Hackintosh Donanım Uyumluluğu

motorula

APPRENTICE
25 Haz 2019
1
0
1
Merhabalar. Benim eski bir bilgisayarım var baya önceden almıştım ancak ne zaman aldığımı hatırlamıyorum. Neyse, sorum şu acaba bilgisayarım OSX''in herhangi bir sürümünü kaldırırmı?

Özellikler:

2GB DDR3 1033Mhz RAM
Pentium Dual Core E6600 İşlemci
Ati Radeon HD 4600 Ekran Kartı
IPM41-D3 Anakart Legacy Uyumlu

Eğer herhangi bir OSX sürümünü kaldırırsa hemen yazmanızı rica ediyorum, kolay gelsin.

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,364
441
1,851
33
Diyarbakır/Amed
İşlemcin sse4 desteklemediği için Sierra ve sonrası desteklenmiyor. El capitan kurulumu deneyebilirsin. Amd ekran kartını tanıtmak için kurulumdan sonra şunları yapıp dene.

Sistem/ Kitaplık/ Extentions yoluna gidip Amd Hd4600 controller kexti masaüstüne kopyala. Ardından dcpi menager uygulaması ile device ve vendor id leri ögrenip kextin içine ekle; kexti sağ tıklayıp peket içeriğini göter deyip, info.plist dosyasını tex editör ile aç. Daha sonra ekran kartının device ve vendor idleri ekleyip kaydet. 0x67981002 gibi ekledikten sonra kexti S/L/E yoluna kext yükleyici ile yükleyip rebuild cache yap. Config.plist dosyasını, clover configrator ile aç. Smbios kimliğini iMac10,1 ve inject ati işaretli yada işaretsiz olarak deneme yap.

• Like
Tepkiler: montezuma