AMD APU'ya Hackintosh kurulumu hk.

blue1

APPRENTICE
7 Ocak 2017
2
0
0
31
d5kZQ8OAW_BTKYL0MnGjOrA5FW9lgKZV.png

d5kZQ8OAW_BTKYL0MnGjOrA5FW9lgKZV.png

merhabalar,

aslında konuyu technopat forumu üzerinden açmayı planlıyordum lakin türkçe kurallarına karşı aşırı ağır bir yaptırım olduğundan dolayı, tek bir noktalama harfi bile bir haftalık ceza almaya sebebiyet verebiliyor.

gelelim konuya amd apu 7860k ve msi a68hm-e33 v2 anakart modeline sahip tek bir 240gb'lık ssd olan toplama bilgisayara sahibim, xcode ve swift 2 ile uygulama geliştirmek için bir mac'e ihtiyaç duymamdan ve ne yazık ki ülkemizde ki bazı nedenlerden ötürü fahiş fiyat politakaları yüzünden mac alamadığım için, her ne kadar tasvip etmesem de bu yola başvuruyorum.

bu konuyu açmadan önce onlarca farklı video ve forum gezip inceledim, lakin 40gb'a yakın bir verim var ve maalesef ki bunları yedeklemem mümkün değil (harici bir disk ya da usb belleğim yok) mevcut windows 10 yüklü bölümde her hangi bir veri kaybı yaşamadan dual boot dediğimiz yolla mac kurmak istiyorum, mümkünse en az yosetimi sürümü olmak suretiyle.

amd apu sistemine uygun bir usb ve kurulum için hangi aşamaları izlemem lazım, doğru rehber hangisidir. bu konular da yardıma ihtiyacım var, yazı biraz uzun oldu kusura bakmayın.

yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

İnanç Can Develi

APPRENTICE
4 Ocak 2017
28
6
0
25
Öncelikle merhaba aynı kurallar burada da geçerli ama sanıyorum şimdilik biraz daha esnek. En azından cümleye büyük harf ile başlamayı öğrenmeniz gerekli. Türkçe'de cümleler büyük harf ile başlar noktalama işaretleri ile biter. Bunları uygulamak çok zor olmasa gerek.

blue1

APPRENTICE
7 Ocak 2017
2
0
0
31
Öncelikle merhaba aynı kurallar burada da geçerli ama sanıyorum şimdilik biraz daha esnek. En azından cümleye büyük harf ile başlamayı öğrenmeniz gerekli. Türkçe'de cümleler büyük harf ile başlar noktalama işaretleri ile biter. Bunları uygulamak çok zor olmasa gerek.
tekrar merhaba,
Yıllarca ekşi sözlük ve İngilizce klavye kullanmamdan ötürü bazı şeyler alışkanlık olarak kaldı yoksa kurallara dikkat etmeye bende özen gösteriyorum. Konunun çok ta dışına çıkmadan rehberle ilgili yardım bekliyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
AMD işlemciler Apple tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle AMD için kerneli yamalanmış özel imaj dosyaları kullanmalısın. AMD için en kapsamlı kaynak AMD OS X - Don't Switch, Modify sitesi. Yine aynı site El Capitan içinde AMD imajı yayınlamış.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

omerfaruk

APPRENTICE
20 Ağu 2017
1
0
0
33
AMD işlemciler Apple tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle AMD için kerneli yamalanmış özel imaj dosyaları kullanmalısın. AMD için en kapsamlı kaynak AMD OS X - Don't Switch, Modify sitesi. Yine aynı site El Capitan içinde AMD imajı yayınlamış.
Bir şey soracaktım ben kernelı indirdim ne yapmam gerekiyor sizin technopat sosyaldeki sierra imajını indirdim ve biraz sade anlatırsanız sevinirim ?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Bir şey soracaktım ben kernelı indirdim ne yapmam gerekiyor sizin technopat sosyaldeki sierra imajını indirdim ve biraz sade anlatırsanız sevinirim ?
İlk olarak donanım bilgilerini içeren bir konu açıp sorularını oradan sormalısın.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet