OpenCore Intel I225-LM / intel I225-V 2.5g / Ethernet Sonoma 14.4'de Çalışmamasının Çözümü

Mavisakal_tr

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
7 Tem 2017
546
361
301
Sonoma 14.4 Update'dini yaptığımda O güne kadar sorunsuz çalışan Sonoma çalışırken kilitlenmeye internete bağlanmamaya başladı.
1- Adım olarak Config.plist dosyam da intel wifi bluetooth + Intel I225-LM Ethernet ayarlarını kaldırdığımda sorunun ortadan kalktığını tespit ettim
Ekran Resmi 2024-03-10 18.59.15 copy.jpg
-
2- Adım Olarak soruna yol açan AppleIntelI210Ethernet.kext dosyamın üzerine gelerek mouse sağ butona basarak paket içeriğini göster dedim gelen ekrandaki ''Contents'' klasörüne çift tıklayıp ''Info.plist'' dosyasını Xcode.app ile açtım. Gelen ekranda ''IOKitPersonalities'' açtım buraya i225 ismi ile yeni öğe ekledim - Type kısmında ''Dictionary'' seçtim
Ekledim Kaydettim
Ekran Resmi 2024-03-10 19.11.31 copy.jpg

Config.plist de ise DeviceProperties - PciRoot(0x0)/Pci(0x1C,0x1)/Pci(0x0,0x0) - device-id - F2150000 ekledim kayıt yaptım kapatdım bilgisayarı tekrar açtım. Sorunum kalmadı..
Sonoma 14.4 update den sonra aynı ethernet kartını kullananlar bu çözümle sorunlarını çözebilirler diye bu yaptıklarımı buraya ekledim. İşallah sizlerede bir faydası olur.

AppleIntelI210Ethernet.kext
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wifi çözümüm
Sonoma 14.3.1'de çalışan intel wifi Sonoma 14.4.1 güncellemesi 'yaptığımda intel Wifi ve Bluetooth'un çalışmadığını gördüm 2.30 sonoma veri indirdim ayrıca config.plist de
<key>bluetoothHariciDongle Başarısız</key>
<data>AA==</ data>
<key>bluetoothInternalControllerInfo</key>
<data>AAAAAAAAAAAAAAAAAA=</data> giriş yaptım

xmVuHF1.png

Ve sonuç problemsiz Wifi ve bluetooth

Son düzenleme:
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler