1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

macOS Mojave 10.14.3 Ek Güncellemesi Yayınlandı

'Mojave' forumunda montezuma tarafından 8 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Sistem ayarları üzerinden yazılım güncelleme çalışmıyor. Daha doğrusu sistem 10.14.2 yüklü olduğu halde sisteminiz güncel diye yazıyor.
    Ne yapmamı önerirsiniz?
    Saygılarımla

2. Diskin HFS formatlı ise sistem ayarları üzerinden güncelleme yapamazsın. Bunun için APFS formatlı olması gerekli . Bunu ilk mesajda açıkladım ve bu durumda güncellemenin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili konuda ilk mesajda paylaşıldı.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Hocam,
    clover boot Menüde apple recovery yi seçtim. Kurtarma yüklenince Disk izlencesini seçtim. Tüm bağlı partitionları unmount edip "MacOS" partitionu seçip düzen menüsünden APFS'ye dönüştür e tıkladım. Hiç kayıpsız 3-4 dk içinde APFS ye dönüştürüp sistemi tekrar başlattım. Sonra Sistem Tercihleri > Yazılım Güncelleme ye tıkladığımda bir güncelleme var dedi. Sistem üzerinden sorunsuz olarak güncelleme gerçekleşti.
    Benim ilk baştaki sıkıntım Mojave kurulumunda otomatik olarak APFS seçili olarak kurulduğunu zannetmem oldu. Meğer HFS olarak kuruluymuş. Teşekkür ederim.

S10soz_21 bunu beğendi.
  4. sizin yöntemle bende çevirmeye çalıştım fakat APFS ile ilgili bölümler sönük seçim yapamıyorsun.benim cloverde apple recovery gözükmüyor bende tekrar kurulumdan girip yapmaya çalıştım.Nasıl yaptığını ayrıntılı bişekilde anlatırsan sevinirim.

5. Tabi ne demek, az önce telefonla ekran görüntüsü almaya çalıştım. Maalesef titrek çıkmış tekrar alıp buradan cevap olarak atmaya çalışacağım.
    Kurulum usb si ile açınca Recovery çıkıyor hdd deki partition lar arasında. Eğer normal cloverda çıkmıyorsa onunla boot edip bakın. Açılışta gördükten sonrası çok zor değil.

6. burdan yüklediğiniz clover dimi macos kendi orjinali degil doğrumu anlamışım

7. macOS normalde sadece Apple lisanslı orijinal cihazlara yüklenebiliyor. Normal laptoplara veya bilgisayarlara yüklemeye macintosh işletim sisteminin hacklenmesinden dolayı kinaye olarak Hackintosh deniyor. Kendi bilgisayarınıza kurmak için açılış yükleme programına ihtiyaç var. Bu konuda Clover programı kullanılıyor.
    Sizin cihazınız zaten apple ise bu farklı bir durum.
    Benim yaptığım işlem ekran görüntüleri sırayla aşağıda linkte olduğu gibi.

#17 1denizci, 26 Şubat 2019
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Şubat 2019
  8. ben normal bilgisayara yükledim şuan stabil çalışıyor olurda güncelleme gelirse direk appstoreden güncellesin istiyorum.Betik güncelleme yaptım çok yavaşladı yarım saatte anca açıldı bilgisayar tekrar 0 kurulumda format yapayım dedim gine APFS formatı görmedi seçim yaptırmıyor şuan sistem kurulu bozmadan senin yaptığın gibi sadece formatı değiştirmek istiyorum.yüklediğin resimleri göremiyorum

9. Şöyle,
    Windows kurulu bilgisayarda windows a 40 GB macos a 50gb kalanı da depo olarak ayırdım.
    Paragon partition programı ile windows ta apfs 50gb bölüm yaptım. Sonra kurulum usbsi ile kurunca otomatik olarak hfs ye çevirmiş. Bir de recovery için bir partition oluşturmuş, sonra clover ile açınca hem windows hem macos hem de OS recovery göründü. Ben de ilk başta 10.14.3 e yükseltemedim. Yukarıda Montezuma üstadın uyarısı üzerine partition a baktım. bu ve buna benzer videoda olduğu gibi dönüştürdüm.

#19 1denizci, 27 Şubat 2019
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Şubat 2019
    dgner ve emir bunu beğendi.
  10. tamam hocam aynı şekilde yapmaya çalışaçağım şuan son versiyondayım ( 10.14.3 )
    yeni güncelleme gelince deniyeceğim yardımın için teşekkürler

#20 emir, 27 Şubat 2019
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Şubat 2019
Yükleniyor...
Yükleniyor...