ÇÖZÜLDÜ Monster Abra A5 V6.2 Ses Kartı Sorunu

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,574
4,202
4,351
Bak sorun bu işte. Birden çok yöntem deniyorsun ama yeni bir yöntem denerken daha önce denediğin yöntemi sistemden tamamen kaldırman gerekiyor. Aksi takdirde hata alırsın. VoodooHDA denersen yüklediği kext AppleHDA devredışı bırakır. CloverALC deniyorsun ama bu da eski bir yöntem artık. Sen ilk olarak imaj içinde paylaştığım runme.app uygulamasını kullanıp sistem çıktısı al ve bunu paylaş.

KaoS

JEDI
MODERATOR
1 Eki 2017
464
96
251
35
Sende iki EFI bölüntüsü mü var çünkü daha önce gönderdiğin config ile sistemini boot eden config baya farklı görünmekte.
Ekran Resmi 2019-08-14 00.55.48.png

ahmtkpln96

APPRENTICE
10 Ağu 2019
11
0
1
Configi yeniledim. Bende sistem şöyle. Bilgisayarda iki disk var biri m2 SSD diğeri SATA HDD. M2 SSD olan disk sistem diski diğer sata diskte de 100 gblik bir alana mac kurulumu yaptım.

KaoS

JEDI
MODERATOR
1 Eki 2017
464
96
251
35
Configi yeniledim. Bende sistem şöyle. Bilgisayarda iki disk var biri m2 SSD diğeri SATA HDD. M2 SSD olan disk sistem diski diğer sata diskte de 100 gblik bir alana mac kurulumu yaptım.
Ama sanırım her iki diskte de EFI bölümü var ve her iki bölüme de clover kurulumu yapmışsın. Ve sen ses için sistemi açan config üzerinde değilde boşta olan config üzerinde değişiklik yapıyorsun bu yüzden de yaptığın hiçbirşey sisteme etki etmiyor.

ahmtkpln96

APPRENTICE
10 Ağu 2019
11
0
1
Ama sanırım her iki diskte de EFI bölümü var ve her iki bölüme de clover kurulumu yapmışsın. Ve sen ses için sistemi açan config üzerinde değilde boşta olan config üzerinde değişiklik yapıyorsun bu yüzden de yaptığın hiçbirşey sisteme etki etmiyor.
hayır hocam sadece hdd de bulunan efi klosörüne clover dosyalarını attım. diğer efi de sadece windows boot manager var.

Ekli dosyalar

KaoS

JEDI
MODERATOR
1 Eki 2017
464
96
251
35
Sisteminde ses için Applealc yöntemini tekrardan kullanalım ve adım adım yapalım. Clover/kext içindeki her klasöre gir ve vodoohda sil sonra other klasörüne güncel lilu ve weg yükle. Baktığım zaman her klasör içinde vodoohda yüklemişsin.

ahmtkpln96

APPRENTICE
10 Ağu 2019
11
0
1
bu video ile çözdüm sorunu sonunda :) ama şu an ses az çıkıyor. bunada şükür diyelim yapacak başka birşey yok. hepinize çok teşekkür ederim.

KaoS

JEDI
MODERATOR
1 Eki 2017
464
96
251
35
bu video ile çözdüm sorunu sonunda :) ama şu an ses az çıkıyor. bunada şükür diyelim yapacak başka birşey yok. hepinize çok teşekkür ederim.
Bu videoda eski bir yöntem kullanılmış ve güncelleme aldığın zaman ses çalışmayacak oysaki Applealc ile ses güncelleme sonrası da çalışacak tabi ki tercih senin sorunun çözülmesine sevindim.