Araçlar Wine ve PlayOnMac

gokhlayeh

APPRENTICE
15 Ocak 2017
55
33
0
45
Eminim bir çoğunuz biliyordur ancak bilmeyenler için, mac os ortamında vazgeçilemeyen windows uygulamalarını çalıştırmak için kullanabileceğiniz iki uygulamadan bahsedeceğim.

Her iki uygulamada aslında wine`dır fakat emin olmamakla birlikte playonmac her uygulama için farklı bir wine config tutuyor sanırım.

Wine;
XQuartz ve WineHQ paketlerini aşağıdaki adreslerden indirdikten sonra aynı sırada kurulumu yapın.
Kurulumlar bittikten sonra çalıştırmayı istediğiniz windows uygulamasını çalıştırmayı deneyebilirsiniz.
.NET gerektiren uygulamalar çalışmayacaktır, bunun için alternatif yollar olabilir ancak her windows uygulaması çalışmayabilir çokta zorlamayın.
Wine uyumlu uygulamaları WineHQ - Wine Application Database adresinden inceleyebilirsiniz.
https://dl.bintray.com/xquartz/legacy-downloads/SL/XQuartz-2.7.7.dmg
https://dl.winehq.org/wine-builds/macosx/i686/winehq-staging-2.0.pkg
PlayOnMac;
http://repository.playonmac.com/PlayOnMac/PlayOnMac_4.2.10.dmg adresinden indireceğiniz uygulamayı kurup direk çalıştırabilirsiniz. Bunun kullanımı wine`a göre biraz farklı oduğu için detaya inilmiş videoyu adresinden izleyebilirsiniz.
PlayOnLinux (linux ortamında) ms office test ettim çalışması fena değildi. Uygulama performansları donanım ve yüklü versionlara göre farklılık gösterebilir, aklınızda olsun.
 

Benzer konular

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler