1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

[Video Rehber] High Sierra Apple Store Gerekmeden Güncelleme

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda montezuma tarafından 20 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Güncellemeyi rehberde anlattığınız gibi betiği kullanarak yaptım. R7 265 grafik kartı için config dosyamda inject ati yi işaretledim sadece sistem HD 7850 olarak görüyor kartı.

2. Sistemi verbose mod ile boot edip hata görselini paylaş.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Sistemim amd.Güncelleme yapıyor fakat,güncellemeden sonra apple simgesinde takılı kalıyor.Kernel-prelinked kernel değişimi yaptım.
    Henüz 10.13.4 için çalışan kernel yok sanırım.

4. Muhtemelen.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. Montezuma güncellemeyi sorunsuz bir şekil de hemde beta sürümü yükledim. apple store ve safari de sorun çıkmadı. kod felan girmeme gerek kalmadı. teşekkürler...

Malisef youtube a felan girerken safari de donma sorunu yaşamaya başladım. chorome da felan hiçbir sıkıntı yok. Kodu terminalden girdim ama yine sorun devam ediyor. Montezuma belki de seni dinleyip beta sürümüne bulaşmamalıydım. :)

montezuma bunu beğendi.
  6. Safaride donma olayını bende yaşadım. Forumda @Saurik başka bir konuda çözüm paylaşmış.

Güncellemeyi combo olarak değil normal olarak yapıyoruz. Safaride donma kasma var mı kontrol ettikten sonra kasma var ise:

1-Safari11.1.1ElCapitan.pkg dosyasını internetten bulup indirip kuruyoruz. (Apple linkleri çalışmıyor yönetim açısından sıkıntı yoksa upload edip yükleyebilirim)
    2-Kurulum bittikten sonra Safariyi çalıştırmaya çalışıyoruz. Hata verip vermediğini kontrol ediyoruz. Hata veriyorsa doğru yoldayız.
    3-Güncelleme betiğini kullanarak bu sefer aynı versiyonun combo update'ini yapıyoruz. Update yapılıp Safari Appstore ve internet aktif edildikten sonra kasma donma olmadan çalışacaktır.

Edit: Onay doğrultusunda dosya eklenmiştir.

İndir Safari11 1El Capitan pkg

#26 lifeisblood, 30 Haziran 2018
    Son düzenleme: 30 Haziran 2018
    montezuma bunu beğendi.
  7. Dosyayı paylaşabilirsin.

8. ben hep bu hatayı alıyorum sorun ne olabilir;

** osxinfo 2017
    Güncelleme bittikten ve yeniden başlatıldıktan sonra,, Safari ve App Store internet ile bağlantısı kesilecektir.
    Bunu düzeltmek için Terminalde aşağıdaki kodu çalıştırdıktan sonra sistemi yeniden başlatmanız gerekir:
    sudo update_dyld_shared_cache -force
    Swscan.apple.com kataloglarındaki güncellemeler aranıyor. Lütfen bekleyin!
    /Users/leonurdo/Desktop/osxinfo updater/osxinfo updater: line 114: cd: /tmp: No such file or directory
    cat: /tmp/update-catalogs: No such file or directory
    Update: yalnızca önceki sürümler, örneğin 10.13.1'den 10.13.2'ye kadar güncelleyin.
    Combo Update: 10.13.0, 10.13.1, 10.13.x olan tüm 10.13 sürümü için güncelleme.
    Güncel Versiyon 0

9. güncelleme dosyalarına erişim sağlanamamış. Bir süre sonra tekrar dene.

10. bir çok kez denedim hiç çalıştıramadım. az önce recovery mode da yazılım güncelledim. şuan gene çalışmadı.

Yükleniyor...
Yükleniyor...