ÇÖZÜLDÜ Windows 10 DPC WATCHDOG Violation mavi ekran hatası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KaspiJAS

APPRENTICE
31 Ara 2016
45
7
0
29
Claus arkadaşımız için sırf buraya üye olduk inşallah çözülür. Arkadaşlar iyi günler kolay gelsin herkese. Benim bir sorunum var. 1 aydır üstüne düşmedim güncelleme ile geçer diye düşünüdüm geçmedi, neyse sorunum başlıktaki gibi mavi ekran. Ama şöyle; Her bilgisayarı açtığımda 30 dakika içerisinde mavi ekran bir kere veriyor. Ondan sonra hiç PC kapanana kadar vermiyor hiç bi şekilde. Her sabah PC' yi açtığımda 30 dk içerisinde veriyor ve reset atıyor. Sorun ise "dpc watchdog violation" yazıyor. Yardımlarınızı, yapmam gerekenleri sizden bekliyorum :)

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Like
Tepkiler: claus

KaspiJAS

APPRENTICE
31 Ara 2016
45
7
0
29
  • Ultra iso, Logitech kaldırdım. Hepsini yapınca mesaj atacağım.
  • Hwinfo onu anlamadım ama bulacağım.
  • Realtek nasıl güncelleyeceğim?
  • Rom dosyasını falan nasıl açıcam ?
  • Ekran kartı olayını yapıyorum. Geri yükleme noktası oluşturuyor. PC yeniden başlatacak. Onu da oldu sayalım. Sadece BIOS güncelleme bir de "hwinfo" o kaldı. Ona da bir el at nasıl yapacağım ?
  • Neyse "ddu" olayı Display Driver'da tamamdır. PC'yi yeniden başlattı, onu yaptım. Şimdi sadece Hwinfo64 dosyasını yapacağım. Bir de Realtek güncelle demişsin. Onu da yapacağım inşallah.
  • Bakacağım yapmaya bir de BIOS güncelleyeceğim.
  • Realtek güncelleme, BIOS güncelleme bir de hwinfo silme kaldı. Onları nasıl yapacağım ? Bir yazsan da bitse artık.

• Like
Tepkiler: claus

claus

JEDI
23 Ara 2016
226
54
0
29
Acele etmeyin, görünce cevap veriyorum zaten :)
BIOS için yeni bir konu açıp soru sorabilir misin ?
Realtek için donanım kimliğini paylaşmalısın.
Donanım kimliğini öğrenme | osxinfo Bu rehberden yararlanarak paylaşın.
Hwinfo için: C:\Windows\SysWOW64\drivers\HWiNFO64A.SYS buradan silebilirsin.

KaspiJAS

APPRENTICE
31 Ara 2016
45
7
0
29
Ya "hw info" silmiyor, açık kullanılıyor dedim, görev yöneticisine falan baktım yapamadım. Neyse BIOS olayını falan filan da yaparız. Realtek olayında da o sayfadaki bir şey anlamadım. Team viewer varsa bağlansanda halletsen?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...