Intel laptop wifi kartını native uyumlu kartla değiştirme

bedirhann

APPRENTICE
4 Kas 2017
58
13
21
Merhabalar imzamdaki sistemde Intel AC-7265 wifi kartını kullanıyorum , wifi Bluetooth çalışıyor ancak çok sağlıklı değil ara ara sorunlar yaşatıyor örneğin wifi açıkken airpodslarımda ses kesilmesi oluyor ancak wifi yi kapattığımda düzeliyor bu kartı uyumlu bir kart ile değiştirebilir miyim ? forumdaki konuları birazcık inceledim ancak tatmin edici cevap bulamadım sizce bu kartı başka bir kart ile değiştireyim mi ( ya da değiştirebiliyor muyum ) yoksa intel için kextlerin stabil hale gelmesini umarak usb wifi dongle mı alayım

BootLoader
OpenCore (Big Sur)
Laptop Modeli
hp pavilion cc105nt
İşlemci Modeli
İntel Core i5 8250u
Grafik Kartı
HD Graphics 620 ve Nvidia 940MX
Ağ Aygıtları
Intel® 802.11b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi® ve Bluetooth® 4.2 Birleşimi
Disk ve RAM
250GB Nvme SSD ,120gb Ssd ve 1TB HDD ve 16gb DDR4 2400Mhz
K

kleyn

Guest
Merhabalar imzamdaki sistemde Intel AC-7265 wifi kartını kullanıyorum , wifi Bluetooth çalışıyor ancak çok sağlıklı değil ara ara sorunlar yaşatıyor örneğin wifi açıkken airpodslarımda ses kesilmesi oluyor ancak wifi yi kapattığımda düzeliyor bu kartı uyumlu bir kart ile değiştirebilir miyim ? forumdaki konuları birazcık inceledim ancak tatmin edici cevap bulamadım sizce bu kartı başka bir kart ile değiştireyim mi ( ya da değiştirebiliyor muyum ) yoksa intel için kextlerin stabil hale gelmesini umarak usb wifi dongle mı alayım
Değiştirebilirsiniz Wİ-Fİ kartını ben bi tane sisteminize uyumlu bulursam linkini atarım.
Bende aynı şeyi yaşıyorum airpodslarımda. Intel bluetoohda. Kesliyor baya bi.

• Like
Tepkiler: bedirhann

bedirhann

APPRENTICE
4 Kas 2017
58
13
21
Değiştirebilirsiniz Wİ-Fİ kartını ben bi tane sisteminize uyumlu bulursam linkini atarım.
Bende aynı şeyi yaşıyorum airpodslarımda. Intel bluetoohda. Kesliyor baya bi.
teşekkürler siz ne yapıyorsunuz airpodsları, bağlıyor musunuz? mesela ben ethernet kablosunu laptoba bağlayıp wifi'i kapatıp o şekilde kullanabiliyorum ancak sağlıklı bir şekilde

BootLoader
OpenCore (Big Sur)
Laptop Modeli
hp pavilion cc105nt
İşlemci Modeli
İntel Core i5 8250u
Grafik Kartı
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
K

kleyn

Guest
teşekkürler siz ne yapıyorsunuz airpodsları, bağlıyor musunuz? mesela ben ethernet kablosunu laptoba bağlayıp wifi'i kapatıp o şekilde kullanabiliyorum ancak sağlıklı bir şekilde
Evet kullanıyorum airpodsları sizin dediğiniz gibi bende ethernet kullanıp çözüyorum.

• Like

fatihdemirbal

APPRENTICE
31 Mar 2020
62
21
71
m.2 destekli BCM94360NG var, ama fiyatı yüksek.
Hackintosh macOS BCM94360NG M.2 Wifi Card Dual Band 1200Mbps 5Ghz Bluetooth 4.0 802.11ac Wireless Adapter Than DW1560 BCM94352Z|Network Cards| - AliExpress

eğer wifi modülünün olduğu yerde alan ve boşluk varsa BCM94360CS2 ve m.2 dönüştürücü ile kullanabilirsiniz maliyeti daha uygun.
m.2 destekli BCM94360NG var, ama fiyatı yüksek.
Hackintosh macOS BCM94360NG M.2 Wifi Card Dual Band 1200Mbps 5Ghz Bluetooth 4.0 802.11ac Wireless Adapter Than DW1560 BCM94352Z|Network Cards| - AliExpress

eğer wifi modülünün olduğu yerde alan ve boşluk varsa BCM94360CS2 ve m.2 dönüştürücü ile kullanabilirsiniz maliyeti daha uygun.
Bu ilandaki arkadaş HP/Lenovo uyumlu değildir diye belirtmiş, Bazı HP/lenovo laptoplarda whitelist diye bir durum var, BIOS tan wifi modülü engelleniyor

Anakart Modeli
ASUS Prime B460M-A
İşlemci Modeli
Intel i5 10400f
Grafik Kartı
GIGABYTE RX 5500 XT 4GB
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC887
Ağ Aygıtları
Realtek RTL811
Disk ve RAM
WD Blue 500GB M.2 SSD
  • Like

bedirhann

APPRENTICE
4 Kas 2017
58
13
21
Cevap için teşekkürler fiyat baya da tuzluymuş.
Bu ilandaki arkadaş HP/Lenovo uyumlu değildir diye belirtmiş, Bazı HP/lenovo laptoplarda whitelist diye bir durum var, BIOS tan wifi modülü engelleniyor
bu whitelist durumunu nasıl anlıyorum benim laptop hp her hp laptopta var mı bu yoksa belli başlı bazı cihazlarda mı ,bir de aliexpressteki hp için uyumlu mu peki

BootLoader
OpenCore (Big Sur)
Laptop Modeli
hp pavilion cc105nt
İşlemci Modeli
İntel Core i5 8250u
Grafik Kartı
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM

bedirhann

APPRENTICE
4 Kas 2017
58
13
21
BootLoader
OpenCore (Big Sur)
Laptop Modeli
hp pavilion cc105nt
İşlemci Modeli
İntel Core i5 8250u
Grafik Kartı
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler