[Video Rehber] High Sierra Apple Store Gerekmeden Güncelleme

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Görür tabii. Biraz daha bekle. Açılmazsa bilgisayarın üzerindeki tuş ile kapat. Ek olarak Clover Boot menüde Install seçeneği çıkması gerekli. Bunu seçerek kuruluma devam et. Olmaza Clover boot menüde normal boot seçeneği olması lazım.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

thefafu

APPRENTICE
24 Nis 2020
77
23
71
Görür tabii. Biraz daha bekle. Açılmazsa bilgisayarın üzerindeki tuş ile kapat. Ek olarak Clover Boot menüde Install seçeneği çıkması gerekli. Bunu seçerek kuruluma devam et. Olmaza Clover boot menüde normal boot seçeneği olması lazım.
Güç tuşuna basarak kapattım. Clover menü de Boot macOS from install HighSierra vardı. Bundan boot ettim yine aynı yerde kaldı.
Tekrar güç tuşuna basıp kapattım bu sefer verbose mode ile boot ettim. "Kextd stall[0], (240s): 'AppleACPICPU' , 'AWAC' " yazıyor 3 defadan sonra boot ettiğim HDD kendini kapatıyor ekran donup kalıyor.
Güncelleme: Normal boot ettim sorunsuz açıldı AppStore'dan kontrol ettim iTunes ve Safari güncellenmiş fakat Sistem Güncellemesi olarak Güvenlik Güncelleştirmesi 2020-002 10.13.6 duruyor. Sanırım problem bu güncelleştirmeyi yapmakta. Kalsın olmasın kim bizim ne güvenliğimizi test edicek sanki :D
@montezuma hocam bu clover menu de install olan boot seçeneği hala duruyor. Config.plist de sistem otomatik açılsın diye 1sn yapıp boot etmesi gereken yere de sistemi kurduğum diskin adını vermiştim yani böyle yapılıyor zaten de benimkisi şu an direkt install olanı seçiyo normali seçmiyo ve installdaki hata devam ediyor ne yapabilirim ?

Son düzenleme:
Laptop Modeli
Lenovo Z500 i7-3632QM-HD4000-Realtek8105E-Realtek ALC269(V2) OpenCore Big Sur
Anakart Modeli
MSI H310M Pro-VD Plus
İşlemci Modeli
Intel Core i3-9100F
Grafik Kartı
MSI GTX 1650 Super Gaming X
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC887
Ağ Aygıtları
Realtek 8111H
Disk ve RAM
2x 8GB DDR4 Crucial Ballistic 2666MHz & Adata SU650
  • Like
Tepkiler: montezuma
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler