ÇÖZÜLDÜ Acer 5750g siyah ekran sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
4 Ocak 2017
611
108
251
İstanbul
Arkadaşlar elimdeki Acer 5750g i5 2450m işlemcili onboard HD3000 harici GT 630M ekran kartlı cihazda BIOS güncellerken siyah ekranda kalıyor. İnternette herkes farklı bir metodla çözdüğünü iddia ediyor. Denemediğim yol kalmadı. Fn+Escape tuşu ile crisis moda giriyorum. İşlemci ve USB çalışıyor. Fakat bir türlü kurtarma gerçekleşmiyor. Kurtarma USB'si hazırlama konusunda yardımcı olabilir misiniz? Kafam allak bullak oldu...

claus

JEDI
23 Ara 2016
226
54
0
34
Şu anki BIOS sürümün nedir ? Nasıl güncellemeye çalışıyorsun ?
Kurtarma USB'si derken Windowsu kast ediyorsan BIOS ile güncelleme ile alakası yok.

4 Ocak 2017
611
108
251
İstanbul
Claus üstad BIOS çöktü. Kurtarmaya çalışıyorum. Fakat cihaz ESC+ fn tuşları ile açıldığında USB'den okuma yaparak devam ediyor. Hiçbir şekilde sonuçlanmıyor. İnternette herkes kurtarma USB hazırlamayı farklı anlatıyor. Zahmet olmazsa USB hazırlamayı anlatabilir misiniz?

Moderatörün son düzenlenenleri:
4 Ocak 2017
611
108
251
İstanbul
Hocam Acer black screen diye aratırsanız ne demek istediğimi göreceksiniz. Bios bile açılmıyor. Sadece fan çalışıp işlemci ışıkları yanıyor. Kurtarma usb'si oluşturup biosu tekrar okutmam gerek. Fakat bir sürü farklı anlatım var. Ben sonuç alamadım. Acer 5750g için crisis mode ile usb oluşturma konusunda yardımcı olabilir misiniz?

claus

JEDI
23 Ara 2016
226
54
0
34
Sağlam bir bilgisayardan USB yi bootable edin ve sonra bıos dosyasını usb belleğe atın.
Sonra sistemi usb den başlatıp dos ekranı gelince Bıos dosyanızı gösterip deneyin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...