macOS Catalina Public Beta 3 (19A501i) Kurulum İmajı

burak7gunes

APPRENTICE
4 Haz 2019
66
2
21
22
yeniden kurdum bu sefer apfs değil de mac os günlük türünden yaptım diski çizgi çok doluyor bu sefer diğerine göre ama yine tıkanıyor hesaplanıyor diyor

KaoS

PADAVAN
1 Eki 2017
141
37
71
34
yeniden kurdum bu sefer apfs değil de mac os günlük türünden yaptım diski çizgi çok doluyor bu sefer diğerine göre ama yine tıkanıyor hesaplanıyor diyor
Sen ne kadar HFS (MacOS Günlüklü) yapsanda sistem otomatik APFS yapıyor onu :)

burak7gunes

APPRENTICE
4 Haz 2019
66
2
21
22
ama neden çubuk bu sefer daha fazla doldu ki
bir yerden sonra ilerlemiyor
usbyi çıkarıp takınca şu kadar dakika kaldı diyor tuhaf bi şekilde
@KaoS cpus=1 yüzünden oluyor bu bekleme hatası ama o olmayınca da açılmıyor işin içinden nasıl çıkabilirim

Son düzenleme:

devilhard91

APPRENTICE
9 Tem 2019
2
1
21
Yanlış bilgi vermek istemem ama, bildiğim kadarı ile Core 2 Quad Serisi High Sierra ile son buldu, ama yine de istersen deneme yapıp sonucu paylaşabilirsin.
Evet normal olarak dediğiniz gibi. Mojave de bununla ilgili yama yapılmıştı. Belki bunda da yapılmıştır diye sordum. Sanırım sse 4.1 desteği kesilmesiyle alakalı bir durum.

• Like
Tepkiler: KaoS

KaoS

PADAVAN
1 Eki 2017
141
37
71
34
benim de sorunum çözüme kavuşamadı maalesef
USB içerisinde sistemine uygun olan tüm configleri denedin mi ben onları denedin çözüme kavuştun sanıyordum.
benim de sorunum çözüme kavuşamadı maalesef
macOS Mojave de kullandığın frammebuffer yaması yapılmış config.plist dosyanı cpus=1 komutu ekleyerek denermisin sanırım sorunun bu şekilde çözülecektir diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
16,907
4,056
4,351
Bu Imaj Intel Core 2 Quad Q8300 için uygun mudur.
q8300 MOjave'deb itibaren desteği yok. Ancak Mojave imajımız içinde bu işlemci için gerekli yama mevcut. Aşağıdaki linkte q8300 için ne yapman gerektiği yazıyor.

ercax

APPRENTICE
13 Tem 2019
6
1
21
KaoS hocam sistemi kurdum problem yok fakat sizin verdiğiniz clover bootloader sisteme yüklenmiyor uyumsuz diyor vede usb nin içinde clover dosyalarını bulamadım direk mount ettiğim bölüme atmak için.
ben windows işletim sisteminde indirdiğimde arşiv bozuk diyordu fakat mojave de hiçbir sorun olmadan indirdi
indiridiğin dosyayı 7zip programı ile çıkarırsan sorun olmaz winrarın bazı versiyonları dosyaları çıkartırken problem veriyor.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
16,907
4,056
4,351
@KaoS hocam sistemi kurdum problem yok fakat sizin verdiğiniz clover bootloader sisteme yüklenmiyor uyumsuz diyor vede usb nin içinde clover dosyalarını bulamadım direk mount ettiğim bölüme atmak için.
Aşağıdaki betiği çalıştır ve sonra tekrar Clover bootloader çalıştırmayı dene:

Ekli dosyalar

ercax

APPRENTICE
13 Tem 2019
6
1
21
Aşağıdaki betiği çalıştır ve sonra tekrar Clover bootloader çalıştırmayı dene:
hocam göndermiş olduğun dosya ile clover bootloader yükledim sorunsuz fakat usb nin içinde efi ye atacağım dosyaları bulamadım pc yi usbsiz çalıştırmak için.2 adet config gözüküyor config ve config2 bunlar usb nin içinde nerede oldugunu bulamadım

KaoS

PADAVAN
1 Eki 2017
141
37
71
34
hocam göndermiş olduğun dosya ile clover bootloader yükledim sorunsuz fakat usb nin içinde efi ye atacağım dosyaları bulamadım pc yi usbsiz çalıştırmak için.2 adet config gözüküyor config ve config2 bunlar usb nin içinde nerede oldugunu bulamadım
USB’nin EFI bölümünü mount edip oradaki clover klasörünü kopyalayıp kurulum yaptığınız diskin EFI bölümünü mount edip clover klasörünü silin ve kopyaladığınız clover klasörünü buraya yapıştırın.

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler