Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

[Video Rehber] Windows Üzerinden Hackintosh EFI Mount Etmek

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda montezuma tarafından 1 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:

Bu Sayfayı Paylaş

1. Çoğu zaman EFI içinde yaptığımız bir düzenleme sistemin açılmamasına yol açabiliyor. Bu noktada en büyük soru "Windows üzerinden EFI içine nasıl erişebilir ve macOS'in tekrar açılmasını sağlayabilirim?". Aslında Windows üzerinden bunu yapmak oldukça kolay. Aşağıdaki video rehber ile Windows üzerinden macOS EFI bölüntüsüne nasıl erişebileceğinizi görebilirsiniz.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    DJ Rush ve ogulcangoktas60 bunu beğendi.
  2. Windows 7'de bu komutlar işe yaramıyor. Öyle tahmin ediyorum ki uefi kurulum gerçekleşmemiş olan windows 10 işletim sisteminde de bu adımlar işe yaramayacaktır. Sistemin uefi kurulu olmasına dikkat etmek gerekiyor. Uefi kurulu sisteminiz yok ise herhangi bir ufak linux işletim sistemini kullanarak da işinizi halledebilirsiniz.

laserbird.x bunu beğendi.
  3. GPT olarak formatlanmamış, EFI bölüntüsü olmayan bir diskin zaten EFI'si mount edilemeyeceği için rehberde bunu belirtmeye ihtiyaç duymadım. Eğer sistem GPT olarak formatlı değil ise EFI bölüntüsü direk kök dizini içindedir. Buraya erişmek için ise Windows üzerinde Paragon HFS+ uygulaması kullanılabilir.
    Download - Paragon HFS+ for Windows

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  4. Assign komutu ile EFI sektörünü mount edebiliyoruz. Peki hangi dos komutu ile unmount edebiliriz?

5. Sistemi yeniden başlattığında EFI bölüntüsü unmount oluyor.

6. Windows 10 Fall Creators da ''Command Prompt'' komutu faklılaştır mı acaba? Ben de işe yarmadı da .''Bir sonuç bulunamadı'' iletisi alıyorum. Ancak rehberdeki diğer komutlar aramada çıkıyor.

7. Bilemiyorum. Bizim rehberde kullandığımız komut programı Win 10 kendi programı.

8. Ustam ben efi ye ulastim bu yontemle config.list dosayasini site uzeri duzenlemek istiyorum fakat dosyayi masaustune atamiyorum erisim sinirindan dolayi sahipligi al olaylarina falan da baktim ama acaba sistem windowstan farkli oldugu icin yapamiyormuyuz bu arada sistemim gpt formatli uefi win

9. Rehberi dikkatli takip etmelisin. EFI erişim için explorer ++ uygulaması kullanmalısın.

10. Ustam aynen yaptim ben oradan masaustume almak istyordum config.listi olmadi ben de sag fare tusu ile belgelere gonderdim ordan duzenleyip yapistirdim o sekilde halloldu

montezuma bunu beğendi.
Yükleniyor...
Yükleniyor...