[Başarılı Kurulum] Intel Pentium G4600 | MSI H110M Pro-Vd | GTX 1050Ti | High Sierra

MrSapling

APPRENTICE
26 Ağu 2017
86
40
21
Donanım özellikleri
  • Intel Pentium G4600
  • MSI H110M Pro-Vd
  • MSI GTX 1050Ti 4 GB
  • 160 GB HDD
HMDCDD475nfG88bgF2CH0fgBFtRHZB9X.png

Sistem özelliklerine ek bir dipnot geçmem gerekiyor. Sistemde fiziksel olarak 3 adet HDD, 1 adet SSD takılı.
Bunlardan SSD olana Windows 10 kurulu ve UEFI olarak boot oluyor. HDDlerden biri 2 TB ve sadece Windowsta kullandığım oyunlar ve programlar yüklü. Bir diğeri 250 GB içerisinde 40 GB'lık bir bölümde uzun zamandır kullanmadığım Linux tabanlı Remix OS yüklü. Bunların dışında tamamını Hackintosh için ayırdığım 160 GBlık HDD'de High Sierra kurulumu yaptım.

Karşılaştığım Sorunlar
İlk olarak kullandığım ekran kartını tanımadığı için Mojave kurulumu yapmadım. High Sierra 10.13.6 sürümünü kurulumunu yaptım. Yaparken config olarak bunu kullandım.

https://osxinfo.net/eklentiler/pentium-g4560-zip.1602/

Bunlar dışında Inject Nvdia kapalı yaptım. Bunun sebebi Nvdia Web Driver kullanmamız gerektiğidir.
İlk açılışta sesle ilgili sorun yaşadım. Bunu da VoodooHDA Kurulumu ve Çözümleri | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu ile çözdüm.

FaceTime ve iMessage hiç bir uğraşım olmadan kendiliğinden çalışır haldeydi. Hala çalışıyor.

Çalışmayan Donanım
Yok.

Sorunlar
Hala USB olmadan Boot işini çözemedim. 4 adet Dahili Harddisk olmasından kaynaklı komplike bir sistem oldu.
Çözüm getirmek isteyenleriniz için "diskutil list"i de paylaşıyorum.

HMDCDD475nfG88bgF2CH0fgBFtRHZB9X.png

Bunun dışında Masaüstü bir sistem olmasına karşın bir sorunum olmadı.

Denediğim Programlar-Oyunlar

• League of Legends (150-200 FPS arasında performans aldım ve bu durum ekran kartımı tam anlamıyla kullanabildiğimi gösterir.)
  • Keynote (Hiç bir kasma bir takılma olmadan oldukça performanla işlemlerimi görebildim.
  • Spotify (Arkada çalarken bahsettiğim tüm işlemleri yapabildim.)
  • Logitech Gaming Software (Mause ve kulaklığımın Driver'ı olan uygulama arkada sürekli açık ve bir sorun çıkarmıyor.)
  • UTorrent (Arkada indirmelerimi yönetebiliyorum.)
Bunları yazmamın sebebi tam performans cihazımı High Sierra'da kullanabiliyor olmam. Bir çoğunu da yazmadığıma emin olabilirsiniz.

Şimdi sizden bir ricam iş için dışarda kullanabileceğim çok yeni olmayan bir laptop alıp bu sorunsuz kurulumu onda da yapmak istiyorum. Bunun için bana bir laptop tavsiyesinde bulunmanız. Yorumlarınızı esirgemeyin. İyi forumlar :)

Son düzenleme:
BootLoader
OpenCore
Anakart Modeli
MSI B560 Torpedo
İşlemci Modeli
i5 11400F
Grafik Kartı
RX 6600 8 GB
Disk ve RAM
120 GB SSD

farkas

APPRENTICE
13 Tem 2019
14
0
1
Acaba 1050 ti nasıl tanıttınız? Ben bir türlü tanıtamadım. Ya komple kayboluyor ya da 256 mb olarak gözüküyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

MrSapling

APPRENTICE
26 Ağu 2017
86
40
21
Acaba 1050 ti nasıl tanıttınız? Ben bir türlü tanıtamadım. Ya komple kayboluyor ya da 256 mb olarak gözüküyor.
Sitede verilen bir rehber aracılığıyla yaptım. Yakın zamanda tekrar yapacağım. Tekrar güncelliyor olurum.
Merhaba, kullanmaya devam ediyor musunuz? Kasma durumu falan var mı?
Önerim kesinlikle SSD kullanmanız. Çünkü Windows'da SSD'ye alışmış biri olarak çok yavaş kaldı benim gözümde. SSD temin edemediğim için de rafa kaldırdım çok girmedim. Fakat rahatlıkla söyleyebilirim ki oldukça performanslı çalışıyor hocam. SSD ile beraber Mac bilgisayardan farkı kalmaz.

BootLoader
OpenCore
Anakart Modeli
MSI B560 Torpedo
İşlemci Modeli
i5 11400F
Grafik Kartı
RX 6600 8 GB
Disk ve RAM
120 GB SSD
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler