ÇÖZÜLDÜ macOS High Sierra Bootcamp Sorunu

Ali Yiğit

APPRENTICE
10 Ağu 2019
43
5
21
Merhabalar Opencore High Sierra Hackintosh kullanıyorum. Bildiğim kadarıyla opencore ile Boot Camp yardımıyla Windows 10 kurulabiliyormuş Microsoft'un sitesinden indirdiğim orijinal iso dosyası ile Boot Camp kurmayı denedim ancak Windows dosyaları kopyalanırken bir hata oluştu diyor. Smbios değiştirdim çözüm olmadı. Bilen birisi yardımcı olabilirse sevinirim.

BootLoader
OpenCore 0.7.6
Anakart Modeli
Gigabyte H410M
İşlemci Modeli
Intel Core i3-10100F
Grafik Kartı
Nvidia GTX 1050 Ti
Ağ Aygıtları
RTL8111
Disk ve RAM
512GB SSD 8GB Ram DDR4 HighSierra+Windows 10

yusufklncc

MASTER YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
4 Ocak 2020
5,941
2,477
4,401
Rufus ile USB ye yazdırabilirsin Windows ISO'sunu. Ardından macOS dan disk izlencesini açacaksın. Görüntü butonundan tüm aygıtları göster dedikten sonra sol tarafta diskin ismini yani kendisini seçeceksin. Seçtikten sonra sağ üstteki bölüntüle seçeceğine girecek ve soldaki daireye basıp alttan + butonuna tıklayacaksın. oluşan ikinci dilimin boyutunu ayarlayıp adını WINDOWS yapacaksın ve biçimi MS-DOS olacak. Bu şekilde uygula diyeceksin. Eğer başarısız olursa tekrar WINDOWS ve MSDOS olarak biçimlendireceksin. Bunları yaptıktan sonra Windows bellek ile sistemi boot et. Diskleri özelleştirdiğin kısımda WINDOWS adlı parçayı seçip biçimlendir dedikten sonra sağ alttan ileri diyeceksin ve kurulum başlayıp bitecek.

BootLoader
OpenCore 0.8.5
  • Like
Tepkiler: Ali Yiğit

Ali Yiğit

APPRENTICE
10 Ağu 2019
43
5
21
Rufus ile USB ye yazdırabilirsin Windows ISO'sunu. Ardından macOS dan disk izlencesini açacaksın. Görüntü butonundan tüm aygıtları göster dedikten sonra sol tarafta diskin ismini yani kendisini seçeceksin. Seçtikten sonra sağ üstteki bölüntüle seçeceğine girecek ve soldaki daireye basıp alttan + butonuna tıklayacaksın. oluşan ikinci dilimin boyutunu ayarlayıp adını WINDOWS yapacaksın ve biçimi MS-DOS olacak. Bu şekilde uygula diyeceksin. Eğer başarısız olursa tekrar WINDOWS ve MSDOS olarak biçimlendireceksin. Bunları yaptıktan sonra Windows bellek ile sistemi boot et. Diskleri özelleştirdiğin kısımda WINDOWS adlı parçayı seçip biçimlendir dedikten sonra sağ alttan ileri diyeceksin ve kurulum başlayıp bitecek.
Kurulum bitince macOS'u nasıl boot edicem?

BootLoader
OpenCore 0.7.6
Anakart Modeli
Gigabyte H410M
İşlemci Modeli
Intel Core i3-10100F
Grafik Kartı
Nvidia GTX 1050 Ti
Ağ Aygıtları
RTL8111
Disk ve RAM

yusufklncc

MASTER YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
4 Ocak 2020
5,941
2,477
4,401
Kurulum bittikten sonra eğer elinde hala macOS kurulumu yaptığın USB duruyorsa OpenCore menüden bir kere Reset NVRAM yapman yeterli. Eğer yoksa FAT32 bir belleğe benim imajlarda verdiğim EFI yi atıp her hangi bir confiğin adını düzeltip OpenCore menüye girip Reset NVRAM yapabilirsin. Ondan sonra normal sekilde sistemindeki OpenCore açılacak ve oradan Windows ve High Sİerrayı boot edebileceksin.

BootLoader
OpenCore 0.8.5
  • Like

Ali Yiğit

APPRENTICE
10 Ağu 2019
43
5
21
Kurulum bittikten sonra eğer elinde hala macOS kurulumu yaptığın USB duruyorsa OpenCore menüden bir kere Reset NVRAM yapman yeterli. Eğer yoksa FAT32 bir belleğe benim imajlarda verdiğim EFI yi atıp her hangi bir confiğin adını düzeltip OpenCore menüye girip Reset NVRAM yapabilirsin. Ondan sonra normal sekilde sistemindeki OpenCore açılacak ve oradan Windows ve High Sİerrayı boot edebileceksin.
Tamamdır şimdi deniyorum bitince sonucu paylaşacağım
Kurulumu tamamladım ancak reset nvram yapmama rağmen windowstan başlatıyor macOS için usb ile opencore bootloaderden mac'i seçiyorum usbsiz windows açılıyor
Sorunum çözüldü EasyUefi ile çözdüm

Son düzenleme:
BootLoader
OpenCore 0.7.6
Anakart Modeli
Gigabyte H410M
İşlemci Modeli
Intel Core i3-10100F
Grafik Kartı
Nvidia GTX 1050 Ti
Ağ Aygıtları
RTL8111
Disk ve RAM
  • Like
Tepkiler: yusufklncc

yusufklncc

MASTER YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
4 Ocak 2020
5,941
2,477
4,401
Olmasaydı önereceğim yöntem de EasyUEFI idi :) Aslında EFI klasöründe bazı düzenlemelerle Easy UEFI ye gerek de kalmazdı. İyi günlerde kullan

BootLoader
OpenCore 0.8.5
  • Like

Ali Yiğit

APPRENTICE
10 Ağu 2019
43
5
21
Olmasaydı önereceğim yöntem de EasyUEFI idi :) Aslında EFI klasöründe bazı düzenlemelerle Easy UEFI ye gerek de kalmazdı. İyi günlerde kullan
Teşekkür ederim sistemim artık dual boot oldu

BootLoader
OpenCore 0.7.6
Anakart Modeli
Gigabyte H410M
İşlemci Modeli
Intel Core i3-10100F
Grafik Kartı
Nvidia GTX 1050 Ti
Ağ Aygıtları
RTL8111
Disk ve RAM

Alone

APPRENTICE
10 Ağu 2022
10
0
1
Öncelikle yardımımıza acilen ihtiyacım oldugunu belirtmeliyim. Apple imac12ye windows kurmalıyım. 2gündür bir çok yöntemi denemem rağmen çözmüş değilim. Takıldıgım yer tam olarak şöyle
Bootcamp üzerinden ilerlemek isteğimde seçeneklerinin eksik oldugunu gördüm(iso dosyası seçme bölülü yok). Disk izleyicisinden bölüm olusturup formatını dos-fat olarak biçimlendirdim
win10uefi win7uefi ayrı ayrı farklı ekranlarda rufus ve terminal aracılıgıyla flashlara yükledim. Ancak boot ettigimde windows sürücü alanında biçimlendirme yada formatlama paneli çalısmıyor silinik. Bölüm sil yapıncada yeni bölüm kurulmuyor. Sürekli gpt ve mbr uyarısı alıyorum. Mbr olarak flash biçimlendirincede boot ekranında pc flashı hiç görmüyor. Baktım olmayacak bukez botcampı düzeltme yoluna gittim. Bu kez mac yöneticisi olmama ragmen gerekli izinlerin olmadıgı uyarısı aldıgım için dosya içerigini değiştiremedim. Şimdide win 7 uefi destegi olmayan iso çekiyorum internetten. Yarın onu deneyecegim. Ancak dogru yoldamıyım onuda bilemiyorum. Anlayacagınız her yolu denedim diyebilirim. Basit bir ayrıntı kaçıyorum ama nerde? İvedi bir şekilde yardımınızı rica ediyorum.