Doğru Smbios Seçme

kindo
 • Konu
 • Cevaplar: 4
Doğru SMBIOS'u seçme

Makineniz için doğru SMBIOS'u seçerken, bunun basit bir CPU eşleştirmesinden daha fazlası olduğunu bilmelisiniz. SMBIOS'unuz CPU Güç yönetimini, GPU profillerini, USB haritalarını ve çok daha fazlasını belirlediğinden birçok şey makinenizin çalışma şeklini etkileyebilir.
S

(Başarılı kurulum) i3 3110M Ivy Bridge (HD4000) macOS Ventura HP Pavilion 15-E

strangerone
 • Konu
 • Cevaplar: 269
Apple her ne kadar Ventura için Kaby Lake ve sonrası işlemciler kurulum yapılabilir dese de Dortania'nın CryptexFixup.kext'i ve Kernel yamalar ile AVX2 desteği olmayan işlemcilere de kurulum yapılabileceği biliniyordu.
Elimdeki Ivy Bridge işlemcili Hp 15-E ile denemek istedim.
Öncelikle OpenCore ile işe başladım. Kurulumu yaptım, ancak OCLP kullanıp igpu HD4000'i yamalamak istediğimde yamaya Güvenlik ve Gizlilikten izin veremediğimi gördüm. Çünkü Güvenlik ve Gizlilik aktif değildi.
Acaba...
ynsmrtpc

Windows Üzerinden MacOS EFI bölümüne erişme

ynsmrtpc
 • Konu
 • Cevaplar: 3
Eğer kullandığınız hacintosh sistemde kext güncellerken veya başka bir durumdan ötürü bir hata yaptıysanız bunu düzeltmek için EFI bölüntüsüne erişim sağlamanız gerekebilir. Hackintosh sisteminiz açılmadığından bu EFI bölüntüsüne erişim sağlamak için Windows’u kullanabilirsiniz. Bunun için kullanmanız gereken tek bir program var, o da Explorer++

Google’ Explorer++ yazarak ilgili programı kendi sitesinden indirebilirsiniz.

Yalnız sadece Explorer++’ı indirmek yeterli değildir. EFI...

HackinDROM (EFI güncelleme ve özelleştirme uygulaması)

montezuma
 • Konu
 • Cevaplar: 4
HackinDROM, Inqnuam, tarafından geliştirilen ve kullanıp memnun kaldığım bir EFI güncelleme, EFI yaratma uygulaması. Bu uygulama ile EFI'nizin güncellemesini tek bir dokunuşla yapıyorsunuz EK olarak uygulama içindeki hazır EFI otomasyonu sayesinde sisteminize uygun EFI'yi sizin için oluşturuyor.

Uygulamanın kullanımı oldukça basit. EFI'nizi güncellemek istediğinizde uygulamayı çalıştırın. Uygulama menü bar'da belirecek. Ardından ikona...

ECEnabler Kolayca Batarya Göstergesini Etkinleştirmek

tahaklkt
 • Konu
 • Cevaplar: 25
1Revenger1 isimli bir geliştirici, "ECEnabler" isimli bir kext yayınladı. Bu kext sayesinde ACPI yamalarına gerek kalmadan batarya göstergesi etkinleştirilebiliyor.

NOT: Bu kexti kullanacaksanız yanında bir Lilu.kext ve SMCBatteryManager.kext bulundurmalısınız. Bu kext SMCBatteryManager.kext Lilu.kext ile çalışmakta.

Synaptics Touchpad'in Multi-touch Özelliklerini Kullanmabilmek için Alternatif Bir Yöntem

muhal
 • Konu
 • Cevaplar: 10
Bilindiği üzere PS/2 bus, Synaptics touchpad'lerde en iyi performans RehabMan VoodooPS2Controller.kext ile alınmaktadır, ancak bu kext ile multitouch özellikleri aktive olmamaktadır. Acidanthera VoodooPS2.kext ise büyük çoğunlukla sorun çıkarmakta veya başka bir takım kext desteğine ihtiyaç duymaktadır. Yerli ve yabancı bir çok forumu inceledim ve çözüm önerisi olarak sunulan bu kext kombinasyonların hiç birisi bende işe yaramadı. Bu bağlamda tevafuken keşfettiğim bir durumu sizler ile...

OpenCore Boot Sorunları ve Çözümleri

montezuma
 • Konu
 • Cevaplar: 14
OpenCore bootloader, sunduğu kararlılık ve gerçek bir Mac cihaza yakın bir deneyim sunmasıyla artık güncel Hackintosh kurulumu için olmazsa olmaz bir önyükleyiciye dönüştü.

Pek tabiki bir Hackintosh kurulumda sistem, yanlış yapılandırılmış config, hatalı konfigürasyonlara bağlı olarak hata almak olası. Bu sorun giderme rehberinde OpenCore bootloader ile kurulum aşamasında yaşanan bütün sorunları...

Bize Destek Ol

If you find osxinfo.net useful and wish to make a donation to help with expenses, please click the button below. Thank you.

Yeni Konular

Son Mesajlar

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler