ÇÖZÜLDÜ MSI GE72 Kurulum Hatası

Arcanteus

APPRENTICE
23 Tem 2017
36
0
0
Öncelikle MSI EPF USB diye bir hata var ama geçiyor bir sıkıntı göstermeden Lilu Kextle ilgili hatalar geldi öncelikle sonra liliu kexti sildim sonrasında ise... hatalar görüntülerde :)

İlk kurulumda Lilu hatası aldığım kısım
mnzs2OPtZr0uxowHT4i4nu4sdp6JSlEI.jpeg

Lilu Kext sildikten sonra ilk duraklanan yer

Ve sonrasında hiç ilerleme kaydedilmeyen yer:

UYUMLULUK KONUM ve Ayrıntılı Bilgi; MSI GE72⎟GTX970M⎟i7 6700HQ Hackintosh Uyumu | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Dipnot
xHCI Mode: Smart Auto ve CFG Lock:Disabled seçeneklerini BIOS'ta bulamadım.

BIOS Ayarları
mj9mN3imb7O0RdM_wBBogvNWEic9bjX-.jpeg

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
BIOS'tan Intel Sanallaştırma devre dışı bırak ve Boot Mode olarak Legacy dene.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like
Tepkiler: Arcanteus

Arcanteus

APPRENTICE
23 Tem 2017
36
0
0
Boot mode legacy yaptım ama garip garip bir ekran çıktı ama 3 seçenek var UEFI / UEFI with CSM / Legacy

sanallaştırma devre dışı bırakıp hemen deniyorum

İntel Sanallaştırma Teknoloji Kapalı (UEFI) Moduyla Sonuç:;
fzwzejTau6KdsArx4XOzCy7TxHyzwlWY.jpeg

Legacy Aktif Edince Gelen Ekran ;

fzwzejTau6KdsArx4XOzCy7TxHyzwlWY.jpeg

(Herhangi Bir seçenek çıkmıyor sadece GPT SSD nin bölümleri gözüküyor boot seçeneklerinden HFS ve Normal olan USB vs. göremedim Maintance Manager içinde. Contineu diyincede birşey değişmiyor aynı sayfa yenileniyor.)

Aldığım
BOOTCACHECONTROL UNABLE TO OPEN /VAR/DB/BOOTCACHE.PLAYLIST: 2 NO SUCH FILE OR DIRECTORY
hatası çözümüyle alakalı hackintosh ile ilgilenen bir sitede çözüm baktım ama tam birşey anlayamadım belki çözüme yönelik faydası olur.
Fix The Error BootCacheControl Unable to open /var/db/BootCache.playlist: 2 no such file or directory

Emre hocam, dediklerinizi denedim ve sonuçları paylaştım.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Sen kurulum için Config dosyasını değiştirdin mi? Eğer değiştirdin ise mümkünse kurulumu USB imajının kendi config dosyası ile yap. Ek olarak USB / EFI / CLOVER / Kexts / Others içinden FakeSMC dışındaki kextlerin yedeklerini al ve bunları silip tekrar dene.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

Arcanteus

APPRENTICE
23 Tem 2017
36
0
0
@montezuma bir arkadaş forumda şöyle yazmış bizim sorunla alakalı olarak

I fixed my issue by Using the strings -v -x GraphicsEnabler=Yes npci=0x2000 to boot

Hope this helps anyone who had this issue:headbang:
Sen kurulum için Config dosyasını değiştirdin mi? Eğer değiştirdin ise mümkünse kurulumu USB imajının kendi config dosyası ile yap. Ek olarak USB / EFI / CLOVER / Kexts / Others içinden FakeSMC dışındaki kextlerin yedeklerini al ve bunları silip tekrar dene.
Config dosyasını sadece Ses için ALC Layoutu 4 yaptım kaydedip değiştirdim eski yedek duruyor onlada denedim bir değişiklik olmadı Config.plist içndeki grafik kartı HD 630 için yapılandırılmış ama Disabled dediğiniz gibi sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Bunlar boot komutları. Bublardan ikisi kurulumda işine yaramaz. Bunlar; GraphicsEnabler=Yes ve -x komutları. Graphics komutu Chameleon bootloader için ve bu komut Clover için geçerl değil. -x komutu ise sistemi güvenli mod ile başlatır ancak bununla kurulum olmaz. Diğer komutlar zaten kurulum imajını config dosyasında mevcut. Kurulum sonrası araçlar dosyası dmg uzantılı olarak paylaştım. Bu dosya içindeki config dosyalarına erişmek için windows üzerinde 7zip uygulaması kullanabilirsin. Ancak ben senin kullanman gereken config dosyasını aşağıda paylaştım.

Ekli dosyalar

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

Arcanteus

APPRENTICE
23 Tem 2017
36
0
0
Bunlar boot komutları. Bublardan ikisi kurulumda işine yaramaz. Bunlar; GraphicsEnabler=Yes ve -x komutları. Graphics komutu Chameleon bootloader için ve bu komut Clover için geçerl değil. -x komutu ise sistemi güvenli mod ile başlatır ancak bununla kurulum olmaz. Diğer komutlar zaten kurulum imajını config dosyasında mevcut. Kurulum sonrası araçlar dosyası dmg uzantılı olarak paylaştım. Bu dosya içindeki config dosyalarına erişmek için windows üzerinde 7zip uygulaması kullanabilirsin. Ancak ben senin kullanman gereken config dosyasını aşağıda paylaştım.
Verdiğiniz Configi denedim ellerinize sağlık fakat ise yaramadı ardından Fakesmc.kext hariç diğer kextleri yedeğini alarak sildim boot ettim yine ise yaramadı ayni hatayı aldım

@montezuma Emre hocam, birbaşka çözümde adam şöyle yazmış tam ne yapmam gerekiyor anlayamadım yine ^^
This is a complete 2 minute fix for this boot cache.playlist issue. You don't need to boot or reformat from Recovery.
1- Restart the computer in sigle user mode: cmd + s when starting
2 - Mount the drive in read/write mode: mount -uw /
3 - create list of whats in that directory to verify the file is there. ls /etc
3 - If file is there. Remove it rm /etc/launchd.conf
4 - reboot.
aynı sorunu yaşayan birisi çalıştığını söylemiş

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
İlk olarak ismim Emre değil. ;) İkinci olarak boot önyükleme hatası aldığını düşünüyorsan Clover Boot Menü içinde kurulu diskin seçili iken space tuşuna bas. Açılan ekranda gelen seçeneklerde boot Without Caches seçeneği ile boot etmeyi dene.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

Arcanteus

APPRENTICE
23 Tem 2017
36
0
0
İlk olarak ismim Emre değil. ;) İkinci olarak boot önyükleme hatası aldığını düşünüyorsan Clover Boot Menü içinde kurulu diskin seçili iken space tuşuna bas. Açılan ekranda gelen seçeneklerde boot Without Caches seçeneği ile boot etmeyi dene.
Eyvallah hocam, sizi technopattan da takip ediyordum eskiden aklımda öyle kalmış kusra bakmayın.

Without Caches seçeceğini göremedim ama
uSz5wsP-KVuyDr5oqr14QbmJRFAzZxAg.jpeg

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Boot Without Injected kext seçeneğini seç.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Eğer USB 3 portu ve USB 3 disk kullanıyorsan mümkünse imajı USB 2.0 bir dike yazdır ve kurulumda USB 2.0 portu kullan.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları