Pil yüzdesi çalışıyor ancak %95 de batarya az uyarısı veriyor.

QART

APPRENTICE
30 Ağu 2017
11
0
0
28
Merhabalar ben buradaki rehberleri okuyarak vs kurulumu mu yaptım. Sistemim uefi desteklese dahi bios umun dandikliği yüzünden legacy olarak kurulumu mu yaptım. Windows u ayrı bir 70 gb de mac os umuda ayrı bir 70 gb de muhafaza ediyorum geri kalan 630 gb de depo hafıza olarak duruyor.
Gelelim durumumuza ;öncelikle sistem bilgim imzam da bulunmak da, ses kartımı voodoo ile tanıttım. Wifi için yeni adaptör aldım yolda geliyor ama kablolu net çalışıyor sorunsuz şekilde. İntel hd4600 ü de sorunsuz bir şekilde tanıttım. Sonradan da başladım küçük ayarlara geçmeye bu sırada forumda su arkadaşımızın konusuna denk geldim; [Başarılı Kurulum] Monster Abra A5 v1.1.2 - DSDT yamalı ( her şey çalışıyor ) - Sierra 10.12.6 | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
benim de bilgisayarım monster ve clevo kasa clevo anakart. Onun yaptığı gibi ACPIBatteryManager.kext ile pil yüzdesi sorununu hallettim. Sistem pilimi gördü ve yüzdesini yazdı. Sıkıntı şu ki şarj kablosunu takmadan açtım bilgisayarı ve direkt bana bataryanız düşük uyku moduna girilecektir diye uyarı verdi. Göstergede de şarj %95. Zaten bir kaç saniyede %95 e düşmesi imkansız pilim gayet iyi durumda ama %95 seviyesindeyken böyle bir uyarı vermesi bir hatanın göstergesidir diye konu açmak istedim . Bu konuda ne yapabiliriz?

Hazır konuyu açmışken yine linkini attığım arkadaşın kendi bilgisayarı için yamaladığı "Yamalı DSDT/SSDT dosyaları" kullansam kendimde,ekran parlaklığı ve harici ekran kartını tamamen devre dışı bırakma işlemini yapmış olur muyum yoksa illede kendime göre bir daha yapmam mı gerekir?

Teşekkürler..

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
ACPIBatteryManager.kext kendi başına yeterli olmayabilir. Bu yüzden kendi DSDT dosyanı çıkartıp batarya için gerekli yamaları yapman daha sağlıklı olacaktır.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like
Tepkiler: QART

QART

APPRENTICE
30 Ağu 2017
11
0
0
28
ACPIBatteryManager.kext kendi başına yeterli olmayabilir. Bu yüzden kendi DSDT dosyanı çıkartıp batarya için gerekli yamaları yapman daha sağlıklı olacaktır.
Hocam peki linkde verdigim arkadasın yamalı dosyasınıkullansam olurmu? Anakart aynı sonuçta? Yoksa kendim yapmamın daha sağlıklı olacağını mı düşünüyorsunuz?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Hocam peki linkde verdigim arkadasın yamalı dosyasınıkullansam olurmu? Anakart aynı sonuçta? Yoksa kendim yapmamın daha sağlıklı olacağını mı düşünüyorsunuz?
Deneyebilirsin. Ancak elbette en sağlıklı olanı kendi dsdt dosyanı düzenlemek.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

QART

APPRENTICE
30 Ağu 2017
11
0
0
28
Deneyebilirsin. Ancak elbette en sağlıklı olanı kendi dsdt dosyanı düzenlemek.
Hocam başka konu açmak istemedim buradan devam edeyim dedim, hocam olay şöyle bende intel wifi çipi vardı,bozulmuştu zaten bende gittim sizin uyumluluk tablosundan bakarak broadcom çipli (BCM94352z) bir ngff soketli wifi çipi aldım.
Ürün linki de budur belki merak eden çıkar diye koyuyorum;
Tahmini Teslimat Zamanı
Taktım gayet sorunsuz çalışıyor (windows da). Ama mac os da çalışmıyor tam uyumlu görünmesine rağmen. Sonra sizin kurulum imajına 94352 için kext koyduğunuzu fark ettim. Benimki 94352z ama belki işe yarar diye deneyecektim ama bir türlü bulamadım aktif edemedim. İnternet de araştırma yaptım bu kartı tanıtanlarla alakalı bir iki bir şey gördüm ama dosyaları paylaşmamışlar. Mesela;
Ama dosyaları bulamadım. Bu konuda bir tavsiyeniz bir yönlendirmeniz varmıdır hocam? Şunu halledersem bayağı rahatlayacağım gerçekten :)

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

QART

APPRENTICE
30 Ağu 2017
11
0
0
28
Paylaştığın videoda kullanılan kextleri aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsin;
RehabMan / OS-X-Fake-PCI-ID / Downloads — Bitbucket
RehabMan / OS-X-BrcmPatchRAM — Bitbucket
Hocam bunlara girdim ilk link de en üstte güncel olanı yani 64 kb olanı indirdim diğerinde de aşağılara doğru bir link den yine en yukarıda olanı indirdim,zip içinden bir dünya şey çıktı bunların hepsini değilde belli başlı olanları kullanmam gerekli değil mi? ben hala bu kext kurma işlerine falan alışamadımda kusura bakmayın soruyorum böyle :)

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Kurulum imajı içinde Kext kurulum aracı ve kextin nasıl kurulacağını gösteren bir rehber mevcut. Bunu incele.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

QART

APPRENTICE
30 Ağu 2017
11
0
0
28
Kurulum imajı içinde Kext kurulum aracı ve kextin nasıl kurulacağını gösteren bir rehber mevcut. Bunu incele.
Hocam imaj la gelen kext kurma programı ile yüklerken hata veriyor. Yönergeleri tam izleyerek yapıyorum ona rağmen böyle oldu.Sonra videodaki adam kext helper diye bir araçla yapıyordu onunla denedim oldu dedi ama system/library/ex.. in içine atmamıştı. Sonra sizin en son paylaştığınız araç var sitede easy kext miydi ne onunla denedim sonuç yine aynı. O dosyanın içine atıp yüklemiyor kext leri. Sebebi ne olabilir acaba?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Nasıl bir hata alıyorsun?

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

QART

APPRENTICE
30 Ağu 2017
11
0
0
28
Nasıl bir hata alıyorsun?
hocam imajın içindeki kext programı direk failed diyor. Diğer iki program "succes" diyorlar ama kütüphanede ilgili konuma kext gitmiyor. Sonucunda reboot yapıyorum ve açıldığında config.plist üzerinde kextler görünmüyor. Dolayısıyla aktif yada deaktif edemiyorum. Kext yüklenmiyor kısacası

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
#14 mesajdaki adımları uygulayıp KCPM Utility tekrar dene.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Ne yaptığını gerçekten anlamıyorum. Bu uygulama şu ana kadar kimsede bu hataları vermedi. Sen uygulamayı doğru kullandığına emin misin? Uygulama ayarlarında EZ Mode iptal edip dene.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

QART

APPRENTICE
30 Ağu 2017
11
0
0
28
Ne yaptığını gerçekten anlamıyorum. Bu uygulama şu ana kadar kimsede bu hataları vermedi. Sen uygulamayı doğru kullandığına emin misin? Uygulama ayarlarında EZ Mode iptal edip dene.
hocam ne okuyorsam ne yazıyorsa ve ne öneriyorsanız onu yapıyorum kendi kafama göre daha den hiçbir şey yapmadım,ama kext yüklemek gibi kolay birşey bile bende sorun çıkarıyor bende bunaldım böyle basit şeyleri sormak dan ama yükleyemiyorum işte yine hata verdi resmini yolluyorum size;
https://i.hizliresim.com/6y23m7.png

zaten bende multibesat midir nedir o şey de çalışmıyor 2 sene önce kurduğum mac os dada aynı sorunu yaşadım...

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Kextleri masaüstüne koyup tekrar kurmayı dene ( Bir klasör içinde olmasınlar).

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

QART

APPRENTICE
30 Ağu 2017
11
0
0
28
Bu muydu olay gerçekten :D İşe yaradı yükleme başarılı diyor. Garip gerçekten.. Şimdi geriye kaldı bunları aktif etmek bakalım inşallah çalışırlar :) sağolun hocam gerçekten sabırla yardım ediyorsunuz..

Kusura bakmayın sizide uğraştırdım ama,

olay şudur kext yüklemesi tamam library dede çıkıyor olması gereken kısımda reboot yaptım lakin, clover configurator da config.plist i açtığımda kernel and kext patches sekmesinde yüklediğim kextler çıkmıyor dolayısıyla yüklediğim kextleri enable yapamıyorum.List of patches de de yok yok yani düşmüyor config.plist e,bi adam akıllı kullanmak nasip olmadı şu Mac OS u :D

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

QART

APPRENTICE
30 Ağu 2017
11
0
0
28
Bundan kastın sanırım yamalar. Zira Config üzerinden kent yüklenmiyor, yama yapılıyor. Genel olarak bütün yama ve düzenlemeler ilgili şu rehberi inceleyebilirsin.
Airport - PCIe Half Mini v2 Tanıtmak | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
hocam affınıza sığınarak bu wifi için en başta attığım videodaki adamın 52. saniyeden sonra yaptığı işlemden bahsediyorum.Kendimi anlatmada baya başarısızım anlaşılan :D Adam orada Xcode programını kullanarak yapıyor ama sonuçta clover configurator ile aynı işlevi görüyor kaldıki xcode ile de açtım ama nafile onun orada görünen brcm... adlı kext ler bende görünmüyor çıkmıyorlar. Yani yüklediğimiz kextlerden bahsediyorum.. Şimdi attığınız rehberi baştan sona okuyup bişeyler yapmayı deneyeceğim , sağolun.

Ha bu arada rehber half mini v2 diyor ,sanırım bu soket tipi ile alaklı ama bneim wifi kartım ngff soket.Bir fark yaratacağını düşünmüyorum ama yinede bi söyleyeyim dedim :)