Final Cut Pro X Performans Sorunu Çözümü (HARDWARE ENCODING & HEVC)

serhatgksu

APPRENTICE
3 Eki 2018
17
0
0
27
Hocam her şey sorunsuz çalışıyor, yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim.

çiçero

APPRENTICE
14 Haz 2018
76
38
21
39
Rica ederim hayırlı olsun. 10.14.1 direk güncelleme yapabilirsin bende sıkıntı çıkmadı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sabankaradeniz

APPRENTICE
5 Eyl 2017
75
3
0
31
Teşekkür ederiz gerçekten mükemmel bir paylaşım olmuş. Sadece bu programda değil, grafik tasarım, dergi tasarımı vs. yaparkende faydası olacaktır. Acaba MacOS'u bu şekilde kurarak tam verim alamıyor muyuz diye düşünürken karşıma çıktı bu konu.

yilmaz01

APPRENTICE
27 Mar 2017
29
0
0
31
adana
Bende config de dsdt de bu yok PEGP -> GFX0 Patch acaba nerde hata yaptım.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Doctor

APPRENTICE
11 Şub 2019
13
1
21
Rehberde belirttiğim üzere Intel GPU'ya sahip, ve harici olarak Nvidia ve AMD kartlı sistemlerde geçerli. Ben kendi sistemim olan Z170 + i7 6700K + GTX 680 (Nvidia Web Driver) ile denedim ve başarılı sonuç aldım. Hafta içi bir video rehber hazırlayacağım bununla ilgili zaten.
Video rehber paylaştınız mı ?

Rehberdeki herşeyi sırası ile uyguladım fakat Hardware Encoding Supported: No olarak gözükmekte.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,009
4,081
4,351
BIOS ayarlarını kontrol et. Boot komutlarında shikigva=60 ve darkwake=8 komutlarını kullan. Graphic / ig-Platform-ID içinde USH 630 desktop için olan kimlikleri dene (Clover Confgirator ile). Sistem kimliği olarak iMac 18,1 dene. Whatever green, Lilu ve Clover Bootloader güncel versiyonlarını kullan.

• Like
Tepkiler: Doctor

Doctor

APPRENTICE
11 Şub 2019
13
1
21
BIOS ayarlarını kontrol et. Boot komutlarında shikigva=60 ve darkwake=8 komutlarını kullan. Graphic / ig-Platform-ID içinde USH 630 desktop için olan kimlikleri dene (Clover Confgirator ile). Sistem kimliği olarak iMac 18,1 dene. Whatever green, Lilu ve Clover Bootloader güncel versiyonlarını kullan.
Boot komutları düzenlendi.
GTX 1070 yerine UHD 630 için kimlik girildi.
Clover bootloader güncel.
Kextler güncel.
Sistem kimliği iMac 18,1 yapıldı ( öncesi 18,3 )
Sonuç aynı hocam neyi yanlış yapıyorum acaba ?
8tLfaCLoT5WntNVrbfYHC8R4V7SDBZgp.jpeg

8tLfaCLoT5WntNVrbfYHC8R4V7SDBZgp.png

Doctor

APPRENTICE
11 Şub 2019
13
1
21
Denedim aynı Hardware Encoding Supported : NO

Dediklerinizi tekrar kontrol ettim ve ek olarak Graphics / Inject Intel'i seçtim ve tekrar başlattım sonunda oldu. Teşekkürler @montezuma
7Lz9ot5ltOfIXck9kvQv_yscFJNdNn6y.png

• Like
Tepkiler: montezuma

niyaziyuce

APPRENTICE
2 Mar 2019
14
0
0
46
Merhabalar arkadaşlar.
Bende Final Cut Pro X de performans sorunu yaşıyorum takılmalar ve donmalar oluyor, efektler bölümünde efekt ön izleme resimleri yok, aynı şekilde videoların bulunduğu bölümde videoların küçük resimleri yok, timeline üzerinde video attığım zaman sadece çizgi olarak görünüyor video ve ses kanalları görünmüyor. Bu sorunları düzeltmek için ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:
AnaKart: Asus P6T DELUXE v2
Cpu: İntel Core İ7 cpu950 3.07 ghz
Grafik Kart: Nvidia GeForce 9400 Gt 512mb
Rem: 8gb 1600mhz DDR-3

High Sierra 10.13.6 Kurulu

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,009
4,081
4,351
Merhabalar arkadaşlar.
Bende Final Cut Pro X de performans sorunu yaşıyorum takılmalar ve donmalar oluyor, efektler bölümünde efekt ön izleme resimleri yok, aynı şekilde videoların bulunduğu bölümde videoların küçük resimleri yok, timeline üzerinde video attığım zaman sadece çizgi olarak görünüyor video ve ses kanalları görünmüyor. Bu sorunları düzeltmek için ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:
AnaKart: Asus P6T DELUXE v2
Cpu: İntel Core İ7 cpu950 3.07 ghz
Grafik Kart: Nvidia GeForce 9400 Gt 512mb
Rem: 8gb 1600mhz DDR-3

High Sierra 10.13.6 Kurulu
Sistemin eski. Bu sistemle Final Cut Performansı bekleme.

niyaziyuce

APPRENTICE
2 Mar 2019
14
0
0
46
Merak ettiğim bir konu var. Hackintosh ile orjinal mac arasında performans farkı oluyormu?
Bende 2010 mid imac 21'' bilgisayar var hackintosh kurduğum sistemden daha düşük donanıma sahip bu bilgisayarla Final Cut Pro yu sorunsuz kullanıyorum.

İmac sistem:
İşlemci: 3.06 Ghz intel core i3
Bellek: 8gb 1333 mhz DDR3
Grafik: ATI Radeon HD 4670 256 mb

Normalde bu donanım Hackintosh kurduğum sistemden daha düşük bir sistem.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,009
4,081
4,351
İlk olarak macOS, sadece ve sadece Apple'ın kendi ürettiği cihazlarla uyumlu olarak çalışması için geliştirilen bir işletim sistemi. Tıpkı iPhone'lar gibi. Aynı şekilde Final Cut Pro'da Apple'ın yine kendi donanımları için geliştirdiği bir program. Kısacası PC sisteminin iMac cihazından donanımsal olarak daha iyi olmasının bir geçerliliği yok. Ayrıca her iki sistem içinde konuşursak; Final Cut için bunların ikisi de eski. Bunlarla çalıştığın projelerde render almaya çalıştığında aynı şekilde darboğaz yaşama ihtimalin yüksek.

sinanyolci

APPRENTICE
5 Mar 2019
19
3
21
AYDIN
Merhabalar,

Kullandığım sistem dell inspiron 15 1558 ve intel ve nvidia var bu önerilen video çevirme programıyla baktım render ayarında nvidia olan kartımı görüyor ve renderi destekliyor test için 1080p videoyu 4 k ya çevirdim 2 dk da çevirdi videoyu oynatmak istedim çok net gösterdi windowsa göre daha net gösteriyor ve 4 k videolar da takılmıyor şuan çok mutlu oldum :) fakat aklıma takılan şey nvidia ile nasıl render yapabiliyor sonuçta kextleri yüklü değil ve mojave de nvidia desteği yok sanırım. kullandığım versiyonn mojave 10.14.3