MSI Z170A PC Mate Sierra Uyumu

İnanç Can Develi

APPRENTICE
4 Ocak 2017
28
6
0
21
Config dosyasını düzenlediğiniz çok teşekkür ederim. İnternette biraz araştırma yaptım ama tam olarak doğru ve aradığım bilgiyi bulamadım.

Şu an hali hazırda içerisinde Windows kurulu ve aktif bir şekilde kullanılan SSD'yi tamamen sıfırlamak istiyorum. Mac OS kurulumu yapacağım. Daha önce dual boot kurulum yaptım cihazım uyumlu. Ancak ben sistemi tamamen sıfırlayıp sadece Mac OS kullanmak istiyorum. Hali hazırda Windows kurulu ve aktif bir şekilde kullanımda olan bir diski tamamen sıfırlayıp Mac OS kurulumuna hazır hale getirmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Benim bulduğum konularda normal sıfırlama işlemi anlatılmış ama Mac OS kurabilmek için dosya türünün Apple Hfs olması gerekmiyor mu? Nasıl yapabileceğimi biliyor musunuz?

Eğer bilmiyorsanız fazla kurcalamayacağım. Haftaya diski söküp başka bir bilgisayara takıp o ortamda sıfırlayıp uygun dosya türüne çevireceğim.

@montezuma @claus

Hd 530'u tanıtmayı sonunda başardım. Bir sorunum var monitörüm 1440p olmasına rağmen 1080p kullanabiliyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim. Birde ekranın sol üst köşesinde siyah bir dikdörtgen yanıp yanıp sönüyor böyle çizgi gibi.

Ek olarak seste alamıyorum.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
24,348
5,795
4,401
Hd 530'u tanıtmayı sonunda başardım. Bir sorunum var monitörüm 1440p olmasına rağmen 1080p kullanabiliyorum.
Farklı çözünürlük ayarlarını açmak için;
Sistem Ayarları / Ekranlar içindeyken <alt> tuşuna basılı tutarsan farklı ekran çözünürlüklerine erişebilirsin.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

İnanç Can Develi

APPRENTICE
4 Ocak 2017
28
6
0
21
Farklı çözünürlük ayarlarını açmak için;
Sistem Ayarları / Ekranlar içindeyken <alt> tuşuna basılı tutarsan farklı ekran çözünürlüklerine erişebilirsin.
Malesef hiç bir seçenek çıkmıyor. Ölçekli kısmına girdiğimde ise 1080p ve daha düşük çözünürlükler var.

Şuanda sistem çalışıyor ekran kartı 1536 Mb olarak tanımlandı. Sistem açılırken f11den boot olarak seçtiğim ilk seferde açılmıyor. Apple simgesinden sonra yuvarlak bir daire ortası çapraz çizgili çıkıyor. Bilgisayarı güç tuşundan kapatıyorum. Tekrar açıyorum sorunsuz açılıyor. Ancak yukarıdaki yönergeleri takip ettiğim halde ses alamıyorum. Ekran çözünürlüğüm düşük ve sol üst köşede siyah bir dikdörtgen yanıp sönüyor.

Teamviever indirip kurdum. Müsait bir zamanınızda bakma şansınız var mı?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
24,348
5,795
4,401
Yasak işareti genel olarak uyumsuz bir donanımı işaret eder. USB 3 portu kullanıyorsan hata bundan kaynaklı olabilir.
Ses yongasının modelini yazar mısın? Eğer ALC1150 ise Ayrıca sistem ikinci kez başladığında herhangi sistem hata günlüğü çıkıyor mu? #22 mesajda paylaşılan rehberi denedin mi? Rehber gayet ayrıntılı. Sıkıntı olmaması lazım. Eğer yapamıyorum diyorsan şu uygulama ile dene.
VoodooHDA 2.8.9 Ses Kurulum Paketi | osxinfo
Bunu uygulamadan önce System / Lİbrary / Extensions içinden AppleHDA.kexr yedeğini mutlaka al.
Monitor port bağlantın nedir? Farklı port bağlantısı ile dene.
Maalesef team Viewer ile destek vermiyorum. Üyelerimizn deneyerek, hatalarını bularak çözümleri üretebilceğine inanıyorum.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like
Tepkiler: zamirpolen

İnanç Can Develi

APPRENTICE
4 Ocak 2017
28
6
0
21
Ses yongası ALC1150 değil 887. Bu son verdiğiniz linkte ki Voodoo ile de kurulum yapmama rağmen ses alamadım. HDMI ile bağlantı sağlıyorum. Elimde Displayport kablosu var ama anakartta çıkış yok. Şuanda temiz kurulum Sierra kurduktan sonra sadece ekran kartını tanıtıp sizin yönergelerinizi bekleyeceğim. Monitörüm Mg278q 1440p 144 Hz.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
24,348
5,795
4,401
Çözünürlüğü nasıl arttırabilirim.
Sorun HDMI kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Zaten anladığım kadarı ile HD530 tam performanslı olarak çalışmakta. Ancak yine de şunu bir kontrol edelim. BIOS / Graphics içinde atanmış DVMT bellek miktarı nedir?

Son düzenleme:
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

İnanç Can Develi

APPRENTICE
4 Ocak 2017
28
6
0
21
Sorun HDMI kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Zaten anladığım kadarı ile HD530 tam performanslı olarak çalışmakta. Ancak yine de şunu bir kontrol edelim. BIOS / Graphics içinde atanmış DVMT bellek miktarı nedir?
Eve gidince birde DVI girişi ile deneyeceğim. Biostan ekran kartına 64 mb veya 1024 mb vermem bir şeyi değiştirmiyor. Mac Os a girince 1500 Mb olarak gözüküyor.

Çok önemli değil ama Sierra 144 hz destekliyor mu acaba?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
24,348
5,795
4,401
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler