Final Cut Pro X Performans Sorunu Çözümü (HARDWARE ENCODING & HEVC)

çiçero

APPRENTICE
14 Haz 2018
76
38
21
39
Eve gidince kontrol edeceğim efi klasörünü benim sistem %100 bir şekilde çalışıyor ama bu yeni bir güncelleme geldiğinde aynı şekilde çalışacak anlamına gelmiyor Hackintosh cihazlarda her zaman aynı performansı alamıyabilirsin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

serhatgksu

APPRENTICE
3 Eki 2018
17
0
0
27
güncellemeleri kapatıp kararlı bir sürüm yakalarsak bu bile yeterli olacaktır. Sizden haber bekliyorum hocam, çok teşekkür ederim.

serhatgksu

APPRENTICE
3 Eki 2018
17
0
0
27
Sistemi hackintosh uyumlu olarak topladım aslında tonymacx86 sitesinde paylaşılan sistemlerden.

zeytinpark

APPRENTICE
24 Tem 2017
34
9
0
48
Başlığı okudum ve Final Cut'ı hızlandırmak için ben de denemek istiyorum ama başlamadan benim makine için değer mi diye ustalara sormak istiyorum.

Şu anda Montezuma'nın imajından kurduğum High Sierra'yı kullanıyorum.
Anakart MSI B75MA-P45
İşlemcim: i5 3470
Ram: 16 GB DDR3
Ekran Kartı: Nvidia GTX 980

Uğraşırken sistemi bozma ihtimalime karşı baştan sormak istiyorum. Sizce elle tutulur bir fark olur mu?

serhatgksu

APPRENTICE
3 Eki 2018
17
0
0
27
Benim sistem bu [Başarılı Kurulum] Gigabyte GA-Z370-HD3 RX580 MacOS 10.13.4 | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Eğer sistemleri toplamadıysanız sıkıntısız çalışan formda bir sürü sistem var buna bakarak toplarsınız daha iyi olur.

Hocam merhaba, sizin sisteminizden toplayarak deneyeceğiz birde. Final cut pro x bu sistemde sorunsuz çalışmakta değil mi ?

serhatgksu

APPRENTICE
3 Eki 2018
17
0
0
27
Yaptım ancak final cut hala aynı sorunları yaşatıyor. Hocam discord üzerinden bir görüşme fırsatımız olur mu?

çiçero

APPRENTICE
14 Haz 2018
76
38
21
39
Yaptım ancak final cut hala aynı sorunları yaşatıyor. Hocam discord üzerinden bir görüşme fırsatımız olur mu?
İşteyim akşama fırsatım olursa görüşelim. iMovie ile de aynı sıkıntı oluyor mu? Veya diğer video düzenleme programları ile de

serhatgksu

APPRENTICE
3 Eki 2018
17
0
0
27
Şöyleki bahsettiğim gibi üniversitede iletişim fakültesinde kullanılacağı için final cut pro ve premiere kullanılacak. Premiere'de sorun yok ama final cut proda sıkıntılar var. Sizinle görüştükten sonra aldığım bilgiler dahilinde sizin sisteminizden toplattıracağım arkadaşlara.

Moderatörün son düzenlenenleri:
4 Ocak 2017
588
102
251
İstanbul
Forumda herkes birbiri ile görüşüp işini yaptırıyor gözüküyor. Forumun kurallarına bu tip yazışmalar aykırı değil mi? Sohbet ortamı gibi...

çiçero

APPRENTICE
14 Haz 2018
76
38
21
39
Forumda herkes birbiri ile görüşüp işini yaptırıyor gözüküyor. Forumun kurallarına bu tip yazışmalar aykırı değil mi? Sohbet ortamı gibi...
Bunu sen mi söylüyorsun şöyle bir baktım sürekli bir şey satmaya çalışmışsın yada yardım istemişsin. Formun amacı yardım etmek zaten. Sen hangi işini yaptıramadın.

4 Ocak 2017
588
102
251
İstanbul
Her zaman kendi işimi kendi hallettim. Forumda satışı bir tek ben yapmıyorum. Neden bana bu kadar taktınız anlayamadım. Benimle şahsi sorununuz mu var?

Foruma rehber yazmış birisiyim. Siz hangi rehberi yayınladınız? Asıl bedavaya konmak sizin uğraşınız.

çiçero

APPRENTICE
14 Haz 2018
76
38
21
39
Her zaman kendi işimi kendi hallettim. Forumda satışı bir tek ben yapmıyorum. Neden bana bu kadar taktınız anlayamadım. Benimle şahsi sorununuz mu var?

Foruma rehber yazmış birisiyim. Siz hangi rehberi yayınladınız? Asıl bedavaya konmak sizin uğraşınız.
Sizinle şahsi sorunum neden olsun ilk önce siz yazdığınızı bir okuyun. Bu forum bilen bilmeyene yardım etsin diye var. Birileri yardım isteyecek birileride yardım edecek forum bu şekilde işliyor. Ben de çok yardım istemişimdir yardımda etmişimdir. Benimde kurulmuş sistem üzerine yazılmış rehberim var keşke farklı sistemler olasada onlarada kurup yayınlasam. Sizin amacı belli olan bir form sitesinde biri birilerini bulmuş yardım ediyor demeniz çok saçma. Neyse uzatmayalım asıl şimdi form amacını aşıyor.

Şöyleki bahsettiğim gibi üniversitede iletişim fakültesinde kullanılacağı için final cut pro ve premiere kullanılacak. Premiere'de sorun yok ama final cut proda sıkıntılar var. Sizinle görüştükten sonra aldığım bilgiler dahilinde sizin sisteminizden toplattıracağım arkadaşlara.
Final Cut Pro da nerde sıkıntı çıkarıyor kendi sistemimde denemek istiyorum.

serhatgksu

APPRENTICE
3 Eki 2018
17
0
0
27
Hocam mesela h264 export almada sıkıntı çıkıyor, tıklamalarda ve kullanımda bariz takılmalar göze çarpıyor. Kullanırken bu stabil çalışmıyor diyebiliyorsunuz bariz olarak zaten.

çiçero

APPRENTICE
14 Haz 2018
76
38
21
39
Hocam mesela h264 export almada sıkıntı çıkıyor, tıklamalarda ve kullanımda bariz takılmalar göze çarpıyor. Kullanırken bu stabil çalışmıyor diyebiliyorsunuz bariz olarak zaten.
Bende o sıkıntı enbaşta vardı. Sorunu sistem kimliği ile çözmüştüm. Sistemi iMac pro olarak ayarlamıştım final cut ve iMovie de dışarı aktarırken Export alırken sistem çok kasılıyordur. Sistem kimliğini iMac 2017 yapınca düzeldi. Şimdi takılmalar yok ve gayet hızlı

serhatgksu

APPRENTICE
3 Eki 2018
17
0
0
27
Şuan kurulum yapıyorum. Sizin anakarttan aldım, onunla tekrardan deniyorum. Şuan mojove'mi kullanıyorsunuz hocam siz yoksa high sierra mı?

çiçero

APPRENTICE
14 Haz 2018
76
38
21
39
Mojave kullanıyorum. Benim başarılı kurulum konumda efi klasörü var kullandığım onu kullanabilirsin. Full sistem çalışacak şekilde yapılandırılmış. Enaz kext ve patch kullanılacak şekilde