ÇÖZÜLDÜ Mojave İmajda bulunan EFI dosyaları

suboregi

JEDI
26 Eki 2018
321
113
251
Merhaba bu gün EFI dosyasıyla bayağı bir oynadım ve sistemi kararsız hale getirdim, ne yaptığımı tam olarak hatırlamıyorum.
HDD içinde orijinal EFI dosyam bulunuyordu lakin bugün taktığımda anakarta kısa devre yaptırttı, kablo sağlam olmadığından anakartın koruması olmasaydı yakacaktı.
Sizden ricam bana Mojave kalıbındaki ellenmemiş EFI dosyası ve kurulum sonrası araçları atarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

mehmetyuksel

MASTER YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
22 Ocak 2020
7,887
2,862
4,401
Catalina EFI konusundakileri kullan forumda mevcut. Ayrıca anakartta kısa devrenin EFI ile ne ilgisi var.

BootLoader
OpenCore 0.7.5
Laptop Modeli
HP 6MQ75EAQ ProBook 450 G6
Anakart Modeli
From Big Sur 11.2.2 to Monterey 12.0.1 (By KaoS from Osxinfo)
İşlemci Modeli
i7-8565U
Grafik Kartı
Intel UHD Graphics 620
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC236
Ağ Aygıtları
Intel® Wireless-AC 9560 (Native with AirportItlwm)
Disk ve RAM
8GB 2400 Mhz Ram, ADATA 240GB SU650 Sata3 2.5" SSD (macOS Big Sur)+Samsung PM981A 256GB( Win10)

suboregi

JEDI
26 Eki 2018
321
113
251
Catalina EFI konusundakileri kullan forumda mevcut. Ayrıca anakartta kısa devrenin EFI ile ne ilgisi var.
Merhaba, yanlış anlamışsınız EFI klasörüm harici HDD içerisindeydi, yani sistemi başlattığım değil yedek olsun diye. Onun kabloları soyulduğundan birbirine çarptı, EFInin anakartta kısa devreyle alakası yok.

Sorun Mojave tekrar yazdırılarak çözülmüştür, konu altına yarın sabah uploadlarım.