Asus N550jv Big Sur Kurulum Sorunu Sürücü Tanıtmak

Jacob Jason

PADAVAN
18 May 2018
161
51
251
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar,
opencore 0.6.7. ve Big Sur 11.2.3. kullanıyorum. Sistem bilgilerim imzada mevcut. Bir kaç sorum var uzatmadan hemen sorulara geçiyorum:

1-) WiFi ar9485 tanıttım hızı normal ancak modemin yanında olmama rağmen en düşük sinyalde gösteriyor. Bunun bir çözümü var mı? Mesela bir ayar yapsam sinyal seviyesine bağlı olmaksızın hep tam çekim gücünde gösterse gibi.

2-) Yerleşik bluetooth desteklenmiyor. BIOS'tan kapattım ve Trust 18187 ile kullanıyorum. Ancak ses ayarlarına veya bluetooth ayarlarına girdiğimde bluetooth ile aldığım seste kesilmeler oluyor. Sonra normale dönüyor. Mesala YouTube'tan video açtığımda 2-3 saniye ses gelmiyor AirPods'a ya da ses ayarlarına girdiğimde yine ses kesintiye uğruyor. Bunun sebebi ne olabilir? Bir çözümü var mıdır?

3-) DRM içerik tam olarak nedir? Safariden Netflix ve Apple TV uygulamasından film izleyemiyorum. Yabancı forumlarda AMD cihazlar işin ''shikigva'' denilen boot argümanları var. Ancak intel cihazlar için net bir şey bulamadım. Apple TV üzerinden intel laptop cihazlarda film izleyebilme yöntemi var mı?

Sorularım bu kadar. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

mehmetyuksel

MASTER YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
22 Ocak 2020
7,887
2,862
4,401
1-) WiFi ar9485 tanıttım hızı normal ancak modemin yanında olmama rağmen en düşük sinyalde gösteriyor. Bunun bir çözümü var mı? Mesela bir ayar yapsam sinyal seviyesine bağlı olmaksızın hep tam çekim gücünde gösterse gibi.
Bildiğiniz gibi tam uyumlu veya uyumsuz bir cihaz ve diğer sürümler için geçerli olan kextleri Big Sur için kullanıyorsunuz bu normaldir.
2-) Yerleşik bluetooth desteklenmiyor. BIOS'tan kapattım ve Trust 18187 ile kullanıyorum. Ancak ses ayarlarına veya bluetooth ayarlarına girdiğimde bluetooth ile aldığım seste kesilmeler oluyor. Sonra normale dönüyor. Mesala YouTube'tan video açtığımda 2-3 saniye ses gelmiyor AirPods'a ya da ses ayarlarına girdiğimde yine ses kesintiye uğruyor. Bunun sebebi ne olabilir? Bir çözümü var mıdır?
Bu sorun da bluetooth native olmadığı içindir çözüm adına usb port yaması yaparak düzeltilebilir diye düşünüyorum. Çünkü Bluetooth gibi cihazlar usb üzerinden bağlanıyor sisteme. Opencore USBMap-master ile USB Port yaması - osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu veya Hackintool ile USB Port Yaması - osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
3-) DRM içerik tam olarak nedir? Safariden Netflix ve Apple TV uygulamasından film izleyemiyorum. Yabancı forumlarda AMD cihazlar işin ''shikigva'' denilen boot argümanları var. Ancak intel cihazlar için net bir şey bulamadım. Apple TV üzerinden intel laptop cihazlarda film izleyebilme yöntemi var mı?
Bu sizin seçmiş olduğunuz SMBIOS ile alakadar olabilir. Bir bakmak lazım...

Son düzenleme:
BootLoader
OpenCore 0.7.5
Laptop Modeli
HP 6MQ75EAQ ProBook 450 G6
Anakart Modeli
From Big Sur 11.2.2 to Monterey 12.0.1 (By KaoS from Osxinfo)
İşlemci Modeli
i7-8565U
Grafik Kartı
Intel UHD Graphics 620
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC236
Ağ Aygıtları
Intel® Wireless-AC 9560 (Native with AirportItlwm)
Disk ve RAM
8GB 2400 Mhz Ram, ADATA 240GB SU650 Sata3 2.5" SSD (macOS Big Sur)+Samsung PM981A 256GB( Win10)
  • Like
Tepkiler: Jacob Jason