melih_11 kullanıcısının son içeriği

 1. M

  Windows Efi Bölümü Oluşturma

  Evet şu an sökmek için bir gerecim yok maalesef, iki USB ve gerekli dosyalar da yok Macos imajı yapmak için sadece Windows imajım var elimde. İnternette Windows kurarken efi bölümünü kendimiz de yapabileceğimizi belli komutlar gerektiğini öğrenmiştim benim için de mümkün değil mi?
 2. M

  Windows Efi Bölümü Oluşturma

  SSD'ye Macos harddiske de Windows kurmak istiyorum fakat bazı sorunlar yaşıyorum ve bu sorunların Windows efi dosyasının clover harddisk değil de SSD'de olmasından şüpheleniyorum. Yeni bir Windows kurulumu yapacağım fakat SSD çıkaramam o yüzden nasıl elle harddikte efi bölümü oluştururum?
 3. M

  Mojave Açılmıyor

  Hayır bu işlem sonunda kaydedilmesi için seçtiğimiz config dosyası var ya eğer o dosya da bu işlem daha önce yapıldıysa çakışma olur mu iki kere yapılmış olacak sonuçta? Bunu config dosyasında eğer varsa bu grafik yaması onu nasıl kaldırırım?
 4. M

  Mojave Açılmıyor

  @montezuma Ben şu an kullandığım config üstüne yapabilir miyim çıktıyı buraya yazdırırsam ne olur? Daha önceden yapılmış mı veya yapıldıysa onları nasıl bulup silerim?
 5. M

  Mojave Açılmıyor

  7577 Başarılı kurulumdan aldım, donanımım birebir aynıydı sadece SSD'ye kurulu.
 6. M

  Mojave Açılmıyor

  -disablegfxfirmware ile açtım sistemi şu an mouse hareketlerinde donma atlama ve benchmarklarda biraz daha düşük puan alıyorum grafik tarafında sorun yaşadığım için mi? Önceki benchmarklarda daha iyiydi bu komutu yazmadan önce.
 7. M

  ÇÖZÜLDÜ Parlaklık Tuşlarla Ayarlanamıyor

  Konu çözüldü ama nasıl çözüldüğü hakkında bir fikrim yok. SSDT leri Clover'dan devre dışı bıraktım bir açılışta sonrakinde çalışmaya devam etti.
 8. M

  Mojave Açılmıyor

  Bilgisayar bazen açılıyor bazen açılmıyor fakat şöyle bir detay var eğer orta bir yere gelince yüklenme çizgisi ekran kararıp geri gelirse ve ses verirse arkasından açılıyor. Bunları yapmıyorsa açılmıyordu. Verbose olarak başlattım ve sorunlar sanırım kendini gösterdi. Yardımcı olmanızı bekliyorum.
 9. M

  ÇÖZÜLDÜ Parlaklık Tuşlarla Ayarlanamıyor

  İmzamda gözükmüyor mu? Dell 7577 Intel 7700hq hd630 grafik, 128 Ssd ye kurulu harddiskte Windows, 8gb ram ve 15.6inç full HD, Nvidia 1050 ti ssdt ile kapalı diye biliyorum.
 10. M

  ÇÖZÜLDÜ Parlaklık Tuşlarla Ayarlanamıyor

  Öncelikle hazır efi dosyası kullandığımı belirtmek isterim. İlk kurulumdan sonraki açılışta ekran parlaklığını f11 ve f12 ile ayarlayabiliyordum fakat şu an aktif değil. Ne yapmam gerekiyor pek anlamadım. Kullandığım efi dosyası şu.
 11. M

  VoodooHDA 2.9.0 Ses Kurulum Paketi

  Ben bir Uefi Mojave seçeceğini kurdum sonra classic altından Mojave seçip bir daha kurdum. Bu işlem bende başarıyla sonuçlanmadı, o yüzden geri almak istiyorum yaptıklarımı veya etkinleştirmek istiyorum. Şu an sadece iki tane çıkış gözüküyor ama çalışmıyor.
 12. M

  APPLE MR962TU/A/ i7 2.2 Ghz/16/256/SL/15" TouchBar Cihaz Muadili

  İleriki zamanlarda Apple'ın çözümü simüle edilip hackintosh için de kullanıalbilir mi, ihtimal dahilinde mi ?
 13. M

  APPLE MR962TU/A/ i7 2.2 Ghz/16/256/SL/15" TouchBar Cihaz Muadili

  Bence yeni gelecek olan Matebook serisinin üst modeli veya Dell XPS. Bütçenize göre seçim yapabilirsiniz ama bildiğiniz gibi XPS serisi 10k civarında. Matebook Pro da eğer gelirse çok ucuz olmaz. Ucuz bir eşdeğer olarak belki Çinli ince laptoplara bakmanızı öneririm. Edit: İşlemci özellikleri...
 14. M

  Tp Link WN721N Destekleniyor mu?

  Elimde böyle bir adaptör var ve AR9271 çipsetli. Bu uyumlu bir çipset mi ? Ayrıca şöyle bir rehber var bu hala geçerli bir yöntem mi, uyumlu olmasa bile bu yöntemle kullanabilir miyim ?
 15. M

  Hackintool ile USB Port Yaması

  Generate patch e basıyorum fakat hiçbir şey yazmıyor patch outputta normal mi ?
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler