Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

[Video Rehber] High Sierra Apple Store Gerekmeden Güncelleme

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda montezuma tarafından 20 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. ea75955e17b15f54a283dc6d85468661.jpeg
    Apple Store üzerinden güncelleme yapmak istediğinizde, eğer macOS kurulu diskiniz Windows yanına kurulu MBR formatlı bir disk ise güncelleme yapmak istediğinizde hata alabilirsiniz. Bunun sebebi macOS işletim sisteminin MBR formatlı kurulumu desteklememesi. Bu rehberde paylaştığımız betik ile, Apple Store gerek kalmadan sisteminizi başarıyla güncelleyebilirsiniz.
    Betikten bahsetmek gerekirse;
    • MBR ve GPT formatını destekler. Yani hem Windows yanında kurulu macOS, hem de UEFI yada GPT formatlı disklerde sorunsuz güncelleme için kullanılabilir.
    • Apple'ın geliştiriciler için yayınladığı beta sürümleri indirip bunları kurabilirsiniz.
    • GPT formatlı disklerin Recovery bölüntüsünü de günceller.
    • MBR formatlı disklerin Recovery bölüntüsü güncellenmez.
    Video Rehber:

Kurulum:
    1. İlk olarak betiği indirin.
      osxinfo updater.zip
    2. Betiğe çift tıklayın.
    3. Gelen ekranda listelenen sürümlerden güncelleme yapmak istediğiniz sürümü seçin ve bunu hedef disk sorusunda girin.
      Screen Shot 2018-01-19 at 22.44.41.png
    4. Ardından yine gelen sorulara y yada n olarak cevaplar verin.
    5. Bu işlemden sonra betik gerekli güncellemeyi indirecek ve kurulumu yapacaktır.
    6. İşlem tamamlandıktan sonra sistemi yeniden başlatın.
    7. Sistem yeniden başlatıktan sonra tekrar bu mac hakkında içinde güncellemenin başarı ile tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol edin.
    8. Bu işlemlerden sonra Apple Store ve Safari girdiğinizde hata alacaksınızdır. Bunu çözmek içinde Terminal azın ve aşağıdaki komutu girin.
      Kod:
      sudo update_dyld_shared_cache -force
    9. Bu işlem tamamlandıktan sonra sistemi yeniden başlatın ve Safari / Apple Store girip giremediğinizi kontrol edin.
    Teşekkürler: crazybirdy

Ekli dosyalar:

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #1 montezuma, 20 Ocak 2018
    Son düzenleme: 26 Ocak 2018
    Ediko, fatih, umut ve 12 kişi daha bunu beğendi.
  2. Elinize sağlık @montezuma hocam çok kullanışlı olmuş. Bugün denedim ve güncellemeyi çok çok kolaylaştırmış. Tekrardan teşekkürler.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    montezuma bunu beğendi.
  3. Bende çıkmıyor hocam yeni gelen güncelleme osx sürümüm 10.13.2 (17C88) yükseltilmek istenen sürüm macOS 17D47
    idWrdbFhk9fqARjkzqzH1JYZG0cC_9nG.png

4. Betiği güncelledim. Tekrar indirip dene ve sonucu bildir.

linuxcu bunu beğendi.
  5. sorunsuz güncelledik ve nvdia kartımı güncelledim mis :)

montezuma bunu beğendi.
  6. merhaba sürekli finder quit unexpectedly hatası alıyorum ve terminali açamıyorum...

7. KCPM utility kullanarak REbuild Cache ve Repair Disk Permissions yapıp sistemi yeniden başlatıp dene.

8. Birtürlü ona ulaşamıyorum masa üstündeydi nasıl ulaşa bilirim ona

9. USB / EFI / Kurulum Sonrası Araçlar / KCPM Utility

10. Terminale giremiyorum ne hddlete nede usbbye ulaşabiliyorum

Yükleniyor...
Yükleniyor...