem bu ise ikinci hdd ye kurarsam clover boottan add clover diyerek ikinci hdd deki ubuntumu gösterebilir miyim? Herşey icin emeklerin icin teşekkürler @montezuma hocam. Bu arada yardımlarından dolayı @KemalALKIN a da teşekkürler. Onun da emeği çok.

KemalALKIN bunu beğendi.
  3. Evet mümkün. Bu rehberde nasıl olacağını anlattım.
    Tek HDD'de UEFI MacOS Sierra⎪ Win 10 ⎪Ubuntu Kurulumu | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
    Evet bu da mümkün.
    Ayrı HDD'lere UEFI MacOS Sierra | Windows 10 | Ubuntu Kurulumu | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  4. herşeyim tamam süper çalışıyor. tek harddiskte ubuntu windows ve sierra aktif çalışmakta. tek sorunum şu.
    1- sistemi aciyorum. biosta cloverboot seçili. clover menu geliyor. hangi sistemi seçersem sorunsuz aciliyor kullanıyorum.
    2- clover boot menüden windows.efi seçince yani windowsu açinca tekrar başlattıgımda biosta birinci boot değişiyor. yani direk windows açiliyor. kendim cloverboota alıyorum biostan. yani windowsu ne zaman açarsam biostan boot sırasını degistiriyor. birinci sıraya windows boot manager alıyor. kendim clover seçince clover geliyor. bu sorunu nasıl çozerim bulamadım.
    sistemde asus p8h61 anakart i5 2400 işlemci var. uefi mouse ile kontrol edilen güzel bir bios var bu arada.

5. Sen seçmeli olsun istiyorsun sanırım. Config / Boot içinde Default Boot Volume içinde bir girdi varsa bunu sil. Default Loader içine OS X kurulu HDD'nin ismini yaz. Kaydet ve tekrar dene.

6. zaten seçmeli menü geliyor ama sorun biosa neden müdahale ediyor windows... cloverden seçme yerinde windowsu seçersem birdaha clover boot menü gelmiyor. kısacası biosu degiştiriyor windows açılınca. yeniden başlatıp boot menuyu degistirmek zorunda kalıyorum. cloveri en üste alıyorum ve öyle geliyor.

7. @montezuma
    Makalenizden yararlanarak Windows 10 yüklü Dell Vostro 5468 G50F81N model notebookuma Sierra yüklemesi yapmaya çalışıyorum. Ancak ilk yükleme aşamasında hata alıyorum ve bilgisayar yeniden başlıyor. Aşağıdaki hatanın kaynağı nedir sizce?

IMG 2193 — imgbb.com
    mAInRVbbV9UXUrdTyXIo9OxF5Uf5LSPG.jpeg

#7 xercus, 18 Temmuz 2017
    Son düzenleme: 18 Temmuz 2017
  8. Ayrıntılı sistem bilgilerini içeren yeni bir konu açmalısın.

9. Merhabalar benim 2 hdd var 1 tanesinde Windows uefi diğerinde linux mint kurulu ve boot olayını grub4 den seçerek yapıyorum . Rehberde ki gibi Windows yanında Sierra kurulumunu gerçekleştirdim. Ancak ne yaptım sa clover lı boot işini olmadı. rehberde oldugu gibi clover klasörünü hdd efi içine attım ve clover ı tüm girislere ekle dememe rağmen biosdaki boot seçeneklerine gelmiyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim.

10. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
Yükleniyor...
Yükleniyor...