[Başarılı Kurulum] Asus K55VD | High Sierra 10.13

mertc15

APPRENTICE
17 Ara 2016
76
25
71
29
Isparta
Bilgi için teşekürler hocam ama i5 olduğuna eminim. Yarın sabah kontrol eder yüklemeyi denerim. SSD ve RAM takviyesi yaptıktan sonra. Birde sanırım kaynak olarak burayı da kullanabilirim sanırım.
ASUS-K55VD-HACKINTOSH/en.md at master · southern21/ASUS-K55VD-HACKINTOSH · GitHub
Evet burası dediğim i7 için de SSDT koymuş. 10.12.5den itibaren burdan alıyorum güncel kextleri. Daha önceden uyku modunu ve parlaklık modunu çözememiş. Bu forumda çözümünü bulmuştum. Sonra burdakileri kullanmaya başladım. 10.12.4den itibaren çalısmayan parlaklık yamasını forumdan farklı bir şekilde çözmüş.

• Like
Tepkiler: TurkishKnight
24 Mar 2017
214
90
251
Evet burası dediğim i7 için de SSDT koymuş. 10.12.5den itibaren burdan alıyorum güncel kextleri. Daha önceden uyku modunu ve parlaklık modunu çözememiş. Bu forumda çözümünü bulmuştum. Sonra burdakileri kullanmaya başladım. 10.12.4den itibaren çalısmayan parlaklık yamasını forumdan farklı bir şekilde çözmüş.
Bilgisayar nedense Windows 10 da kapanmıyor ve reset atarken kapandıktan sonra açılmıyor. Şimdi senin dosyaların ile kuruluma başladım yükleme ekranında. Çok teşekkürler.

BootLoader
Opencore 0.7.9
Anakart Modeli
Gigabyte GA-H97-HD3 REV1.1
İşlemci Modeli
i5-4590
Grafik Kartı
HD 4600 & R9 390
Ses Kartı Modeli
ALC 887
Ağ Aygıtları
RTL 8111
Disk ve RAM
240GB SSD, 1 TB HDD, 1 TB HDD & 16 GB DDR3
  • Like
Tepkiler: mertc15
24 Mar 2017
214
90
251
BootLoader
Opencore 0.7.9
Anakart Modeli
Gigabyte GA-H97-HD3 REV1.1
İşlemci Modeli
i5-4590
Grafik Kartı
HD 4600 & R9 390
Ses Kartı Modeli
ALC 887
Ağ Aygıtları
RTL 8111
Disk ve RAM
240GB SSD, 1 TB HDD, 1 TB HDD & 16 GB DDR3

m-kaan

APPRENTICE
9 Haz 2019
2
0
0
33
Merhaba mac merak ettim almadan önce kullanabilir miyim diye aynı özelliklere sahip laptop kurulum yapamadım "Please go to https://panic.apple.com to report this panic" kısmında takıldı ya da dil seçimi ekranından önce takıldı kaldı veya ekran ortasında hata işareti çıkıyor 3 farklı marka model 16 gb flash bellek denedim mojave, high sierra, sierra denedim olmadı yardım edebilecek var mı?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Merhaba mac merak ettim almadan önce kullanabilir miyim diye aynı özelliklere sahip laptop kurulum yapamadım "Please go to https://panic.apple.com to report this panic" kısmında takıldı ya da dil seçimi ekranından önce takıldı kaldı veya ekran ortasında hata işareti çıkıyor 3 farklı marka model 16 gb flash bellek denedim mojave, high sierra, sierra denedim olmadı yardım edebilecek var mı?
Sistem bilgilerin,, hangi adımları denediğini, hata görselini paylaşmalısın.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

m-kaan

APPRENTICE
9 Haz 2019
2
0
0
33
Asus K55VD serisi konuda ki özellikler aynı olduğu için farklı konu açmadan yardım almak istedim. Bios ayarları birebir aynısını yaptım aynı linkten dosyaları indirdim. Mojave, High Sierra, Sierra sürümlerini indirdim flash belleğe nasıl yazdırılması gerektiği gibi yaptım. Flash bellekler 16 gb Sandisk 3.0 16 gb Sony 2.0 16 gb Kodak 2.0 portlarına sahip. İlk başta şu kısım da takıldı kaldı. "Please go to https://panic.apple.com to report this panic". Bazen bu kısıma gelmeden ekranın ortasında hata işareti çıkıyor yazılar birbirine giriyor. Flash belleği başka porta takınca bazen birkaç satır ilerliyor ama yine takıldı kaldı. Son denemelerimde de artık bu hatalar çıkmadan önce ki kısımda takılıp kalıyor ilerlemiyor.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Eğer sistemin aynıysa konuda anlatılan ayarları düzenlemeleri doğru yaptığından emin olmalısın. Ek olarak indirdiğin Clover klasör / ACPI / Patches içindeki dosyaları silip deneme yap.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

mertc15

APPRENTICE
17 Ara 2016
76
25
71
29
Isparta
Asus K55VD serisi konuda ki özellikler aynı olduğu için farklı konu açmadan yardım almak istedim. Bios ayarları birebir aynısını yaptım aynı linkten dosyaları indirdim. Mojave, High Sierra, Sierra sürümlerini indirdim flash belleğe nasıl yazdırılması gerektiği gibi yaptım. Flash bellekler 16 gb Sandisk 3.0 16 gb Sony 2.0 16 gb Kodak 2.0 portlarına sahip. İlk başta şu kısım da takıldı kaldı. "Please go to https://panic.apple.com to report this panic". Bazen bu kısıma gelmeden ekranın ortasında hata işareti çıkıyor yazılar birbirine giriyor. Flash belleği başka porta takınca bazen birkaç satır ilerliyor ama yine takıldı kaldı. Son denemelerimde de artık bu hatalar çıkmadan önce ki kısımda takılıp kalıyor ilerlemiyor.
Uzun süredir laptopu kullanmıyorum. Bazı kextlerin güncellenmesi gerekiyor. Bu linkten istediğin Mac OS sürümünü deneyebilirsin. İçinde wifi fix de var. Mojave sürümünde AR9485WB wifi kartından pek verim alamadım. Bazen wifi bağlı gözükmesine rağmen internet olmuyordu kapatıp açıyordum. Ayrıca HD4000 olmasına rağmen bazen geçişlerde görsel olarak takılmalar vardı. Belki çözümü bulunmuştur takip edemedim.
Releases · cobaohieu/ASUS-K55VD-HACKINTOSH · GitHub

mert7349

APPRENTICE
6 Eyl 2019
2
0
1
high sierra kurulumu için tüm ssd sildim kurulumu yaptım daha sonra ssd ile başlaması için ne yaptıysam olmadı usb bellek ile başladı tüm adımları dikkatlice yaptım hatta birkaç sefer rehberi izledim başka kaynaklara da baktım olmuyor usb olmadan açılmıyor mojave de denedim ekranın ortasında hata ikonu çıkıyor ilerlemiyor başka porttan da denedim olmuyor

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
high sierra kurulumu için tüm ssd sildim kurulumu yaptım daha sonra ssd ile başlaması için ne yaptıysam olmadı usb bellek ile başladı tüm adımları dikkatlice yaptım hatta birkaç sefer rehberi izledim başka kaynaklara da baktım olmuyor usb olmadan açılmıyor mojave de denedim ekranın ortasında hata ikonu çıkıyor ilerlemiyor başka porttan da denedim olmuyor
Sistemin nedir?

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler