2019 Hackintosh Uyumlu Uyumsuz Wi-Fi Kartların Listesi

4 Ocak 2017
611
107
251
İstanbul
Intel Wifi sürücüleri Linux dan portlanarak macOS a yüklenebiliyor.

GitHub - rpeshkov/IntelWifi: MacOS port of Intel Wireless Linux (IWL) Driver

Belki yapabilirsem güncel sürücüleri de ekleyebilirim.
High Sierra da çalışıyor ama Mojave de çalışıyormu bilmiyorum. Çalışmazsa belki Mojave desteği eklemeye çalışırım.
Hangi model wifi kartı çalıştırabildiniz. Mümkünse ekran görüntüsü verebilir misiniz? Ben mümkün olmadığını biliyorum.

sinitra

APPRENTICE
16 Ara 2018
7
3
21
29
iyi günler,

ana karta direk takacağım bir wifi kartı ve bluetooth almak istiyorum. Handsoff ve Airdrop çalışması için daha önce forumdan anladığım kadar ABWB WIFI+Bluetooth Wireless PCI-E Card önerilmiş.

ancak bakıyorum baya eski kart. hatta bunun başka versiyonları çıkmış, bu konudaki bilgilerle birlikte nasıl güncel bir kart almaya bakacağım pek bu işlerle haşırneşir olmadığım için çözemedim kafam karıştı. nasıl olsa yeni alacağım için OOB alayım. ancak listede anlayabildiğim kadarıyla hepsi wifi, önceki konulardan hem wifi hem bluetoothları da incelediğim için kafam karıştı. hem wifi hemde bluetooth 5.0 gibi güzel bir kart öneren olur mu acaba?

bilgisayarım desktop model. msi z170a m7 ana kart.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
19,662
4,676
4,401
iyi günler,

ana karta direk takacağım bir wifi kartı ve bluetooth almak istiyorum. Handsoff ve Airdrop çalışması için daha önce forumdan anladığım kadar ABWB WIFI+Bluetooth Wireless PCI-E Card önerilmiş.

ancak bakıyorum baya eski kart. hatta bunun başka versiyonları çıkmış, bu konudaki bilgilerle birlikte nasıl güncel bir kart almaya bakacağım pek bu işlerle haşırneşir olmadığım için çözemedim kafam karıştı. nasıl olsa yeni alacağım için OOB alayım. ancak listede anlayabildiğim kadarıyla hepsi wifi, önceki konulardan hem wifi hem bluetoothları da incelediğim için kafam krıştı. hem wifi hemde bluetooth 5.0 gibi güzel bir kart öneren olur mu acaba?

bilgisayarım desktop model. msi z170a m7 ana kart.
Neye göre eski? Nihayetinde BT 4,0 + Wi-Fi bütün macOS sürümlerinde ( güncel sürüm Catalina dahil) sorunsuz, kext kurmadan çalışan bir kart. BT 5.0 macOS bilinen bir desteği yok.
Screenshot 2019-06-12 at 09.59.53.jpg

sinitra

APPRENTICE
16 Ara 2018
7
3
21
29
Neye göre eski? Nihayetinde BT 4,0 + Wi-Fi bütün macOS sürümlerinde ( güncel sürüm Catalina dahil) sorunsuz, kext kurmadan çalışan bir kart. BT 5.0 macOS bilinen bir desteği yok.
Ekli dosyayı görüntüle 9806
tarih olarak eski, yani yeni sürümleri çıkmış ben bu açıdan baktım bilmediğim,verdiğiniz cevap tam olarak sorularımı cevapladı. önerdiğiniz kartı satın alacağım çok teşekkür ediyorum. kolay gelsin

• Like
Tepkiler: montezuma

ozukoc

PADAVAN
18 Tem 2017
122
38
71
28
Selamlar, bluetooth destekli bir half mini pcie kart almayı planlıyorum, bir sürü karta destek kesildiği için biraz tereddütteyim açıkcası. Bluetooth desteği kesin arıyorum yama yapmak gerekiyor bazılarına. Baktığım uyumlu kartlarda bazısında 2 bazısında 3 anten gördüm benim hali hazırda desteklenmeyen kartımda 2 anten var şimdi yeni alacağamda 3 olursa onu ne yapacağız? =)) Kartlar ucuz değil gibi bir de üstüne bir sürü uğraşmak gerek yamalamaya. O yüzden en garantisi en temizi olsun istiyorum.

Bunlar da bulduğum iki seçenek,Yeni mac os sürümüyle uyumlu olur mu dersiniz bir de ? @S10soz_21

AzureWave Broadcom bcm94352hmb
AzureWave AW-CB160H
Selamlar, bluetooth destekli bir half mini pcie kart almayı planlıyorum, bir sürü karta destek kesildiği için biraz tereddütteyim açıkcası. Bluetooth desteği kesin arıyorum yama yapmak gerekiyor bazılarına. Baktığım uyumlu kartlarda bazısında 2 bazısında 3 anten gördüm benim hali hazırda desteklenmeyen kartımda 2 anten var şimdi yeni alacağamda 3 olursa onu ne yapacağız? =)) Kartlar ucuz değil gibi bir de üstüne bir sürü uğraşmak gerek yamalamaya. O yüzden en garantisi en temizi olsun istiyorum.

Bunlar da bulduğum iki seçenek,Yeni mac os sürümüyle uyumlu olur mu dersiniz bir de ? @S10soz_21

AzureWave Broadcom bcm94352hmb
AzureWave AW-CB160H
@montezuma Hocam düşünceniz var mıdır bu konuda ?

Son düzenleme:

Doctor

APPRENTICE
11 Şub 2019
13
1
21
Merhaba, MSI Z97 Gaming 3 anakart, sürüm Mojave 10.14.5 (18F132) kullanmaktayım. AirDrop ve Handoff için bir PCI-E bağlantılı Bluetooth ve Wifi adaptörü arıyorum. Tak çalıştır veya basit bir kext ile çözülebilen bir şey olması gerekiyor max 30 dolar bütçem var. Vermiş olduğum linkteki adaptörün yorumlarında çalıştırabilen insanlar var. Bu kart bana sorun yaratır mı ? WTXUP Broadcom BCM94360CS2

Promet

APPRENTICE
1 Eki 2018
43
2
21
34
Merhaba, Atheros AR5B22 mojave ve catalina sürümlerinde kullanabilir miyim?

Smartyust

APPRENTICE
13 Nis 2019
10
3
71
23
Merhaba
Half mini pcie kartı, mini pcie yada ngff m.2 slotuna çevirecek dönüştürücü mevcutmudur?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
19,662
4,676
4,401

bugra

APPRENTICE
29 Ağu 2018
72
12
71
Hocam selam, o konudaki driver çalışmıyor bilginize. Sadece elimde 2 adet var değerlendirebilir miyim diye merak etmiştim. İlginçtir ki aida ar5wb222 olarak görüyor. Lakin kartın üzerinde yazan ar5b22 ve o kextler çalışmıyor hatta sistemin dengesini bozuyor. teşekkür ederim bu arada yanıtınız için.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
19,662
4,676
4,401
Hocam selam, o konudaki driver çalışmıyor bilginize. Sadece elimde 2 adet var değerlendirebilir miyim diye merak etmiştim. İlginçtir ki aida ar5wb222 olarak görüyor. Lakin kartın üzerinde yazan ar5b22 ve o kextler çalışmıyor hatta sistemin dengesini bozuyor. teşekkür ederim bu arada yanıtınız için.
Yapman gereken elindeki aygıtın tam olarak hangi yonga seti kullandığını öğrenmek. Bunu da Windows ile AIDA64 ile öğrenebilirsin. Ek olarak Atheros'un artık native olarak Mojave'de desteklenmediğini hatırlatırım.

Racaix

APPRENTICE
21 Eyl 2019
18
1
21
Adana
Hocam merhabalar,
AtherosAR5B93
isimli wifi kartın sonundaki kext bölümünde "-" yazıyor. Mac kurunca direk wifi aktif hale mi geliyor ?

bugra

APPRENTICE
29 Ağu 2018
72
12
71
Hocam merhabalar,
AtherosAR5B93
isimli wifi kartın sonundaki kext bölümünde "-" yazıyor. Mac kurunca direk wifi aktif hale mi geliyor ?
Sierra ve High Sierra kurulumunda doğrudan tanıyor. Ve kurulum esnasında Wifinin tanınındığını görmek çok güzel bir his ;). Mojavede ise kurulum dosyalarından son imajı indirirsen içinde bir uyumluluk programı var kuruyorsun restart sonrasında wifi tanınıyor sorunsuz bir biçimde.

Racaix

APPRENTICE
21 Eyl 2019
18
1
21
Adana
Sierra ve High Sierra kurulumunda doğrudan tanıyor. Ve kurulum esnasında Wifinin tanınındığını görmek çok güzel bir his ;). Mojavede ise kurulum dosyalarından son imajı indirirsen içinde bir uyumluluk programı var kuruyorsun restart sonrasında wifi tanınıyor sorunsuz bir biçimde.
Teşekkürler hocam