HP G 800 Elite Desk BigSur Ekran kartı problemi

Megarevma

APPRENTICE
20 Eki 2020
61
9
21
Özer dönmez hocam hayırlı akşamlar. Özellikle size hitap ederek yazıyorum çünkü daha önce burada sizin sayenizde kurmuştum Mojave yi.
Hocam belki hatırlarsınız bundan bir kaç ay önce sayenizde Mojave kurmuştum open core ile. Yine buradan indirdiğim Catalina'yı aynı mantık ile kurmuştum. config.plist i benim donanıma göre hazırlayıp göndermiştiniz. Size ne kadar teşekkür etsem azdır.
Catalina gayet stabil çalışmıştı. Önemli bir not; Hackintool ile baktığımda sürücü yoktu kext yoktu fakat her hangi bir donma da yoktu.
Big sur kurdum aynı mantık ile. Sizin videoları seyrederek o olası donmayı gidermeye çalıştım ama olmadı.
3 üncü video da yaptıklarınızın aynısını yaptım fakat nafile. Big suru kurmadan önce 014 - Masa Üstü - Haswell ve Broadwell adlı dosyayı yine daha önce sizin hazırladığınız ve Mojave ve Catalina kurarken kullandığım config.plist ile değiştirdim.
Çok uğraştım fakat donma gitmedi. Donma şöyle; wb pencereler geç kapanıyor veya uygulama pencereleri.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Anakart Modeli
HP EliteDesk 800 G1 TWR
İşlemci Modeli
Intel(R) Core(TM) i7-4790 CPU @ 3.60GHz (8 CPUs), ~3.6GHz
Grafik Kartı
Intel(R) HD Graphics 4600
Ses Kartı Modeli
Hoparlör (3- USB Audio) USB\VID_0D8C&PID_0001&REV_0010&MI_00
Disk ve RAM
8 gb Ram 500 gb sabit disk