Müzik The ARTISANS - Off The Wall

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Fena sevdiğim bir şarkıdır;

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like
Tepkiler: zamirpolen
4 Ocak 2017
611
108
251
İstanbul
Hocam electro pop ve indie mi seviyorsunuz. Müzikle uğraştığınızı biliyorum. Ses mühendisliği ülkemizde değeri tam bilinemeyen bir dal; Mac bu konuda daha çok geniş ve efektif bir alan sunuyor.

• Like
Tepkiler: montezuma

Enis ÖZEN

APPRENTICE
29 Ocak 2017
86
31
21
36
Sevgili Ustad ben hiç dinlemedim , hatta adını ilk duydum desem yalan olmaz. Nasıl tavsiye eder misin?

• Like
Tepkiler: montezuma

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Hocam electro pop ve indie mi seviyorsunuz. Müzikle uğraştığınızı biliyorum. Ses mühendisliği ülkemizde değeri tam bilinemeyen bir dal; Mac bu konuda daha çok geniş ve efektif bir alan sunuyor.
Evet, Electro Pop ve Indie sevdiğim müzik tarzlarındandır. Aslında buradaki sorun kullanılan platformdan ziyade yetişmiş adam azlığı. Türkiye'de her iş dalında olduğu gibi bu branştada "Usta-çırak" kafası olduğu için, çaycı olarak başlayıp, tonmaister'lığa terfi edebiliyorsun. Ve işte sonucunu görüyoruz. Türkiye'de üretilen çoğu albüme bakarsan hepsinin tek tip tornadan çıktığını anlayabilirsin.
Neyse ki, soon dönemlerde gerçekten ses mühendislği alanında eğitimini almış bazı mühendisler bulmak mümkün. Ancak yine de eski kafaları yıkmak zor. Zira hala "Vokal aç" geleneği devam etmekte.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Süper = ) Tam arabada dinlemelik
Yıllar ama yıllar önce müzik marketlerin daha olmadığı bir Türkiye'de (gerçi artık yine yok) bir müzik dükkanında çalışırken kayıt kaset yapardık. İnsanların karışık kaset talebi çoğunlukla bu cümle ile başlardı: "Araba için baslı kaset". :) Neler hatırladım bak şimdi. :)

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

zamirpolen

JEDI
8 Ocak 2017
250
89
0
41
İzmir
Yıllar ama yıllar önce müzik marketlerin daha olmadığı bir Türkiye'de (gerçi artık yine yok) bir müzik dükkanında çalışırken kayıt kaset yapardık. İnsanların karışık kaset talebi çoğunlukla bu cümle ile başlardı: "Araba için baslı kaset". :) Neler hatırladım bak şimdi. :)
O tip insanlar şekil değiştirerek şimdi youtube a o isimlerle şarkılar yüklüyorlar. =)
Adamların tarzı vs yok, yüksek ses ve bass, mesela benim kardeşimde o insanlardan.
Arabaya her bindiğimde en son ses açık kalmış şekilde buluyorum. Anlam veremiyorum =)