1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
  Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!
montezuma
Son Hareket:
24 Eylül 2018 15:25
Katılım:
19 Ekim 2016
Mesaj:
12.188
Alınan Beğeniler:
3.132
Ödül Puanları:
4.351
Cinsiyet:
Erkek
Doğumgünü:
22 Eylül 1975 (Yaş: 43)
Web Sitesi:
Meslek:
Müzisyen, Hackintosh tutkunu

montezuma

YÖNETİCİ, Erkek, 43

Site Yetkilisi

Profil mesajından artık yardım istemeyin. Zira buradan yardım alamazsınız dostlar. Bir zahmet konu açın. Bir de uyarı alıyorsunuz. 23 Eylül 2018 04:24

montezuma üyesinin son etkinliği:
Konuya bakıyor Casper C600 HS İlk Kurulum Sonrası Hata, 24 Eylül 2018 15:25
 • montezuma kullanıcısının profilinde henüz hiç mesaj yok.
 • Yükleniyor...
 • Yükleniyor...
 • Yükleniyor...
 • Hakkında

  Cinsiyet:
  Erkek
  Doğumgünü:
  22 Eylül 1975 (Yaş: 43)
  Web Sitesi:
  https://osxinfo.net
  Meslek:
  Müzisyen, Hackintosh tutkunu
  Merhabalar,
  İşim gereği müzik işlerimde Windows tabanlı Laptop kullanıyordum. Ancak 2010 yılında bir etkinlik sırasında meşhur mavi ekran hatasını aldığımda, "artık yeter" deyip eş dostun tavsiyesine uyup,daha önce hiç bir deneyimim olmadığı bir MacBook almaya karar verdim. Ve OS sistemini öğrendikten sonra Windows ile kayıp giden zamanalarıma hayıflandım.

  Mac OS X sistemi ile ilgili İnternette araştırmalar yaparken "Hackintosh" denen olayı keşfettim. Hackintosh ile ilgili kaynakları okudukça ve tam olarak ne olduğunu anlamaya başladığımda evimde duran ve Mac kullanmaya başladıktan sonra elimi bile sürmediğim masaüstü PC artık gözüme farklı görünmeye başlamıştı.

  Günlerce süren rehber okumaları, imaj hazırlamaları sonunda PC'ye Snow Leopard kurduğumda ise inanılmaz mutlu olmuştum. Ve bu zamana kadar da çevremdeki arkadaşlarıma, bazı firmalara, sayısız Hackintosh kurulumu yaptım.

  Ancak benim gibi kendi sistemine kurulum yapmak isteyenler ne yapacaktı? Türkçe bir çok forum ve site var ancak bunlarda da yeterli rehber ve kaynak olmadığını görünce, Technopat'ın desteğinde rehberler hazırlayıp Türkiye'de Hackintosh ile ilgili Türkçe olarak büyük bir kaynak oluşmasına ön ayak olduk. Ve Hackintosh kurulumu yapmak isteyen yüzlerce kişiye rehberlerim ve bire bir desteğim ile Technopat forumda destek verdim.

  Şimdi ise, en büyük hobim olan Hackintosh ile ilgili bilgilerimi bağımsız bir platform altında sizlerle paylaşmak için osxinfo.net platformunu kurdum. Umarım sizlerin de desteği ile platformumuz hızla gelişecek ve Türkçe rehberleri, desteği ile herkesin faydalanabileceği bir Hackintosh kütüphanesi oluşturacağız.

  İyi Hackintosh'lu günler!
  @montezuma

  İmzanı düzenle