1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ÇÖZÜLDÜ High Sierra EFI mount edememe sorunu

'High Sierra' forumunda ronaldokinq tarafından 14 Mart 2019 17:22 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Nasıl özelleştireceğime dair detaylı bir rehber var mı?
    Ben benimkiyle neredeyse birebir konfigürasyona sahip başka birinin paylaştığı konfigürasyonu kullanıyorum birde bu bilgiyi vermem pek birşeyi değiştirirmi bilmiyorum ama usb den boot ederken biosta yanında parantez içinde uefi yazanı kullanıyorum.

Şu anda kullandığım konfigürasyonu buradan aldım sadece whatevergreen birde lilu kext in son sürümünü yükledim.
    clover-x79-e5-2670-gtx650/README.md at master · cheneyveron/clover-x79-e5-2670-gtx650 · GitHub

#11 ronaldokinq, 15 Mart 2019 04:16
    Son düzenleme: 15 Mart 2019 04:21
  2. Clover i bu şekilde kurup dene. Ve hardiskin ana dizininde Efi bölümü oluşacaktır. Burdaki efi nin clover klasörünü değiştir.
    images(3).jpg

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Yine hata veriyor.
    R0T3LjRjxbbG7ea_wel8IEf8Clz_GX9m.png

Efi klasörü var şimdi cloveri direk ona atıp deniyorum umarım bu sorun çözülmüş olur.

Yok olmadı biostan harddiski seçtikten sonra tekrar windowsa boot etti :tiredface:
    Ümidimi yitirmeye başladım artık ya olmuyor.:cryingface:

Efi bölüntüsünü manuel olarak windows üzerinden oluşturmak risklimidir?
    Kaş yapalım derken göz çıkarmaktan korkuyorum.

4. Evet risklidir. Sistemini -x komutu ile mi boot ediyorsun? Eğer öyleyse bu neden olabilir. Yada şöyle yapacaksın. Bildiğim kadarıyla sistemin uefi desteklemiyor. İlk önce mac os kurulum yaparken diski GUİD olarak formatlayarak yap. Windows kurmak için de imajı uefi olarak hazırlayıp uefi destekleyen bir bilgisayarda windows kurulumu yap.

Birde disk izlencesi ile diski izinlerini onarmayı dene.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. Efi klasörümü paylaşsam bir göz atabilirmisiniz ben çok iyi anlamıyorum ama belki config'de bir yerde hata vardır farketmemişimdir.
    Kullandığım Efi burada =====> GitHub - cheneyveron/clover-x79-e5-2670-gtx650: Hackintosh clover perfect for Sierra / High Sierra / Mojave

6. Config.plist deki CsrActiveConfig 0x00 olan ayarı 0x67 yapıp dene.

7. Clover ile config dosyasını açtım ancak belirttiğiniz ayarı bulamadım birde az önce parallels desktop yükleyeme çalıştım ve bana disk permission hatası verdi ben sorunu kext yada config'de değilde diskte olduğunu düşünüyorum. Ama nasıl düzeltileceği hakkında hiçbir fikrim yok.
    YIQWpm2tAKmW9MBocFexqptZ6Q66Y4I4.png

8. Clover configurator ile açtığın zaman rt veriables bölümünde bulunur. Boot camp Hackintosh ta kullanamazsın.

9. CsrActiveConfig ayarını yaptım reboot atıp geliyorum.

Şimdi tekrar yüklemeyi denedim ve sorunsuz bir şekilde yüklendi gibi görünüyor. Şuan çok mutlu oldum ya anlatamam kalkıp oynayacam o derece mutlu oldum.:closedeyesmile:
    D8SxHSqhfy1p4nXj0HY7Z2Wi1gj30CvE.png

Hata vermedi ama Efi bölüntüsü yok. Tekrar bi reboot atıp gelicem belki gelir.
    QdviKJIIt3Ui9Gd3eZ4UYJMXmBrvnXQf.png

10. 12 mesajdaki gibi clover i yükle. Sonra hddnin ana dizinindeki clover klasörünü silip sana lazım olan clover klasörünü kopyala.

Yükleniyor...
Yükleniyor...