Wifi Kartım Big Sur' a Uyumlu mu ?

TheBahadur

APPRENTICE
9 Eyl 2021
10
0
1
802.11n USB Wireless LAN Card diye geçiyor aygıt yöneticisinde . Üreticisi Ralink Technology. Comp. diye geçiyor. Birkaç tane denedim direk .pkg dosyalarından kurulum yaptım. Fakat hiçbirinde wifi çalışmadı . Yardım edebilir misiniz ?
Ekran kartım uyumlu olmadığını biliyorum şuanlık ekran kartı dışındaki aksamları okutmaya çalışıyorum . Yakın vakitte ekran kartımı değişeceğim için ayarlamaları yapıyorum

Anakart Modeli
MSI B450M PRO-M2 MAX
İşlemci Modeli
AMD Ryzen 3 3100
Grafik Kartı
AMD Radeon HD 5450
Disk ve RAM
16GB DDR4 3000 Mhz

TheBahadur

APPRENTICE
9 Eyl 2021
10
0
1
Elinizdeki bu ise Big Sur desteği yok
Ekli dosyayı görüntüle 40325.
Tam olarak bu değil. high sierra kullanıyordum ekran kartım gelene kadar kullanırım diye . Onda wifi kartımı okutabildim . fakat buna tanıtamıyorum aynı program ile . High sierra clover kullanıyordum, şimdi opencore kullanıyorum . Clover a geçip deneyeceğim .
Bir de kullandığım wifi kartı mediatek olması lazım yanlış bilmiyorsam .

Anakart Modeli
MSI B450M PRO-M2 MAX
İşlemci Modeli
AMD Ryzen 3 3100
Grafik Kartı
AMD Radeon HD 5450
Disk ve RAM
16GB DDR4 3000 Mhz

TheBahadur

APPRENTICE
9 Eyl 2021
10
0
1
Big Sur'da tanıtabileceğiniz wifi adaptörler ekli sayfada.
Bootloader in opencore olması sorun olur mu. Çünkü high sierra için de indirmiştim clover da çalışmıştı.

Anakart Modeli
MSI B450M PRO-M2 MAX
İşlemci Modeli
AMD Ryzen 3 3100
Grafik Kartı
AMD Radeon HD 5450
Disk ve RAM
16GB DDR4 3000 Mhz

strangerone

MASTER JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
9 Haz 2017
1,023
375
901
Ankara
Sorun olmaz zaten iki kext yükleyecek openCore kexts klasörü içerisine. Ancak Sip mutlaka full disable olmalı.
Nasıl yapılacağı sayfada var.

Son düzenleme: