ÇÖZÜLDÜ Yamalı DSDT ve SSDT'lerin SortedOrder'da Görünmemesi

amadeus

APPRENTICE
17 Ocak 2017
40
2
21
32
İstanbul
Yamaladığım dosyalarımı ACPI-Patched içerisine .aml uzantılı halde atmama rağmen Clover Configurater'da config.plist dosyamı mount edip ACPI kısmına geldiğimde sağ alt köşede ki "SortedOrder" kısmında sıralamak istiyorum fakat görünmüyor. Sorun ne acaba ?

tosbaha

PADAVAN
MODERATOR
DEVELOPER
11 Mar 2017
140
118
0
47
Clover config.plist e yazmaz sadece okur. Hangi SSDT dosyalarını okumasını istiyorsanız elle o dosyaların girilmesi gerekir ve Drop Oem = true yapılması gerekir. Bunu ister bir plist editörü ile veya Clover Configurator ile yapabilirsiniz.

amadeus

APPRENTICE
17 Ocak 2017
40
2
21
32
İstanbul
Clover config.plist e yazmaz sadece okur. Hangi SSDT dosyalarını okumasını istiyorsanız elle o dosyaların girilmesi gerekir ve Drop Oem = true yapılması gerekir. Bunu ister bir plist editörü ile veya Clover Configurator ile yapabilirsiniz.
Sanırım yanlış anlaşıldım. Ben sizin ekran kartinin kapatilmasi rehberini ve montezuma'nin rehberini takip ederken en son bolumde Bootloader'a yukleme kismi var. Orada SSDT.aml dosyalarinizin sıralı olması gerekir gibi bir ifade var. Bunuda Clover Configurater programraminda ki ACPI kisminda bulunan SortedOrder alaninda duzenleyebilecegimize dair bir bilgi var Drop Oem true olmasina ve patched alanina SSDT.aml lerim yuklu olmasina ragmen hicbirini goremediğimi dile getirdim. Görsel üzerinde göstermem gerekirse : Screenshot at Tem 04 23-15-31.png - Google Drive

tosbaha

PADAVAN
MODERATOR
DEVELOPER
11 Mar 2017
140
118
0
47
Ben sizi anladım ama siz beni anlamadınız galiba :) Benim size anlatmak istediğim, ister plist editörü ile ister Clover Configuratör ile Sorted Order kısmına dosya isimlerini elle yazmanız gerekiyor. Tekrar ediyorum. Clover config.plist e yazmaz sadece okur. Clover size otomatik Sorted order hazırlamaz. Sizin yazmanız gerekir. Clover ile Clover configüratörü karıştırmayın. Eğer Sorted Order yapmazsanız Clover DSDT,SSDT ve SSDT-1,SSD-2 vs diye okur. Ama SSDT-PNLF vs gibi standart olmayan dosyaları okumaz. Drop Oem= true yapmazsanız da sorun çıkma olasılığı yüksektir.

• Like
Tepkiler: amadeus

amadeus

APPRENTICE
17 Ocak 2017
40
2
21
32
İstanbul
Ben sizi anladım ama siz beni anlamadınız galiba :) Benim size anlatmak istediğim, ister plist editörü ile ister Clover Configuratör ile Sorted Order kısmına dosya isimlerini elle yazmanız gerekiyor. Tekrar ediyorum. Clover config.plist e yazmaz sadece okur. Clover size otomatik Sorted order hazırlamaz. Sizin yazmanız gerekir. Clover ile Clover configüratörü karıştırmayın. Eğer Sorted Order yapmazsanız Clover DSDT,SSDT ve SSDT-1,SSD-2 vs diye okur. Ama SSDT-PNLF vs gibi standart olmayan dosyaları okumaz. Drop Oem= true yapmazsanız da sorun çıkma olasılığı yüksektir.
Resmen ben anlamamışım :) Kusura bakmayın, tamamdır şimdi :)

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler