Yükleme Ekranına Geçemiyorum

ademhotman

APPRENTICE
10 Nis 2021
1
0
1
Selamlar değerli hocalarım. Forumunuza yeni katılmış bulunmaktayım ve bu ilk Hackintosh deneyimim olacak.

Şu videonuzu takip ederek sistemime High Sierra OS kurulum yapmayı deniyorum:

Disk bölüntüleme, kurulum diski oluşturma, Clover a giriş yapma bunların hepsi başarılı şekilde tamamlanıyor.

Verbose boot (-v) devre dışı bırakınca Apple logosu geliyor ve altta setupa girecekmiş gibi bar %100 olana kadar ilerliyor ancak %100 de kalıyor ve setup ekranına geçmiyor.

Versobe boot aktif şekilde kurulum ekranını başlattığımda ise hata raporları almaya başlıyorum.

Sistemim güncel bir model olup, özellikleri hem siz değerli ustalara listeleyeceğim hem de screen shot ları konunun altına bırakacağım.

Ayrıca error loglarını da buraya ekleyeceğim.

High Sierra tercih etmemin sebebi ise tek bir SSD diskimin olması ve işim gereği windowsu da çalıştırıyor olabilmem gerekiyor.

Dual Boot Mojave ve sonrasında tek disk ile mümkün değil veya önce Mac OS sonrasında Windows kurulumu yapılması gibi bir durum gerekiyor. Çok da emin değilim.

High Sierra yüklememe yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Videoya ait rehberdeki HS_10136_DT.raw imajını kullanıyorum.

Bios ayarları UEFI / Other OS seçili ve Secure Boot Disabled konumda. Bios ayarlarından olacağını düşünmüyorum.

Custom plist denemedim. Olduğu gibi içindeki plist ile denedim. Çok anladığım konular değil ancak bazı ayarları kurcaladım Clover de ama yine nafile.

Windows Partition unu silmeden aynı diske ek olarak kurulum yapmak istiyorum.
OS sürümü fark etmiyor, hepsini kullanabilirim. (Sierra, High Sierra, Mojave, Catalina, Big Sur)
Windowsu silip diski komple Mac e göre biçimlendirmek zorunda kalcaksam da son çare o yola da girmek için hazırlıklarımı yaparım.

İvedilikle yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

Sistem Bilgilerim ve aldığım hatalar:

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri: