ÇÖZÜLDÜ Asus N551VW-FY273T | Sierra 10.12.6 Ekran Parlaklığı

Mavisakal_tr

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
7 Tem 2017
539
353
301
Ekran Kartı Nvidia iptal+ Klavye Arka Işığı + Asus Fonksiyon Tuşları + Pil Durumu Tüm Bu Yamaları Yaptım Ancak

-Ekran Kartı Parlaklık Kaldı Onun İçin Uygun Yama Kodları Ve İzlenecek Yol Rehberi varsa yardımcı Olabilirseniz Çoook Sevinirim

Montezuma Hocama Ve Tüm Site Yönetici Ve Üyelerine Çoook Çoook Tşk.leri Sunmayı Borç Biliyorum Ve Önlerinde Saygıyla Eğiliyorum. Zaman Buldukca Forumdaki Rehberleri Okuyarak Ve Bazen Çok Anlamsız Sorularla Onları Meşgul Etdim Ancak En Sonunda Kendi bilgisayarımın Yamasını Yapar Hale Geldim.

Ekran Kartı Nvidia iptal+ Klavye Arka Işığı + Asus Fonksiyon Tuşları + Pil Durumu Tüm Bu Yamaları Yaptım Ancak

-Ekran Kartı Parlaklık Kaldı Onun İçin Uygun Yama Kodları Ve İzlenecek Yol Rehberi varsa yardımcı Olabilirseniz Çoook Sevinirim

Montezuma Hocama Ve Tüm Site Yönetici Ve Üyelerine Çoook Çoook Tşk.leri Sunmayı Borç Biliyorum Ve Önlerinde Saygıyla Eğiliyorum. Zaman Buldukca Forumdaki Rehberleri Okuyarak Ve Bazen Çok Anlamsız Sorularla Onları Meşgul Etdim Ancak En Sonunda Kendi bilgisayarımın Yamasını Yapar Hale Geldim.
IntelBacklight.kext için DSDT düzeltme eki DSDT'ye düzeltme için

normal yöntemleri kullanma: [Guide] Patching LAPTOP DSDT/SSDTs | tonymacx86.com

Yamalar şu adrestir : GitHub - RehabMan/Laptop-DSDT-Patch: Common DSDT patches for Ivy/Sandy/Haswell laptops for running OS X

Uygula: "Brightness Fix".

Not: İsterseniz "Parlaklık Düzeltme" bir SSDT'ye uygulanabilir. Özellikle ACPIBacklight.kext için hazırlanan yamaların aksine, önemli değil. Ancak bunu yalnızca bir dosyaya uygulayın.

Şimdi IntelBacklight.kext'i yükleyin.

Buradan edinilebilir: GitHub - RehabMan/OS-X-Intel-Backlight: A backlight control kext replacing AppleBacklight for Intel integrated graphics hardware

Bunu Uyguladım parlaklık Geldi Ancak Çubuğu ileri geri yapıyorum değişiklik yapmıyor ekran parlaklığında Lütfen Bu Konuda Yardımcı Olursanız Sevinirim

tosbaha

PADAVAN
MODERATOR
DEVELOPER
11 Mar 2017
140
118
0
47
Ekran parlaklığı 10.12.4 den itibaren değişti. Lütfen forumdaki şu rehberi okuyun. Eğer rehberi takip etmezseniz parlaklık çubuğu gelse de o çubuk hiç bir işe yaramaz. Rehber uzun gibi görünebilir. Lütfen adım adım takip edin. Eğer hiç bir adımı atlamadan uygularsanız ekran parlaklığı geri gelecektir. Kolay gelsin.

• Like
Tepkiler: Mavisakal_tr

Mavisakal_tr

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
7 Tem 2017
539
353
301
Ekran parlaklığı 10.12.4 den itibaren değişti. Lütfen forumdaki şu rehberi okuyun. Eğer rehberi takip etmezseniz parlaklık çubuğu gelse de o çubuk hiç bir işe yaramaz. Rehber uzun gibi görünebilir. Lütfen adım adım takip edin. Eğer hiç bir adımı atlamadan uygularsanız ekran parlaklığı geri gelecektir. Kolay gelsin.
Çok Çooook Tşk.leer evet ekran parlaklık çubuğu geldi ancak elle ben belirleye biliyorum bilgisayar kendisi belirlemiyor ortam ışığına göre o konuda yapabileceğim bir şey var mı?

tosbaha

PADAVAN
MODERATOR
DEVELOPER
11 Mar 2017
140
118
0
47
Hackintoshlar için ortama göre ışığı ayarlama seçeneği yok. Çünkü macOS ile PC lerdeki bu sensörlerin ismi ve methodları benim bildiğim kadarı ile farklı. Bir forumda sadece bir kaç tane makine için çalıştığını gördüğümü hatırluyorum sadece.

• Like
Tepkiler: Mavisakal_tr

Mavisakal_tr

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
7 Tem 2017
539
353
301
Desteğin ve yardımların için tşk.leeer

Hackintoshlar için ortama göre ışığı ayarlama seçeneği yok. Çünkü macOS ile PC lerdeki bu sensörlerin ismi ve methodları benim bildiğim kadarı ile farklı. Bir forumda sadece bir kaç tane makine için çalıştığını gördüğümü hatırluyorum sadece.
Şuan Sorun Çozüldü Gibi Bir Kaç Gün Çalıştırıp Test Yapacağım Tekrar Tekrar Tşk.leeer....
Ekran Resmi 2017-09-09 23.05.55.png

Moderatörün son düzenlenenleri: