Acer Swift 3 - SF314-56-390U Hackintosh Uyumu

• Konuyu başlatan Silinen üye 7596
  • Başlangıç tarihi
S

Silinen üye 7596

Guest
Merhaba, iyi forumlar. Öncelikle aynı marka/model laptop için konu açılmış fakat benim farklı sorunlarım da olduğu için yeni konu açmanın daha iyi olacağını düşündüm. Acer Swift 3 - SF314-56-390U Marka/Model laptop sahibiyim, donanımım ise şu şekilde; Intel i3-8145U, 8GB DDR4 RAM (4+4), 128GB Kingston SSD, Intel UHD Graphics 620 (1080P), Intel Wireless-AC 9560, Everest Ewn-813N USB Wifi Adaptör.

1. Laptopuma Hackintosh'un hangi versiyonunu kurmayı denemeliyim?
2.Everest EWN-813N Hackintosh ile uyumlu mu? Ürünün kutusu üzerinde veya internette içerisinde hangi çip var bu bilgiye ulaşamadım. Fakat ürünün kutusunun üzerinde Windows, Linux ve Mac sembolleri olmasına rağmen bunun sağlıklı bir kaynak olduğundan emin değilim.
3. Catalina Kurabilmek için imajı indirdim fakat "X:\KURULUM VE SONRASI DOSYALAR\Config Dosyaları\Intel Laptop Config dosyaları" yolu içerisinde intel UHD 620 için .plist dosyası göremeyince vazgeçtim. UHD 630 mevcut, fakat UHD 620 yok...
4. MacOS Mojave 10.14.6 AMD & Intel Kurulum İmajı linkinden Mojave imajını indiremiyorum, ana linkten de denesem, kendi drive'ıma da kaydetsem dosya çok fazla kez indirildi deyip sonra deneyin diyor.

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,791
7,584
4,401
1. Laptopuma Hackintosh'un hangi versiyonunu kurmayı denemeliyim?
Catalina deneyebilirsin. UHD 620 tanıtabilirsin. Intel Wi-Fi desteklenmiyor.
2.Everest EWN-813N Hackintosh ile uyumlu mu? Ürünün kutusu üzerinde veya internette içerisinde hangi çip var bu bilgiye ulaşamadım. Fakat ürünün kutusunun üzerinde Windows, Linux ve Mac sembolleri olmasına rağmen bunun sağlıklı bir kaynak olduğundan emin değilim.
Şahsen bir bilgimiz yok. AIDA 64 üzerinden kontrol et. Eğer spesifik olarak model yazmıyorsa DEV & VeN ID'si ile Google üzerinden araştırma yapmalısın.
MacOS Mojave 10.14.6 AMD & Intel Kurulum İmajı linkinden Mojave imajını indiremiyorum, ana linkten de denesem, kendi drive'ıma da kaydetsem dosya çok fazla kez indirildi deyip sonra deneyin diyor.
Kendi driver'ında en az 9GB'lık yer olması lazım. Ayrıca driver kopyaladan sonra kendi driverindga imajı kendi driverina fiziksel olarak eklemen lazım.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like
Tepkiler: Silinen üye 7596
S

Silinen üye 7596

Guest
Catalina deneyebilirsin. UHD 620 tanıtabilirsin. Intel Wi-Fi desteklenmiyor.

Şahsen bir bilgimiz yok. AIDA 64 üzerinden kontrol et. Eğer spesifik olarak model yazmıyorsa DEV & VeN ID'si ile Google üzerinden araştırma yapmalısın.

Kendi driver'ında en az 9GB'lık yer olması lazım. Ayrıca driver kopyaladan sonra kendi driverindga imajı kendi driverina fiziksel olarak eklemen lazım.
Catalina'nın içerisindeki Intel Laptop Config Dosyaları klasörünün içeriğini ekliyorum aşağıya, burada Intel UHD 620 ekran kartı için bir dosya yok sadece UHD 630 var, tanıtma işlemini nasıl yapabilirim?

config.jpg

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,791
7,584
4,401
Catalina'nın içerisindeki Intel Laptop Config Dosyaları klasörünün içeriğini ekliyorum aşağıya, burada Intel UHD 620 ekran kartı için bir dosya yok sadece UHD 630 var, tanıtma işlemini nasıl yapabilirim?
615 ile başlayan config ile dene. Spoof veya diğeri.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,791
7,584
4,401
Evet. Ama isimlerini config.plist olarak değiştirip denemelisin.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like
S

Silinen üye 7596

Guest
Evet. Ama isimlerini config.plist olarak değiştirip denemelisin.
Teşekkürler. Deneyip sonucu yazarım. Birde bir sorum daha olacak, yok mudur UHD 620 nin dosyasına ulaşabileceğimiz başka bir kaynak?
@montezuma hocam kurulumu her 2 .plist dosyası ile de denedim ve şu hata ile karşılaştım. Elma işaretinin altında beyaz bir bar doluyor bu 2 dakika kadar sürüyor, bar dolar dolmaz aşağıda paylaşacağım ekranda takılıp kalıyor. Ekranın ışığı tamamen sönüyor ve tepki vermiyor, bu sırada ekranda Language kısmı var. Odadaki ışık açık olmasa ve fotoğrafı flash ile çekmesem görünmezdi bile bu arkadaki ekran... Nasıl çözeriz bu durumu?
Fotoğraf bir önceki mesajımda çıkmamış, buraya ekliyorum. @montezuma hocam
HATA.jpg

Teşekkürler. Deneyip sonucu yazarım. Birde bir sorum daha olacak, yok mudur UHD 620 nin dosyasına ulaşabileceğimiz başka bir kaynak?
@montezuma hocam kurulumu her 2 .plist dosyası ile de denedim ve şu hata ile karşılaştım. Elma işaretinin altında beyaz bir bar doluyor bu 2 dakika kadar sürüyor, bar dolar dolmaz aşağıda paylaşacağım ekranda takılıp kalıyor. Ekranın ışığı tamamen sönüyor ve tepki vermiyor, bu sırada ekranda Language kısmı var. Odadaki ışık açık olmasa ve fotoğrafı flash ile çekmesem görünmezdi bile bu arkadaki ekran... Nasıl çözeriz bu durumu?
Fotoğraf bir önceki mesajımda çıkmamış, buraya ekliyorum. @montezuma hocam
HATA.jpg
Hala aynı ekranda takılı kalmış durumdayım. -v komutu ile başlattığımda mouse ve klavyeyi görüyor dil vs. seçip hard disk seçme ekranına kadar sorunsuz gidebiliyorum ama ekran hala karanlık, hiç ışık gelmiyor ekrandan.

Moderatörün son düzenlenenleri:

selenay7

APPRENTICE
8 Kas 2019
96
10
121
mojave dene ben başarılı şekilde kurdum hiç bir sıkıntı yok config dosyam başarılı kurulumlarda var

BootLoader
opencore
Laptop Modeli
HONOR X14
Anakart Modeli
intel
İşlemci Modeli
i5-10210
Grafik Kartı
uhd 620
Ses Kartı Modeli
alc 256
Ağ Aygıtları
intel AC9560
Disk ve RAM
512gb ssd 8gb ram
S

Silinen üye 7596

Guest
mojave dene ben başarılı şekilde kurdum hiç bir sıkıntı yok config dosyam başarılı kurulumlarda var
Hangi marka/model USB WiFi kullanıyorsunuz, USB WiFi bağlantısı kesiliyor mu ? Birde touchpad I nasıl çalıştırdınız?

selenay7

APPRENTICE
8 Kas 2019
96
10
121
Touchpad calismiyor calistirmaya ugrasmadim usb mouse kullanmayi seviyorum usb wifi hic kopmadi isinmadi ama ben online oyun filan oynamiyorum sadece gundelik kullanim modeli tp link TL WN823N medi markttan 90 tl ye aldim brn gayet memnunum mojavede sikinti yok catalina denemedim

BootLoader
opencore
Laptop Modeli
HONOR X14
Anakart Modeli
intel
İşlemci Modeli
i5-10210
Grafik Kartı
uhd 620
Ses Kartı Modeli
alc 256
Ağ Aygıtları
intel AC9560
Disk ve RAM
512gb ssd 8gb ram
S

Silinen üye 7596

Guest
Touchpad calismiyor calistirmaya ugrasmadim usb mouse kullanmayi seviyorum usb wifi hic kopmadi isinmadi ama ben online oyun filan oynamiyorum sadece gundelik kullanim modeli tp link TL WN823N medi markttan 90 tl ye aldim brn gayet memnunum mojavede sikinti yok catalina denemedim
Stabil olarak hala kullanıyormusunuz sistemi ? Bende aynı wifi karttan alıp kurulum yapacağım ama sistem stabil değil ise boşa para vermeyeyim diyorum... Tez yazarken kullanacağım sistemi, yani stabil olması çok önemli benim için... Geri dönüşünüzü bekliyor olacağım, şimdiden teşekkürler.

selenay7

APPRENTICE
8 Kas 2019
96
10
121
Stabilden kastin nedir 3.5 gb ofis indirdim takilmadi full macosta gunluk tum islerimi yaptim video izledim internette gezdim maillerime baktim forumlari dolastim forumlara yazi yazdim herhangi bir sorun gormedim takilma kitlenme olmadi su an icin tam sordugun nedir wifi kartmi macos mu hangisin stabilligini soruyorsun

BootLoader
opencore
Laptop Modeli
HONOR X14
Anakart Modeli
intel
İşlemci Modeli
i5-10210
Grafik Kartı
uhd 620
Ses Kartı Modeli
alc 256
Ağ Aygıtları
intel AC9560
Disk ve RAM
512gb ssd 8gb ram
S

Silinen üye 7596

Guest
Stabilden kastin nedir 3.5 gb ofis indirdim takilmadi full macosta gunluk tum islerimi yaptim video izledim internette gezdim maillerime baktim forumlari dolastim forumlara yazi yazdim herhangi bir sorun gormedim takilma kitlenme olmadi su an icin tam sordugun nedir wifi kartmi macos mu hangisin stabilligini soruyorsun
Sistemin genel kararlığını sormuştum cevaplamışsınız. Bende şöyle bir sorun var, klavye laptop açıldıktan belli bir süre sonra yanıt vermeyi kesiyor. Yeniden başlatmadan da düzelmiyor. Böyle bir sorunla karşılaştınız mı ?

selenay7

APPRENTICE
8 Kas 2019
96
10
121
Bende de oluyor bu sorun vodoops2 kexti yukledikten sonra daha az yapmaya basladi nadirende ses calismiyor trackpadi de calistirmayi basardim ama hangi kextle bilmiyorum bir sekilde oldu cokta guzel calisiyor

BootLoader
opencore
Laptop Modeli
HONOR X14
Anakart Modeli
intel
İşlemci Modeli
i5-10210
Grafik Kartı
uhd 620
Ses Kartı Modeli
alc 256
Ağ Aygıtları
intel AC9560
Disk ve RAM
512gb ssd 8gb ram
S

Silinen üye 7596

Guest
Bende de oluyor bu sorun vodoops2 kexti yukledikten sonra daha az yapmaya basladi nadirende ses calismiyor trackpadi de calistirmayi basardim ama hangi kextle bilmiyorum bir sekilde oldu cokta guzel calisiyor
Ben dun kext yükledim sistem çöktü. Kext updaterin bulduğu kextleri yüklendikten sonra direkt yeniden başlattım sistemi kextleri kopyalamadan o yüzden sanırım. Siz kextleri yüklendikten sonra herhangi bir klasöre kopyalıyor musunuz kextleri?

selenay7

APPRENTICE
8 Kas 2019
96
10
121
Kext yukleyici ile kendim yukluyorum secip yukluyorum hepsini yuklersen sistem acilmaz timeouta duser ozamanda safe modda acip silmen gerekir

BootLoader
opencore
Laptop Modeli
HONOR X14
Anakart Modeli
intel
İşlemci Modeli
i5-10210
Grafik Kartı
uhd 620
Ses Kartı Modeli
alc 256
Ağ Aygıtları
intel AC9560
Disk ve RAM
512gb ssd 8gb ram
S

Silinen üye 7596

Guest
Moderatörün son düzenlenenleri:

selenay7

APPRENTICE
8 Kas 2019
96
10
121
Bilgisayari acinca yuklerim ama birebir uymayabilir dikkatli ol kendi klasorunu yedekle

BootLoader
opencore
Laptop Modeli
HONOR X14
Anakart Modeli
intel
İşlemci Modeli
i5-10210
Grafik Kartı
uhd 620
Ses Kartı Modeli
alc 256