ÇÖZÜLDÜ Kurulum Yaparken 15 Dakikada Takılı Kalıyor

AppleCare

APPRENTICE
2 Kas 2018
39
19
21
33
Merhaba iyi forumlar,

ÇÖZÜLDÜ - Gigabyte Bios Ayarlarını Bulamıyorum. | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Daha önce konu açmıştım. Öncelikle bios ayarlarından başlamalıyım:
Önceki konuda anlatılan bios ayarlarını uyguladığımda kurulum ekranına bile gelemiyorum.
Lakin ayarları default yaptığımda ise kuruluma geçiyor.
Herhangi bi ayar yapmadım. Verbose ve NVIDIA otomatik seçiliydi bende ellemedim.

Şu anda sorunumuz kurulum esnasında 15 dakika kaldı dediğinde ilerlemeyip takılı kalıyor. Daha önceden bu sorunu yaşayan arkadaslar olmuş bu forumda ve diğerlerinde her dediklerini uyguladım ama yine sonuc aynı uyguladığım eylemler:

3 Adet Flash disk değişti.
4 adet Flash portu değişti.

Yinede sorun devam ediyor.

@baris_karaer dediğin gibi dvi monitör aldım ve suan monitör direkt olarak ekran kartına bağlı.
Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler. :)

@baris_karaer linkini verdiğim konudaki bios ayarlarını uyguladım. Şimdi dediğin gibi config dosyasına bakıcam. Sen ekran kartıyla alakalı bi şey söylemiştin. Kesin etkinleştirmem gerekli olan veya yüklemem gerekli olan bi şey tam olarak anlayamadım. Açıklar mısın?

baris_karaer

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Nis 2017
1,741
669
1,351
BIOS versiyonun güncel midir? bunu @bios ile kontrol edebilirsin :)

Umarım anakartında donanımsal bir problem yoktur. G41MT sierra için hala güzel bir board :)

EFI dosyanı bir paylaş bakalım, neler yapabiliriz

BootLoader
OpenCore 0.8.6
Laptop Modeli
Lenovo Thinkpad L440
Anakart Modeli
Gigabyte P43-ES3G
İşlemci Modeli
Intel® Xeon™ X5450
Grafik Kartı
Zotac GTX650 2GB (GK107)
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC888
Ağ Aygıtları
BCM94352Z
Disk ve RAM
8GB DDR2 1066MHz
  • Like
Tepkiler: AppleCare

AppleCare

APPRENTICE
2 Kas 2018
39
19
21
33
BIOS versiyonun güncel midir? bunu @bios ile kontrol edebilirsin :)
Hocam ben bu işlere girişmeden önce pcyi açtım ilk yapmam gereken şeyin bios güncellemek olduğunu biliyordum. O yüzden güncellemiştim. Bu anakartın en üst bios versiyonu F3 tür. Anakartın tam modeli (Rev 1.3). Bios sürümü en noktada ona eminim.

Umarım anakartında donanımsal bir problem yoktur. G41MT sierra için hala güzel bir board :)
Donanımsal bi problemi yok herşeyi test ettim. Lakin bu kurulumla alakalı 1 şeyi farkettim. Bana söylemiş olduğunuz bios ayarlarını uyguladığımda Install menusune kadar geliyorum. Selected option dediğimde 1 dk bekleyip ++++++++++++++++++++++ cıkıyor ve reset atıyor. Tek tek ayarları kurcaladıgımda sadece No-Execute yi Enabled yaptığımda kurulum yapıyor fakat 15 dakika kaldı yazısında takılıyor. İlk kurulumum olduğu için acemiyim hiçbir şey anlayamadım. Efiyi de paylaşıyorum diğer pcye geçip.

Uploadfiles.io - EFI.zip EFI bu linkte mevcut.

config tarafında su ayarı degistirdim:

SMBIOS iMac 10.1 secili işlemci ve anakarta uygun olanı o dıye sectım bilgin olsun.

Uploadfiles.io - DxDiag.txt Bu linktede DxDiag dosyası mevcut ayrıntılı sistem bilgileri yazıyor. İşinizi kolaylaylaştıracaktır.

Son olarak buda kurulumda aldığım hata.
@montezuma reıs yardımcı olabilir misiniz? Barıs gec donecek foruma.

Moderatörün son düzenlenenleri:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

AppleCare

APPRENTICE
2 Kas 2018
39
19
21
33
@montezuma hemen deneyip dönüyorum.

Önyükleme ekranına geldim. Installa tıkladım. Kodlar akmaya başladı ve ekran gitti. Ekranın tepkisi şu: Digital ve Analog sürekli değişip en son Digital moda geçip ekran gidiyor. No signal yazısı yok sadece siyah ekran var ve power ışığı yanıp sönüyor.

Ayarlarda NVİDİA Inject etkinleştirilmemiş etkinleştirince düzeldi. Yine takılı kaldı.

Yine aynı sorun yükleme sırasında takılı kaldı. Installer Logta bu hata çıkıyor.

mEDzqaOtMXHd_dz8kMOXUQFmEbpIsT22.jpeg

Bu arada kurulum yaparken internet bağlantısı gerekiyor mu?

Ekli dosyalar

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
İmajı indirip tekrar yazdır.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

AppleCare

APPRENTICE
2 Kas 2018
39
19
21
33
İndirme sırasında herhangi bir kesinti olmadan imajı indirdim.
Üstad yine olmadı baska diske kurulum yapmaya çalışacağım şimdi tekrar deneyeceğim.
Bu kurulumu yapabilmek için internet bağlantısı gerekiyor mu? Bir başka forumda aynı sorunla karşılaşan kişi bu şekilde çözebilmiş.
Ama o macbooka kuruyormuş orjinal yazılım. Anlam veremedim.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
İnternet bağlantısı gerekmiyor. Gerçek mac cihazlarda direk olarak Apple Store üzerinden kurulum yapabilirsin. Hackintosh için durum farklı.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

AppleCare

APPRENTICE
2 Kas 2018
39
19
21
33
İnternet bağlantısı gerekmiyor. Gerçek mac cihazlarda direk olarak Apple Store üzerinden kurulum yapabilirsin. Hackintosh için durum farklı.
pcde 2 adet harddisk var. Birinde windows 8.1 32 bit kuruluydu simdi harddisklerin yerini değiştirdim. 64 bit windows 8 kuruyorum. Sierrayı diğer diske kurucam bakalım bi şey farkeder mi.

Söylediğim gibi harddiski değiştirdim. Bu hatayı aldığım harddiske windows kurmaya çalışırken başında hata aldım. Arastırdığımda Bad Sector benzeri bi hata olduğu ve harddiskin bozuk olduğu ortaya çıktı. Diğer harddiske kuruyor suan takıldıgı yeri geçmiş durumda kurulum devam ediyor. :)

• Like
Tepkiler: montezuma